Asistencija Halilovića, odlično izdanje Čovića protiv Leovčevog PAOK-a; Bilić upisao prvu pobjedu s West Hamom (VIDEO)

West Ham

Od jučerašnjih nastupa Hrvata u inozemstvu izdvajamo prvu ovosezonsku pobjedu Bilićevog West Ham United-a, te asistenciju Alena Halilovića u također prvoj prvenstvenoj pobjedi Las Palmasa. Dobru je predstavu na vratima Apollon Smyrnisa protiv PAOK-a imao i bivši vratar zaprešićkog Intera – Ivan Čović.

Napokon pobjeda

Slaven Bilić nakon tri poraza na otvaranju nove sezone Premier League-a napokon upisao prvu pobjedu, te time barem nakratko utišao sve glasnije ‘zazivanje’ vlastitog otkaza.

Na svoj 49. rođendan njegov West Ham United je rezultatom 2-0 bio bolji od novog premierligaša Huddersfielda, kojem je ovo (nakon dvije pobjede i remija) prvi poraz u sezoni.

Pogodaka nakon prvih 45 minuta nije bilo, iako je Bilićeva momčad bila u potpunosti dominantna na travnjaku, te imala nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka. U drugom dijelu je Huddersfield izašao dosta kvalitetnije, no u vodstvo ipak stiže West Ham.

Obiang je u 72. minuti uputio udarac prema okviru Losslovih vrata, lopta se na putu odbila od leđa danskog stopera Zanka te završila u mreži za 1-0 Čekićara i veliku erupciju zadovoljstva na stadionu, ali i klupi londonske momčadi.

Samo pet minuta poslije Ayew, nakon još jednog sretno/spretnog raspleta poslije ubačaja iz kuta, postavlja konačnih 2-0 i donosi prvu pobjedu West Hamu, koji sljedeće kolo gostuje kod trenutno devetoplasirane momčadi prvenstva – West Bromwich Albiona. Nakon ove pobjede West Hama jedina dva kluba bez bodova nakon četiri kola nove sezone Premier League-a su Bournemouth i Crystal Palace.

Asistencija Halilovića u prvoj pobjedi Las Palmasa

Nakon poraza od Valencije i Atlético Madrida, svoju prvu ovosezonsku pobjedu upisao je i Las Palmas. Rezultatom 1-3 svladali su Malagu u gostima, a od prve minute je u redovima gostiju na travnjaku bio 21-godišnji hrvatski veznjak Alen Halilović.

Upravo je Halilović u 45. minuti asistirao Jonathanu Vieri za 0-1 Las Palmasa. Prva je to asistencija za Halilovića u ovoj sezoni.

Iako se Malaga pogotkom Diega Gonzaleza u 48. minuti, brzo vratila u utakmicu, posao su za goste ipak završili Calleri (69.) i Remy (88.), koji je u 64. minuti zamijenio Alena Halilovića.

Čović sačuvao čistu mrežu protiv PAOK-a

Apollon Smyrnis i PAOK odigrali su susret bez pogodaka u okviru 3. kola grčke Super League.

U redovima gostiju cijeli susret odigrao je bivši član Rijeke Marin Leovac, koji je u posljednjim trenucima susreta zakuhao izglednu situaciju za pogodak koji bi donio pobjedu PAOK-u, no njegovi suigrači danas jednostavno nisu bili dovoljno koncentrirani.

Osim dekoncentracije napadačkih trupa PAOK-a, za remi bez pogodaka (usprkos isključenju Smyrnisovog Juareza u 32.) najzaslužniji je bivši vratar zaprešićkog Intera – Ivan Čović, koji se iskazao s nekoliko vrlo dobrih reakcija.

Od dolaska u Grčku Čović je standardan na vratima trenutno trinaestoplasirane momčadi grčke Super League. Leovčev PAOK je ovim remijem propustio priliku zadržati korak s vodećim trojcem AEK, Olympiacos, Panionios – koji na kontu imaju 7 bodova, dok se PAOK nakon tri odigrana kola mora zadovoljiti s 5 bodova na kontu.