Autogol Šimuneca za poraz Osijeka u Zaprešiću (VIDEO)

Inter je u susretu 33. kola HT Prve lige, rezultatom 1-0 (0-0), svladao Osijek i tako upisao jedanaestu pobjedu u ovoj sezoni, čime se ponovno vratio na 5. mjesto prvenstvene ljestvice.

Tijekom prvih 45 minuta momčad Samira Toplaka nije kreirala gotovo ništa. Osijek je s druge strane imao nekoliko dobrih situacija, no generalno je to bio onaj Osijek kojeg gledamo gotovo čitavu sezonu. Dosta bezidejna igra protiv obrambeno dobro postavljene momčadi, koja je u prvom poluvremenu bila i na lošijoj razini nego u drugom.

Odrazilo se to poboljšanje u defanzivnoj igri i na izdanje Intera u nastavku, koji je kvalitetnije i definitivno češće nego tijekom prvih 45 minuta izlazio prema vratima gostiju.

Pogodak vrijedan tri boda na kraju je, usprkos nekoliko dobrih situacija s obje strane, postignut nakon velike pogreške gostujućeg igrača.

U drugoj minuti produžetka Rak je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a 23-godišnji Andrej Šimunec istu je proslijedio u vlastitu mrežu ispred istrčalog Malenice.

Inter je tako stigao do 11. pobjede i na kontu ima 43 boda, jedan više od Lokomotive koja je na 6. mjestu prvenstvene ljestvice.

Osijek je pak u nizu od tri uzastopna poraza, sva tri minimalna. Nakon Rijeke na Rujevici, Lokomotive u Osijeku, te uz ovaj poraz od Intera, momčad Zorana Zekića sada je na 7 prvenstvenih poraza u aktualnoj sezoni.

U sljedećem kolu Osijek dočekuje Cibaliju, dok će Inter na gostovanje u Rijeku.

Od 17 sati u Zaprešiću počinje dvoboj 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Inter i Osijek.

Div iz predgrađa se nalazi na šestom mjestu ljestvice nakon što ga je preskočila Lokomotiva koja je jučer slavila protiv Rijeke dok su Bijelo-plavi na četvrtom mjestu te će na toj poziciji s velikom vjerojatnosti i završiti sezonu.

U tri međusobna ovosezonska prvenstvena sraza vidjeli smo po jednu pobjedu Intera (3:1) i Osijeka (3:0)dok je posljednji susret završio bez pobjednika (1:1).