Bayern deklasirao Barcelonu i plasirao se među četiri najbolje momčadi Europe

Grafika: UEFA

Bayern je treći polufinalist Lige prvaka. Pred praznim tribinama stadiona da Luz u Lisabonu slavili su protiv Barcelone rezultatom 2:8 (1:4).

Izabranici Hansa Flicka su se među četiri najbolje momčadi Europe plasirali zahvaljujući golovima dvostrukih strijelaca Mullera i Coutinha te Perišića, Gnabryja, Kimmicha i Lewandowskog koji su postigli po jedan zgoditak dok su za katalonsku momčad pogađali Alaba koji je postigao autogol te Suarez.

Ponos Bavarske će u polufinalu igrati s boljim iz susreta Manchester Cityja i Lyona koji je na rasporedu sutra dok se u drugom polufinalu sastaju PSG i RB Leipzig.

Bayern je sjajno otvorio utakmicu te je do pogotka došao već u 4. minuti kada je s lijeve strane Perišić povratnom loptom pronašao Mullera, a on je nakon duplog pasa s Lewandowskim preciznim udarcem s desetak metara svladao ter Stegena.

Već tri minuta kasnije Barcelona je stigla do izjednačenja. Nakon odličnog proigravanja Lengleta i ubačaja Albe s lijeve strane Alaba je pokušao spriječiti dodavanje prema Suarezu, ali je nespretno prebacio Neuera te je poslao loptu u vlastitu mrežu.

U 9. minuti Semedo je izvrsno uposlio Suareza koji je izbjegao zaleđe, ali njegov udarac u situaciji 1 na 1 brani Neuer. Odmah potom nakon kratkog dodavanja iz kuta loptu je prema golu Bayerna uputio Messi, nitko je nije uspio zahvatiti, a ona na koncu pogađa stativu.

Nakon uzbudljivog početka igra se primirila do 20. minute kada se nakon prodora Messija obranom iskazao Neuer. Samo dvije minute kasnije bavarska momčad dolazi do nove rezultatske prednosti. Gnabry je uposlio Perišića, a hrvatski reprezentativac je snažnim udarcem s desetak metara iskosa svladao ter Stegena koji je uspio dodirnuti lopta, ali ne i obraniti svoja vrata.

U 27. minuti nova velika prilika za Bayern kad je iz peterce pucao Lewandowski, ali vratar Barcelone brani njegov pokušaj.

Već u sljedećem napadu Bayern dolazi i do trećeg gola. Gnabry je nakon asistencije upisao i pogodak nakon što ga je uposlio Goretzka, a on se oslobodio Lengleta te mirno matirao ter Stegena.

Tek nakon što se krenulo s centra veliku pogrešku je napravio ter Stegen, ali u matnoj situaciji je ipak ispravio svoj kiks obranivši udarac Lewandowskog.

U 31. minuti Bayern postiže četvrti pogodak na susretu. Kimmich je odlično u petercu pronašao Mullera koji s prve stative šalje loptu iza leđa ter Stegena za dvoj drugi gol na utakmici.

Nakon pokera golova izabranici Hansa Flicka su stali na loptu te do konce prvog dijela više nismo vidjeli ozbiljniju situaciju ni na jednoj strani terena.

I drugo poluvrijeme je otvoreno prijetnjom Bayerna, sa 17 metara iz dobre pozicije pucao je Perišić, ali ravno u golmana Barcelone. U 53. minuti je zbog zaleđa opravdano poništen pogodak Lewandowskog.

Katalonska momčad se djelomično u igru vraća u 57. minuti kada je Messi uposlio Albu, a on dodaje za Suareza koji se potom na rubu kaznenog prostora odličnim lažnjakom oslobađa Boatenga te preciznim udarcem šalje loptu iza Neuera.

Šest minuta kasnije Alphonso Davies je napravio slalom kroz obranu Barcelone te je idealno poslužio Kimmicha koji s pet metara povećava vodstvo Bayerna na 5:2.

U 68. minuti Muller nakon pogreške Semeda odlično pronalazi Comana, ali novi pogodak odličnim blokom sprječava Alba.

Najbolji strijelac Bayerna u aktualnoj sezoni, poljski napadač Robert Lewandowski, u strijelce su upisao u 82. minuti kada je u mrežu s pet metara pospremio dodavanje Coutinha. Bio je to njegov 54. gol u aktualnoj sezoni i 14. u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Coutinho, koji se u Bayernu nalazi kao posuđeni igrač Barcelone, se samo tri minute upisao i u strijelce kada je svladao ter Stegena nakon što ga je u šesnaestercu uposlio Goretzka.

Bayern je završni udarac zadao u 89. minuti novim pogotkom Coutinha. Brazilski napadač je sa samo par metara svladao vratara Barcelone nakon što mu je asistirao Hernandez.