Benfica bolja od Dinama u četvrtfinalu Uefine Lige mladih (VIDEO)

U četvrtfinalu UEFA Lige mladih Benfica je u Nyonu nakon preokreta slavila protiv Dinama rezultatom 1:3 (1:1). Plave je u vodstvo doveo Bernard Karrica da bi pobjedu portugalskoj momčadi donio dvostruki strijelac Goncalo Ramos te Henrique Araujo.

Benfica će tako u polufinalu koje je na rasporedu u subotu igrati protiv Ajaxa koji je danas bio bolji od danskog Midtjylland s 3:1 dok će drugi polufinalni par dati dvoboji Red Bull Salzburga i Lyona te Intera i Real Madrida.

Prvu priliku na utakmici imao je Dinamo u 6. minuti kada je Batistić odlično s desne strane pronašao Marina, ali njegov udarac s desetak metara odlazi pokraj vratnice.

Plavi su bolje otvaranje utakmice okrunili u 16. minuti kada je Julardžija uposlio Karricu, a on s 15 metara mirno i spretno šalje loptu pokraj nemoćnog Kokuboa.

Benfica je prvi put zaprijetila u 20. minuti kada je Dantas ubačajem pronašao Ramosa, ali njegov udarac glavom ne pronalazi okvir gola.

U 25. minuti portugalska momčad je zaprijetila nakon ubačaja iz slobodnog udarca preko Ferreire čiji udarac brani Josipović, a u nastavku akcije je označeno zaleđe Ramosa.

Tri minute kasnije nakon ubačaja Dantasa iz kornera opasno je pred golom Dinama, ali nijedan igrač Benfice nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Benfica do izjednačenja dolazi u 36. minuti kada je po desnoj strani odlično pored Leša prošao Embalo te idealno uposlio Arauja kojem nije bilo teško svladati nemoćnog Josipovića.

Do potpunog preokreta moglo je doći u 42. minuti kada raspoloženi Dantas pronalazi Arauja, ali on s par metara nije uspio pogoditi okvir gola.

Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je Benfici. U 49. minuti udarac je nakon prodora s ruba kaznenog prostora okušao Ferreira, ali nije bio precizan.

Tri minute kasnije nakon ubačaja iz kuta pucao je Leš, no to je bio lagan zadatak za vratara Benfice. Prethodno je u kaznenom prostoru pao Marin, ali rumunjski sudac Fesnic nije pokazao na bijelu točku.

Benfica do vodstva dolazi u 53. minuti kada je s lijeve strane ubacio Tiago Araujo, a usamljeni Ramos s deset metara glavom šalje loptu u mrežu Dinama.

Portugalska momčad je vodstvo povećala u 59. minuti kada prodorni Embalo odličnim ubačajem pronalazi Ramosa koji je sa šest metara glavom zakucao loptu iza leđa Josipovića.

Treći gol izabranika Jorgea Maciela te izmjene koje su uslijedile razbile su ritam utakmice koji je značajno pao.

Dinamo se rezultatski mogao vratiti u igri u 83. minuti kada ubačaj Kapitanovića na pet metara u mrežu Benfice ne uspijevaju pospremiti Barišić, a potom i Marin.

U sudačkoj nadoknadi zbog udaranja protivničkog igrača u prekidu igre izravni crveni karton dobio je vratar Dinama Renato Josipović. Nedugo potom isključen je i Niko Janković koji je zaradio drugi žuti karton nakon što je na sredini terena nepotrebno srušio Lopesa.