Azijska Liga prvaka: Mamiću i Ivankoviću po bod, Oršić i Kovačec s Ulsanom poraženi u Japanu (VIDEO)

Twitter / AFC Champions League ‏@TheAFCCL

Danas je odigrano osam utakmica 1. kola grupne faze Azijske Lige prvaka. Hrvati su u današnjem programu nastupili u tri susreta.

Kashima Antlers – Ulsan Hyundai 2:0

Prvi su na travnjak istrčali igrači japanske Kashime i korejskog Ulsana u sklopu 1. kola skupine E. Izjednačen susret, koji je uz malo više sreće za goste, mogao završiti i drugačije, ipak je otišao na stranu domaćina. Pogotcima Mua Kanazakija u 64., te Yume Suzukija u 82. minuti susreta, Kashima je upisala važnu pobjedu i, zahvaljujuć iznenađujućem remiju bez pogodaka Brisbanea s tajlandskim Muangthongom, već u prvom kolu stekla osjetnu bodovnu prednost nad glavnim konkurentima za prolazak skupine.

Hrvatski dvojac u redovima korejskog Ulsana, susret je započeo od prve minute. Ivan Kovačec na travnjaku je bio do posljednjeg sučevog zvižduka, dok je bivši igrač zaprešićkog Intera Mislav Oršić, igru napustio u 80. minuti. U idućem kolu Ulsan na svom Big Crown stadionu dočekuje, trenutačno četvrtoplasiranog u australskoj A-LeagueBrisbane Roar.

Persepolis – Al Hilal 1:1

Profesor Ivanković sa svojim Persepolisom je remijem otvorio nastup u prilično teškoj skupini D. Pred 13 705 domaćih navijača iranska je momčad povela u 68. minuti Mosalmana. Lider saudijskog prvenstva do izjednačenja dolazi preko bivšeg člana Porta, Estorila i Nice – Carlosa Eduarda, osam minuta prije kraja utakmice.

U idućem kolu Persepolis gostuje u Emiratima kod Al Wahde, koja je u ovom kolu rezultatom 2-1 poražena u Katru od Al Rayyana, na čijoj klupi sjedi nekadašnji danski internacionalac – Michael Laudrup.

Al Ain – Zob Ahan 1:1

Također zahtjevnu skupinu, skupinu C, remijem je otvorio bivši trener Dinama Zoran Mamić sa svojim Al Ainom. U Emirate je stigao Zob Ahan, četvrtoplasirana momčad iranske 1. lige, koja u posljednje četiri utakmice ne zna pobjedu. Ipak, sretno i spretno, usprkos izraženoj inferiornosti na travnjaku, uspjeli su izvući neriješeno na teškom gostovanju kod prošlogodišnjeg finalista ovog natjecanja.

Do vodstva je iranski klub stigao u 57. minuti pogotkom 29-godišnjeg napadača Jerryja Bengtsona iz Hondurasa. Do zasluženog izjednačenja, Mamićeva momčad stiže u 76. minuti susreta preko Ismaila Ahmeda, no do potpunog preokreta Al Ain ipak nije uspio doći.

U 2. kolu skupine C, Al Ain će gostovati u Uzbekistanu kod bivšeg kluba Jurice BuljataBunyodkora. Uzbekistanci su u prvom kolu poraženi u Saudijskoj Arabiji rezultatom 2-0. Bolji je bio Al Ahli na čijoj klupi sjedi trofejni švicarski strateg Christian Gross.

Sutra će se u programu Azijske Lige prvaka odigrati preostala četiri susreta 1. kola, u skupinama G i H. Hrvatska će i sutra imati svoje predstavnike na Dalekom istoku, i to u skupini G, u kojoj se nalaze Šarićev Eastern, te Šovšićev Suwon. Honkoški Eastern našeg Miroslava Šarića gostuje kod kineskog diva Guangzhoua, kojeg vodi Luiz Felipe Scolari. Damir Šovšić i njegov Suwon, iz Koreje će u Japan, na noge Kawasakiju.