Belgija na krilima Lukakua i Hazarda visoko slavila protiv Tunisa (VIDEO)

U utakmici drugog kola grupe G gledali smo utakmicu s najviše pogodaka na dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva. Belgija je na krilima Lukakua i Hazarda s visokih 5:2 svladala Tunis.

Na samom startu utakmice vidjeli smo u kojem smjeru će utakmica ići. Ben Youssef napravio je prekršaj na Edenu Hazardu, a nogometaš Chelsea u šestoj minuti već zabija za 1:0.

Nije dugo Belgiji trebalo da povise svoje vodstvo. Deset minuta kasnije Mertens nakon pogotka u prvom kolu upisuje asistenciju, a Romelu Lukaku se upisuje u strijelce.

Već dvije minute kasnije u igru se vraćaju Tunižani. Slobodni udarac s lijeve je strane izveo Khazri, a Dylan Bronn zabija i smanjuje rezltat na 2:1.

Nakon toga Belgija je nastavila dominirati, a najveću priliku imali su preko Lukakua, koji je izašao sam na vratara Tunisa, no nije uspio poentirati. U 31. minuti zaprijetio je i Tunis, s vrha kaznenog prostora pucao je Sassi, no nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla pokraj gola.

Ipak, u završnici prvog dijela Lukaku je uspio stići do još jednog pogotka. Sjajnu loptu napadaču Manchester Uniteda poslao je Thomas Meunier, a Lukaku zabija svoj četvrti pogodak na prvenstvu, čime se izjednačio na prvom mjestu s Cristianom Ronaldom. Ovim pogotkom, Lukaku je postao prvi Belgijac s barem četiri pogotka na nekom prvenstvu.

Sjajna utakmica nastavila se i početkom drugog dijela. Tunis je krenuo u ofanzivu, a to je već nakon pet minuta iskoristio Eden Hazard koji također upisuje drugi pogodak. Pobjegao je obrani Tunisa, prevario vratara te zabio za 4:1.

Veliku priliku u 76. minuti imao joker s klupe Batshuayi koji je izašao u veliku priliku, prošao je vratara te pucao lijevom nogom, ali loptu je s gol crte izbio jedan od braniča Tunisa. Tri minute kasnije isti je igrač opet imao veliku šansu. Nakon udarca Carrasca vratar je odbio loptu do napadača Belgije, koji s male udaljenosti pogađa gredu. Pomalo nevjerojatno, u 81. minut Batshuayi se našao u još jednoj prilici, ali ovog puta nakon ubačaja De Bruynea puca po sredini gola, pa je vratar obranio taj udarac.

Nakon silnih promašaja, Batshuayi se u napokon u 90. minuti uspio upisati u strijelce. Dva jokera s klupe kreirala su pogotke, Tielemans je ubacio, a Michy Batshuayi postigao svoj osmi reprezentativni pogodak.

Konačan rezultat u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio je asistnet prvog pogotka Tunisa, Khazri, koji zabija treći gol Tunisa na ovom prvenstvu.

Belgija sada nakon dva kola ima šest bodova na prvoj poziciji grupe G, dok je Tunis bez bodova. Drugu utakmicu drugog kola ove grupe sutra će igrati Engleska i Panama.