Asistencije Strinića, Kramarića i Mandžukića; Burić startao pobjedom a Jurić i dalje bez slavlja (VIDEO)

Kramarić

U nedjeljnim utakmicama tri su hrvatska nogometaša upisala asistencije. Mario Mandžukić asistirao je kod prvog pogotka Juventusa, a Ivan Strinić kod drugog Sampdorie. Andrej Kramarić bio je asistent jedinog pogotka Hoffenheima. U strijelce su se upisali Ante Kulušić i Marko Divković, a Damir Burić pobjedom je startao u Greuther Fürthu. Ivan Jurić i njegova Genoa i dalje čekaju prvu pobjedu.

Asistencija Mandžukića

Juventus i dalje ima stopostotan učinak, a danas ih je do nove pobjede predvodio Paulo Dybala. ‘Stara dama’ svladala je Sassuolo rezultatom 1-3, a sjajni Argentinac postigao je hat-trick. Asistent kod prvog pogotka bio je Mario Mandžukić koji je s lijeve strane poslao loptu Dybali, a ovaj majstorski pogodio mrežu Consiglija. Nakon četiri kola Juventus uz Napoli i Inter ima maksimalnih 12 bodova.

Strinić asistent u remiju Sampdorie

Još jedan hrvatski nogometaš upisao je asistenciju u Seriji A danas. Momčad Sampdorie osvojila je bod na gostovanju kod Torina (2-2), a asistent kod drugog pogotka gostiju bio je Ivan Strinić u 34. minuti. Lijepo je povremeni hrvatski reprezentativac prošao po lijevoj strani, te odlično ubacio loptu za Fabia Quagliarellu. Sampdoria nakon četiri kola ima sedam bodova i nalazi se na sedmoj poziciji prvenstva.

Ivan Jurić i dalje bez pobjede

Genoa koju vodi naš Ivan Jurić ne nalazi se u dobroj situaciji nakon četiri kola Serie A. Današnji poraz na domaćem terenu protiv Lazia treći im je u sezoni, a uz to imaju tek jedan remi. Lazio je danas poveo pogotkom Bastosa, da bi domaći izjednačili pogotkom Pellegrija koji je u prvom dijelu ušao u igru. 20 minuta prije kraja Ciro Immobile ponovno dovodi Lazio u vodstvo, da bi Pellegri drugim pogotkom poravnao na 2-2. Ipak, sjajni Immobile šestim ligaškim pogotkom donosi tri boda Laziju osam minuta prije kraja. Kod domaćih je s klupe u 56. minuti ušao Petar Brlek, dok je Ivan Vargić kod gostiju utakmicu odgledao s klupe.

Asistencija sjajnog Kramarića

Hoffenheim je na svojoj Rhein-Neckar Areni remizirao s Herthom (1-1) u četvrtom kolu Bundeslige. Cijeli susret za momčad Juliana Nagelsmanna odigrao je i hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je u šestoj minuti asistirao za jedini pogodak svoje momčadi, koji je postigao Wagner. Nakon četiri kola, Andrej Kramarić na svom kontu ima po dva pogotka te dvije asistencije, a Hoffenheim se s osam bodova nalazi na petoj poziciji.

Pogodak Tokića u porazu Breidablika

Islandski prvoligaš Breidablik poražen je rezultatom 4-3 na gostovanju kod Grindavika u 20. kolu prve islandske lige. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Hrvoje Tokić koji je u 52. minuti iz kaznenog udarca pogodio za 3-2. Breidablik se s 24 boda nalazi na sedmoj poziciji, a Tokiću je ovo bio peti prvenstveni pogodak.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Prvijenac Ante Kulušića

Moldavski prvak Sheriff Tirasspol upisao je pobjedu na gostovanju kod Zarie Balti, 0-2. Svoj prvijenac u dresu gostiju postigao je hrvatski stoper Ante Kulušić koji je u 27. minuti doveo svoju momčad u vodstvo. Kulušić je odigrao cijeli susret, kao i vratar Zvonimir Mikulić, dok je najskuplji igrač Sheriffa Josip Brezovec utakmicu proveo na klupi. Sheriff nakon deset kola na prvoj poziciji ima 26 bodova, dva više od drugoplasiranog Milsamija.

Pobjednički start Damira Burića

Bivši trener austrijske Admire pobjednički je startao kao trener njemačkog drugoligaša Greuther Fürtha. Na svom je terenu Fürth rezultatom 3-1 svladao Fortunu Düsseldorf, a cijeli je susret za domaće odigrao i bivši stoper Hajduka Mario Maloča. Fürth se nakon šest kola nalazi u teškoj situaciji; četiri boda i 17. pozicija. Pred Burićem se ove sezone nalazi veliki izazov.

Pogodak Marka Divkovića za tri boda Dunajske Strede

Slovački prvoligaš Dunajska Streda ostvarila je vrijedna tri boda na gostovanju kod Zlate Moravaca, pobjedom od 2-3. Najprije je Dunajska Streda povela s 0-1, da bi domaći u samo dvije minute preokrenuli rezultat pogocima Gesanbela. U 69. minuti u igru je ušao mladi 18-godišnji hrvatski napadač Marko Divković, a gosti su deset minuta kasnije izjednačili drugim pogotkom mađarskog napadača Kalmara. U 85. Divković postiže svoj drugi pogodak u sezoni te svojoj momčadi donosi puni plijen s teškog gostovanja. Cijeli susret za goste je odigrao njihov kapetan, Marin Ljubičić. Dunajska Streda nakon osam kola ima 15 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.