Belgija svladala Englesku i osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

U utakmici za treće mjesto Svjetskog prvenstva Belgija je svladala Englesku rezultatom 2:0 pogocima Meuniera i Hazarda.

Odmah je povela Belgija na startu utakmice. Odigrali su lijepu akciju koja je započeta od golmana Courtoisa, a strijelac pogotka bio je Meunier na asistenciju Chadlija.

Imala je Engleska sjajnu priliku u 24. minuti da poravnaju rezultat. Odlično je loptu primirio Sterling i vratio za Kanea, a njegov udarac otišao je malo pokraj belgijskog gola. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jednu šansu, u 35. minuti Alderweireld puca preko gola nakon jedne kombinacije iz kornera.

Sjajnu priliku imao je Dier u 70. minuti i uspio je svladati golmana Belgije, no u posljednji trenutkak netko je od belgijskih braniča uspio očistiti loptu s crte. Još je jednom zaprijetila Engleska četiri minute kasnije, ali je udarac Maguirea otišao pored gola. Sjajnu akciju izigrali su Belgijci u 80. minuti, jednu od najljepših na ovom prvenstvu, ali je Pickford na kraju uspio zaustaviti odličan udarac Meuniera.

Dvije minute kasnije Belgija je uspjela zabiti i drugi pogodak, sjajno je prošao i asistirao De Bruyne, a Hazard matirao Pickforda za 2:0.

Ovom pobjedom Belgija je osvojila treće mjesto na prvenstvu.