Asistencije Pešića i Badelja; Kovač s Eintrachtom doživio najteži ligaški poraz (VIDEO)

Bašićev treći ovosezonski pogodak u švicarskoj Super League

U 20. kolu švicarskog prvenstva Grasshoppers je na gostovanju kod Siona ostvario vrijednu 1-3 pobjedu. Za goste je cijeli susret odigrao njihov kapetan, 29-godišnji hrvatski veznjak Marko Bašić. Baš je Bašić bio strijelac zadnjeg pogotka kojim je potvrđena pobjeda. Marko je strijelac bio u 78. minuti iz kaznenog udarca, te time stigao do svog trećeg ovosezonskog pogotka u prvenstvu. Grasshoppers nakon 20 kola ima 27 bodova i drži četvrtu poziciju.

I Santini do pogotka iz kaznenog udarca

Momča Caena ostvarila je novu pobjedu u francuskom prvenstvu. Na svom su terenu bili bolji od Nantesa rezultatom 3-2. Prvi pogodak za domaće je iz kaznenog udarca postigao naš napadač Ivan Santini u 35. minuti. To mu je osmi pogodak u prvenstvu ove sezone. Caen nakon 24 kola ima 30 bodova i nalazi se na 11. poziciji.

Asistencija Badelja u slavlju Viola

U 23. kolu talijanske Seria A, Fiorentina je svladala Bolognu na gostovanju rezultatom 1-2. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Milan Badelj, koji je u 71. minuti bio asistent pobjedničkog pogotka Chiese. Za njega je to prva asistencija ove sezone. Fiorentina nakon 23 kola ima 31 bod i nalazi se na 11. poziciji u prvenstvu.

Pešić asistent u debiju

U debiju za rumunjski Dinamo Bukurešt, donedavni igrač Hajduka Ivan Pešić upisao je asistenciju. Momčad iz Bukurešta remizirala je s Craiovom 2-2, a Pešić je asistirao za prvi pogodak u prvoj minuti produžetka prvog poluvremena, a u igri se zadržao do 74. minute. Za goste je cijeli susret odigrao naš Ivan Martić.

Najteži ovosezonski poraz u ligi za Kovača

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač teško je jučer poražen u utakmici 21. kola Bundeslige. Bolji je bio Augsburg koji je na svom terenu slavio s 3-0. Ante Rebić za goste je utakmicu propustio zbog žutih kartona. Eintrachtu je ovo šesti prvenstveni poraz, te se nakon 21 kola s 33 osvojena boda nalazi se na šestoj poziciji, sada sa samo dva boda više od prvih pratitelja AugsburgaMonchengladbacha.

Remi Leke

U derbiju kola belgijskog prvenstva, Ivan Leko i njegov Club Brugge remizirali su s Charleroiem. Neizvjesna utakmica u konačnici je zaključena rezultatom 3-3. Poveli su gosti u 23. preko Ilaimaharitra, da bi izjednačenje domaćinu samo dvije minute poslije donio Limbombe. Već u 31. minuti gosti ponovno imaju vodstvo, Hendrickx je bio strijelac za 1-2, a kazneni udarac u 38. minuti za Lekin Brugge nije realizirao Vormer, te se s prednošću gostiju otišlo na odmor.

U nastavku susreta Brugge stiže do preokreta. Pogoci Vanakena u 49. i Wesleyja u 74. minuti bili su dovoljni za preokret i veliko slavlje domaćih navijača. No gosti pogotkom trećeg strijelca lige – Iranca Rezaeija u 80. minuti postavljaju konačnih 3-3.

Posljednjih desetak minuta za Brugge je igrao i naš Ivan Tomečak, dok je Matej Mitrović odradio cijeli susret. Brugge nakon 25 kola ima 58 bodova na prvoj poziciji.