Barcelona uvjerljiva protiv Lyona; Liverpool izbacio Bayern (VIDEO)

Champions League / Twitter

Posljednja dva četvrtfinalista doznali smo večeras. To su Barcelona koja je uvjerljivo pobijedila Lyon, te Liverpool koji je na Allianz Areni slavio protiv Bayerna.

Bayern 1-3 Liverpool

Utakmicu je šansom otvorio Bayern. Momčad Nike Kovača imala je šansu u devetoj minuti preko Thiaga koji s ruba kaznenog prostora puca preko gola. Dvije minute kasnije u kaznenom prostoru gostiju u duelu su bili Lewandowski i Van Dijk, domaći su tražili kazneni udarac, no sudac Orsato kao i VAR soba nisu ništa pokazali.

Prvu prijetnju ‘Redsa’ vidjeli smo u 25. minuti. U šansi se našao Roberto Firmino čiji je udarac otišao pored gola. Minutu kasnije Liverpool stiže do vodstva. Van Dijk je iz obrane poslao loptu za Sadia Manea, Manuel Neuer je pogriješio i izašao na Senegalca, ovaj to koristi i zabija za vodstvo momčadi Jurgena Kloppa.

Devet minuta kasnije još jedna šansa gostiju. Ovog puta u njoj se našao lijevi bek Robertson, ali Neuer je bio spreman. Ipak, do kraja poluvremena Bayern je uspio izjednačiti. Loptu je na desnoj strani dobio Gnabry koji se izborio i ušao u kazneni prostor, ubacio je loptu prema Lewandowskom, no ispred Poljaka dolazi Joel Matip, no na njegovu žalost on šalje loptu u vlastitu mrežu.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Liverpool je opet zaprijetio. Ostavljen je prostor Salahu koji puca, lopta je išla po sredini gola ali je bila neugodna. Neuer je to odbio u korner. U 69. minuti Liverpool opet stiže u vodstvo. Milner je ubacio iz kornera, a najviše skače Virgil Van Dijk koji zabija za 1:2.

Drugo poluvrijeme Bayerna bilo je ispod nivoa. Trebala su im dva pogotka i preokret za prolazak, ali nisu uspijevali ozbiljnije prijetiti vratima Alissona. Liverpool je prolazak u četvrtfinale potvrdio u 84. minuti. Salah je ubacio, Mane natrčao na loptu i zabio svoj drugi pogodak danas.

Barcelona 5-1 Lyon

Već u startu utakmice bilo je vidljivo da će ovo biti dominantna utakmica Barcelone. Blaugrana je već u uvodnim minutama kreirala nekoliko izglednih prilika za gol. Nakon dobre kombinacije na rubu kaznenog prostora našao se Leo Messi koji puca lijevom nogom, no njegov udarac zaustavlja Anthony Lopes. Još nekoliko dobrih kombinacija vidjeli smo od momčadi Ernesta Valverdea u uvodnim minutama. Posebno je bila opasna lijeva strana Barçinog napada za koju Lyon na startu utakmice nije imao lijeka.

U 17. minuti penal za Barcelonu. Duel Denayera i Suareza poljski sudac Marciniak okarakterizirao je kao kazneni udarac. Odgovornost je bila na Leu Messiju koji ‘panenkom’ vara Lopesa i zabija za vodstvo Barcelone. Bio je to sedmi pogodak Argentinca u Ligi prvaka ove sezone.

U 21. minuti problem za Bruna Genesioa. Nakon duela Coutinha i vratara Lopesa vratar gostiju ostao je ležati te su mu liječnici ukazivali pomoć. Iako se rezervni vratar zagrijavao i bio je spreman za ulazak u igru, portugalski vratar ipak je ostao na golu.

Deset minuta kasnije Barcelona je podebljala vodstvo. Brazilac Arthur fenomenalnom je loptom uposlio Luisa Suareza koji je ušao u šansu, uposlio je Philippea Coutinha koji je ostao potpuno sam, a Brazilac lagano zabija svoj drugi pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Tri minute nakon drugog pogotka Barcelone trener Lyona ipak je morao mijenjati. Vratar Lopes nije mogao nastaviti, a zamijenio ga je Mathieu Gorgelin koji je ove sezone odigrao svega četiri utakmice. Do kraja poluvremena Barcelona je imala još dvije šanse, ali rezultat je ostao 2:0. U 37. minuti iskosa puca Suarez, a lopta odlazi preko gola. U dobroj situaciji našao se Leo Messi u 41. minuti, no njegov udarac zaustavlja Gorgelin.

Drugo poluvrijeme otvorio je Messi velikom šansom. Našao se Argentinac u sjajnoj prilici, lijepo podigao loptu koju praktično s gol crte uspijeva izbiti branič gostiju Marcal. Bolja je bila domaća momčad i u drugom dijelu, međutim, sve do 58. minute. Tada Lucas Tousart dobro reagira, i u velikoj gužvi zabija za 2:1.

Bio je to njegov prvi zgoditak u svim natjecanjima ove sezone. Pogodak se pregledavao zbog potencijalnog zaleđa igrača Lyona, no čini se kako je u toj situaciji sudac mogao dosuditi prekršaj na Lengletu, no to se nije niti pregledavalo.

Nakon svog pogotka Lyon se malo oslobodio i postao je opasniji. To je otvorilo prostor za kontre Barcelone, a takvu su dočekali u 78. minuti. Lionel Messi sjajno je izbacio dva braniča Lyona i poslao loptu u mrežu, iako je golman Lyona bio blizu toga da obrani ovaj udarac.

Nakon dva pogotka, uslijedile su i dvije asistencije Messija. Najprije u 81. minuti u novoj sjajnoj kontri upošljava Piquea za 4:1.

A u 86. minuti Argentinac je uposlio i Dembelea koji se također upisao u strijelce za konačnih 5:1.

Argentinac je s dva pogotka stigao do brojke od 8 golova u Ligi prvaka ove sezone. Toliko ima i Robert Lewandowski koji je večeras ispao s Bayernom, s tim da je Argentinac odigrao utakmicu manje, te ima tri asistencije.

Ždrijeb za četvrtfinale održat će se u petak u 12 sati u Nyonu, a ekipe koje se tamo nalaze su Ajax, Tottenham, Manchester United, Porto, Manchester City, Juventus, Liverpool te Barcelona.