Benko sedamdesetim HNL pogotkom u karijeri donio slavlje Varaždinu nad Istrom u debiju Bonačića (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin je pred 1 360 gledatelja u Varaždinu rezultatom 1-0 (0-0) slavio protiv Istre 1961 i tako stigao do pobjede u debiju Luke Bonačića na klupi.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Leon Benko koji je mrežu zatresao u 87. minuti. Bio mu je to treći pogodak u sezoni i ukupno 70. u Prvoj HNL.

U siromašnih prvih 45 minuta utakmice Varaždin je dosta izraženije imao posjed lopte u nogama, ujedno i nešto konkretnije situacije pred protivničkim vratima dok su gosti bili u potpunosti bezopasni.

Od spomena vrijednih situacija izdvajamo tako prizemni udarac Djua s nekih dvadesetak metara i nesigurnu obranu Čondrića, te slabašan pokušaj Đuraseka iz slobodnog udarca s kojim gostujući vratar nije imao ni najmanje problema. Najbolju situaciju za pogodak imao je Iranac Mehdikhani koji se nakon bijega gostujućim braničima izborio za poziciju za udarac s nekih jedanaest metara no lopta je otišla malo pored bliže vratnice.

U nastavku prvi prijete gosti i to preko Ćuže koji je u 49. minuti iz slobodnog udarca s nekih osamnaest metara iskosa poslao loptu malo pored prve vratnice.

Prvu gostujuću prijetnju bilježimo u 54. minuti kada je Tkalčić povukao odlično po desnoj strani i odigrao za Lisakovicha (ušao na poluvremenu umjesto Posavca) no snažan udarac 21-godišnjeg Bjelorusa odlazi malo pored vratnice.

U 72. minuti se Lončar našao u odličnoj situaciji te je s nekih trinaest metara uputio snažan udarac nakon kojeg se od bloka lopta odbila zaista malo pored vratnice i završila u korneru iz kojeg gosti nisu ništa spomena vrijedno kreirali.

Najbolju priliku na utakmici imali su gosti u 83. minuti kada se obranama iskazao Nevistić koji je prvo zaustavio pokušaj Bušnje, a u nastavku i Ćuže te uspio sačuvati mrežu netaknutom.

Varaždin do pobjede stiže u 87. minuti kada je Lisakovich ‘izvozao’ Galileu i ubacio na drugu vratnicu, tamo je ‘zaplivao’ Čondrić, a situaciju iskoristio Benko koji je mirno glavom s nekoliko metara poslao loptu u mrežu za 1-0 Varaždina i svoj 70. Prva HNL pogodak u karijeri.

Do kraja utakmice (četiri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli ni jednu spomena vrijednu situaciju pred vratima i tako je Varaždin upisao drugu pobjedu u sezoni i stigao na deset bodova koliko ima i Istra.

Varaždin u sljedećem kolu dočekuje Inter Zaprešić dok će Istra 1961 biti domaćin Lokomotivi.

Od 15 sati u sklopu 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Varaždin i Istra 1961. Bit će to debi Luke Bonačića na klupi domaćina nakon što je zamijenio Borimira Perkovića.

U prvom ovosezonskom međusobnom susretu ove dvije momčadi bolji su bili Zeleno-žuti koji su hat-trickom koji je postigao Mario Čuže u Pui slavili rezultatom 3:1. Pogodak za Varaždin je s 11 metara postigao Leon Benko.

Domaćini danas ne mogu računati na Bajandouha, Turčina i Kessea koji su ozlijeđeni dok je Senić suspendiran, a gosti su bez kartoniranog Grujevića dok se s ozljedama bore Fuentes, R. Paez, O. Paez, Sane i Munivrana.

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Hrvoje Radić i Mario Pepur iz Splita te Jakov Titlić iz Hrvaca. Funkciju delegata će obavljati Jakov Juretić iz Splita dok je kontrolor suđenja Dušan Kukić iz Siska.