Astana na krilima Tomasova do trećeg pretkola Europske lige (VIDEO)

fcastana.kz (arhiva)

U uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige Astana je u Nur-Sultanu bila bolja od Santa Colome iz Andore rezultatom 4:1 (1:1). Obzirom da je prva utakmica završila bez golova kazahstanska momčad je ostvarila plasman u sljedeći krug kvalifikacija gdje će igrati protiv malteške Vallette.

Junak pobjede domaće momčad je bio hrvatski ofenzivac Marin Tomasov koji je u igru ušao u 60. minuti te je s hat-trickom odlučio pobjednika.

Stvari za Astanu nisu krenule prema planu jer su gosti u 7. minuti preko Pija došli u vodstvo. Domaćini do izjednačenja dolaze u 24. minuti kada je kazneni udarac iskoristio Sigurjonsson.

U 60. minuti trener domaćih Grygorchuk je na teren poslao Tomasova, a on mu uzvraća u 73. minuti kada snažnim udarcem vara vratara Casalsa.

Samo šest minuta kasnije novi zgoditak hrvatskog ofenzivca, opet je bio precizan, ovaj put udarcam s oko 18 metara.

Konačni rezultat je postignut u sudačkoj nadoknadi kada Tomasov lob udarcem u nešto više od pola sata provedenih u igri dolazi do hat-tricka.