Atalanta na San Siru bolja od Dinama (VIDEO)

U 5. kolu skupine C Lige prvaka Atalanta je na San Siru pogocima Muriela i Gomeza bila bolja od Dinama rezultatom 2:0 (1:0). Hrvatskom prvaku nije pomoglo ni oko pet tisuća glasnih navijača koji su stigli u Milano boriti Plave. Talijanska momčad je tako s ova tri boda zadržala šanse da izbori prolazak u daljnji krug natjecanja.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su u prve dvije minute imali dvije dobre prilike, no Hateboer i Pašalić nisu dobro reagirali na prizemna dodavanja Muriela i Gomeza s desne strane napada.

U 17. minuti iz daljine je udarac okušao Muriel, ali bio je to lagan zadatak za vratara Dinama. Tri minute kasnije Gomez je ponovno s desne strane ubacio u peterac, ali Mario Pašalić još jedan put u dobroj situaciji ne uspijeva zahvatiti loptu.

Dinamo je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 23. minuti kada je pokušaj Oršića blokirala domaća obrana.

Dinamo je kapitulirao u 27. minuti kada prvo Gosens pogađa prečku, na odbijenu loptu je loše reagirao Leovac, a potom u borbi za loptu Perić ruši Muriela te sudac Karasev pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac je realizirao kolumbijski napadač koji je loptu poslao u jednu, a Livakovića u drugu stranu.

U 32. minuti de Roon je oduzeo loptu neopreznom Periću te je uposlio Muriela, a on sa 18 metara iz dobre pozicije puca preko gola. Minutu kasnije iz daljine je pucao Leovac, ali Gollini sigurno hvata loptu. Uslijedila je kontra Atalante, Gosens je ubacio s lijeve strane, a udarac Hateboera ispred gol linije čisti Perić.

Dinamo je veliku priliku za izjednačenje imao u 36. minuti kada Oršić iz kaznenog prostora dobrim udarcem pogađa gredu.

U 44. minuti ubačaj Pašalića u vlastitu mrežu zamalo je skrenuo Ademi. Bila je to posljednja prilika u prvom dijelu susreta u kojem su domaćini boljom igrom ostvarili prednost.

Već u drugoj minuti nastavka Atalanta je povećala svoju prednost. Gomez je prevario Ivanušeca provukavši mu loptu kroz noge, a potom je s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio suprotnu stranu Livakovićeva gola.

U 56. minuti su dupli pas razmijenili Freuler i Miruel, ali udarac prvog je blokirala obrana Dinama. Sedam minuta kasnije udarac je okušao i Pašalić, ali lopta od bloka odlazi u korner.

Domaćini su do novog pogotka mogli doći u 69. minuti kada je nakon dodavanja Pašalića vanjski dio stative pogodio Iličić. Do drugog gola na utakmici u 76. minuti je mogao doći Gomez kojeg je uposlio Pašalić za 1 na 1 s Livakovićem, ali vratar Dinama izlazi kao pobjednik tog dvoboja.

Atalanta je na koncu puno boljom igrom došla do zalužene pobjede protiv izabranika Nenada Bjelice.

U drugoj večerašnjoj utakmici u skupini C Manchester City je na domaćem terenu remizirao protiv Šahtara rezultatom 1:1 (0:0) čime je kolo prije kraja osigurao prvo mjesto u skupini.

U posljednjem kolu koje je na rasporedu u srijedu, 11. prosinca Dinamo na Maksimiru dočekuje Manchester City dok je Šahtar domaćin Atalanti te ćemo tad saznati tko uz engleskog prvaka nastavlja natjecanje u Ligi prvaka, tko ide u Europsku ligu, a za koga je europsko natjecanje završeno.

Od 21 sati u sklopu 5. kola skupine C Lige prvaka Dinamo na San Siru gostuje kod Atalante. Talijanska momčad domaće utakmice igra u Milanu obzirom da njihov stadion u Bergamu zbog obnove nije dobio potrebnu licencu.

Plavi se trenutno nalaze na trećem mjestu ljestvice s pet osvojenih bodova koliko ima i Šahter te bi večerašnjim bodom osigurali barem nastavak natjecanja u Europskoj ligi. Domaćini pak traže pobjedu kojom bi ostali u igri za nastavak natjecanja u europskim kupovima i nakon grupne faze.

U prvom međusobnom susretu ove dvije momčadi odigranom u Maksimiru Dinamo je uz hat-trick Mislava Oršića slavio s uvjerljivih 4:0. U strijelce se tad još upisao i Marin Leovac.

Dinamo večeras ne može računati na kartoniranog Nikolu Moru dok su zbog ozljeda van kadra i Sandro Kulenović, Marko Lešković te Komnen Andrić dok je kod domaćih pod upitnikom nastup napadača Duvana Zapate.

Glavni sudac utakmice je Rus Sergei Karasev kojem će pomagati sunarodnjaci Igor Demeshko, Maksim Gavrilin i Sergei Ivanov dok su za VAR zaduženi Bastian Dankert iz Njemačke te Vitali Meshkov iz Rusije. Delegat susreta je Virgar Hvidbro s Farskih otoka dok je kontrolor suđenja Francesco Bianchi iz Švicarske.

Gian Piero Gasperini i Nenad Bjelica su se odlučili za sljedeće početne sastave: