Bayern pregazio HSV (VIDEO)

Vikend poznatog Karnevala u Njemačkoj počeo je nesretno za trenera Wolfsburga, Valeriena Ismaela, koji je porazom kod Bremena smijenjen nakon samo 15 susreta na klupi Vukova. U Münchenu je, visokom pobjedom Bayerna nad Hamburgom, izjednačen rekord s najviše pogodaka na jednom susretu – nakon osam pogodaka u Mainzu početkom sezone. Tri pogotka Lewandowskog, što mu je donijelo titulu igrača kola, “potaknulo” je Aubameyanga na dva pogotka u pobjedi Dortmunda – čime su se izjednačili na listi najboljih strijelaca s 19 zgoditaka. Novom pobjedom Leipzig je ostao na pet bodova zaostatka za vodećim Bayernom, dok je trećim uzastopnim porazom Kovačeva momčad pala na šesto mjesto. U posljednjem susretu 22. kola Schalke i Hoffenheim podijelili su bodove, čime je Hoff ostao u borbi za Ligu prvaka.

Vukovi nikad slabiji

Momčad koja je prije dvije sezone osvojila DFB Pokal i već u sljedećoj dostigla rekordno četvrtfinale Lige prvaka, ove sezone nalazi se dva boda iznad zone ispadanja. Iako oslabljen za dva ponajbolja igrača Draxlera i Schurrlea, s potrošenih preko 70 milijuna eura na pojačanja, Wolfsburg ne uspijeva vratiti staru slavu. Na krilima talentiranog Serge Gnarbya neuvjerljivi Werder upisao je pobjedu na Volkswagen Areni i time izašao iz zone ispadanja. Već u prvih dvadeset minuta susret je bio odlučen, kada Gnarby s dva pogotka dovodi Bremen u vodstvo. Minutu nakon Borja Mayoral smanjuje vodstvo gostiju, a do kraja susreta Vukovi ni iz 27 udaraca prema protivničkom golu nisu uspjeli izjednačiti rezultat. Peti je to poraz Wolfsburga u novoj godini, a posljednji za Valeriana Ismaela na klupi. Nakon što je u studenom preuzeo klupu od Dietera Heckinga, Ismael je upisao samo pet pobjeda u 15 prvenstvenih susreta. Njega je na klupi Vukova zamijenio Andries Jonker, koji je radio već u klubu kao pomoćnik Felixa Magatha u 2012. godini. Osim uz Magatha, Jonker je radio uz Van Gaala u Barceloni i Bayernu, te je sada izabrao proslavljenog švedskog reprezentativca Freddie Ljungberga kao svog pomoćnog trenera.

Wolfsburg – Werder 1:2 (Mayoral 19 / Gnarby 10, 18)

44 pogodaka u sedam međusobnih susreta

Pozitivan niz Hamburga od tri susreta bez poraza naglo je prekinut u Munchenu, gdje su čak osam puta vadili loptu iz mreže. Bavarci su već u poznatom stilu krenuli od prve minute u opsadu protivničkih vrata, koje je probio Arthuro Vidal u 16. minuti. Nakon što je gađao prečku, već u sljedećem napadu Robert Lewandowski izborio je i realizirao jedanaesterac za povećanje vodstva. Do kraja poluvremena Lewandowski se još jednom upisao u strijelce, a drugo poluvrijeme započeo je u jednakom ritmu – zaključivši svoj hat-trick novim zgoditkom nakon lijepe asistencije Robbena petom. Da bi Ancelottijevu jubilarnu 1000. utakmicu uljepšali, pobrinuli su se Alaba, Coman i Robben novim pogocima. Time je Hamburg još jednom teškom nastradao na Allianz Areni, gdje su primili 44 pogodaka u posljednjim sedam gostovanja.

Bayern – HSV 8:0 (Vidal 17, Lewandowski (pk) 24, 42, 54, Alaba 56, Coman 65, 69, Robben 87)

Aubameyang ponovno napada

Nakon tri pogotka poljskog reprezentativca, ni Pierre Emerick-Aubameyang nije ostao dužan – gostovanje Borussie kod Freiburga upotpunio je s dva zgoditka. I trener Dortmunda, Thomas Tuchel, proslavio je jubilej na klupi, svoju 100. utakmicu kao trener nekog kluba. Susret je počeo dobro za goste, precizan ubačaj Raphaela Guerreiroa prati Sokratis i glavom postiže svoj prvi ovosezonski pogodak. Sjajan dribling kapetana Reusa dovodi Aubameyanga do novog pogotka, a isti igrač postavlja i konačan rezultat nakon nesebične asistencije Erika Durma. Time je gabonski reprezentativac prekinuo post od dvije utakmice bez pogodaka. Loša vijest dočekala je Tuchelovu momčad, koja je saznala da će Mario Gotze, nakon što je propustio posljednjih pet susreta, idalje izbivati sa travnjaka zbog misteriozne ozljede – poremećaja metabolizma.

