Asistencija H. Milića u minimalnoj pobjedi Fiorentine, strijelci Pejić, Benko i Trebotić (VIDEO)

Twitter/ Olimpija Ljubljana‏ @nkolimpija
Milić asistent u pobjedi Fiorentine

U minimalnoj 1-0 pobjedi Fiorentine nad Bolognom 27-godišnji hrvatski bek Hrvoje Milić bio je asistent za jedini pogodak na susretu.

U 51. minuti utakmice Milić je lijepim ubačajem pronašao Babacara (zamijenio Nikolu Kalinića na poluvremenu), koji je mirno glavom poentirao za, pokazat će se, konačnih 1-0.

Osim Milića, cijeli susret odigrao je i Milan Badelj, koji je u 59. minuti zaradio javnu opomenu. Ovom pobjedom Viole su stigle do 51 osvojenog boda u 30 odigranih kola, te su trenutačno osmoplasirana momčad Serie A.

Pejić nastavlja ‘trapati’ u Albaniji

34-godišnji hrvatski napadač Pero Pejić postigao je svoj 16. prvenstveni pogodak. Najbolji strijelac albanske 1. lige zabio je za 3-1 u 29. minuti susreta 27. kola između Kukesija i Luftetari Gjirokastrau.

Susret je okončan rezultatom 3-2, a Kukesi je ovom zahvaljujuć ovoj pobjedi ostati na vodećoj poziciji prvenstvene ljestvice s 55 bodova na kontu. Kasnije tijekom dana igra se derbi kola između drugoplasiranog Partizanija (52 boda) i trećeplasiranog Skenderbeua (50 bodova).

Pogodak Trebotića u debiju za Fredrikstad

Prvi pogodak u prvom nastupu za norveškog drugoligaša Fredrikstad postigao je 26-godišnji hrvatski veznjak Dinko Trebotić.

Podsjetimo, Trebotić je u veljači ove godine iz izraelske Yehude stigao u Norvešku. Pogodak je postigao u 84. minuti za 1-2 svoje momčadi na gostovanju kod prošlogodišnjeg prvoligaša Starta. Susret je u konačnici završio s neriješenih 2-2, zahvaljujući pogotku Tapia Heikkila u 94. minuti utakmice. Osim Trebotića, cijeli susret za Fredrikstad odigrao je i 29-godišnji, bivši igrač Osijeka, Mislav Leko.

Benko strijelac u porazu Olimpije

U 27. kolu slovenske 1. lige Olimpija, koju s klupe vodi bivši trener Hajduka Marijan Pušnik, poražena je u gostima kod Aluminija rezultatom 2-1. Strijelac jedinog pogotka za Zmajčeke bio je 33-godišnji hrvatski napadač Leon Benko. Pogodak je postigao za 0-1 svoje momčadi u 39. minuti utakmice, no pretposljednja momčad prvenstva pogocima Kramera u 77., i Škofleka u 83. minuti stiže do potpunog preokreta.

Osim Benka, u redovima Olimpije cijeli je susret odradio i 26-godišnji branič Dino Štiglec, dok su u redovima Aluminija od početka susreta nastupila dvojica Hrvata – Vedran Turkalj i Mateo Damiš. S klupe su još ušli Mateo Panadić i Sanin Muminović (asistent za drugi pogodak), a s klupe su susret odgledali Matija Kovačić, Mihael Rebernik i Josip Zeba.