Freiburg – Dortmund 0:3 (Sokratis 13, Aubameyang 55, 70)

Leipzig vjerno prati

Pobjedom nad Gladbachom u prošlom kolu Leipzig se približio Bavarcima na pet bodova zaostatka, a lov na vrh tablice uspješno su nastavili i na domaćem terenu protiv Kolna. Loše ispucavanje vratara Kesslera dovodi Leipzig u rano vodstvo, kada Forsberg poentira na asistenciju Wernera. Emil Forsberg time je upisao sedmi pogodak ove sezone, uz devet asistencija – koje ga čine trenutno najboljim asistentom Bundeslige. Uz raspoložene Wernera i Forsberga, sjajnu partiju odigrao je i neumorni Naby Keita, čiju asistenciju Dominic Maroh posprema u vlastitu mrežu. Početkom drugog poluvremena Yuya Osako smanjuje vodstvo domaćina, no ubrzo Werner postiže svoj 13. ovosezonski pogodak – nakon još jedne asistencije Keite.

RB Leipzig – Koln 3:1 (Forsberg 5, Maroh (ag) 34, Werner 65 / Osako 53)

Kovač lagano gubi korak

Posljednja tri susreta Kovačevi izabranici ne mogu pronaći put do protivničke mreže, a ni do bodova. Iako su novu godinu dočekali na nevjerojatnom trećem mjestu, čime su povećali ambicije uprave i iskazali želju za igranjem europskih natjecanja sljedeće sezone, posljednjim porazom pali su na rubno šesto mjesto. Hertha, koja ih je namučila i uzela bod u Frankfurtu početkom rujna, ovoga puta osvojila je tri boda bez mnogo muke. Ante Rebić mogao je ispisati drugačiju priču u Berlinu već nakon pola sata igre, no promašuje veliku priliku. Početkom drugog poluvremena Vedad Ibišević dovodi Herthu u vodstvo svojim desetim ovosezonskim pogotkom, a gostima je posao otežao i njihov igrač Haris Seferović – koji nepotrebnim udarcem protivnika po licu zarađuje izravno isključenje. Kako se ne bi ponovile “srcedrapajuće” scene iz prošlog kola, kada Lewandowski postiže izjednačujući zgoditak u zadnjoj minuti, pobrinuo se Vladimir Darida – koji glavom posprema sjajan ubačaj mladog Maximiliana Mittelstadta. Niko Kovač utjehu može tražiti u kupu, gdje ulaskom u polufinale još može sanjati Europu.

Hertha – Frankfurt 2:0 (Ibišević 52, Darida 83)

Ostali susreti

Poraz od Leipziga nije uzdrmao Heckingove trupe, koje su pogocima Larsa Stindla i Andre Hahna kod Ingolstadta vratile se na pobjedničke staze – upisavši četiri pobjede u posljednjih pet ligaških susreta. Upravo je kapetan Gladbacha Stindl sa svoja tri zgoditka kreirao iznenađenje u Firenzi, izbacivši Fiorentinu iz Europske lige. S istim rezultatom Mainz je u gostima savladao Leverkusen, pogocima Stefana Bella i Levina Oztunalija u prvih deset minuta susreta. Dvoboj braće Altintop, Halila i Hamita, završio je bolje za Halilov Augsburg, koji je odnio sva tri boda iz Darmstadta. Iako su Ljiljani poveli pogotkom Marcela Hellera, uspješno realiziran jedanaesterac kapetana Verhaegha i treći ovosezonski zgoditak Raula Bobadille prikovali su Darmstadt za dno Bundeslige. U posljednjem susretu 22. kola bod vrijedan Lige prvaka izborila je momčad Hoffenheima na Veltins – Areni. Rudari su poveli već u petoj minuti preko Alessandra Schopfa, no Hoff je pogotkom kapetana Rudya uspio poravnati rezultat krajem susreta.

Ingolstadt – Mgladbach 0:2 (Stindl 60, Hahn 90+1)

Leverkusen – Mainz 0:2 (Bell 3, Oztunali 11)

Darmstadt – Augsburg 1:2 (Heller 47 / Verhaegh (pk) 55, Bobadilla 85)

Schalke – Hoffenheim 1:1 (Schopf 5 / Rudy 79)