Argentinski dvojac pojačao Istru 1961 (VIDEO)

Ramón Nazareno Miérez i Agustín Ezequiel Cardozo su novi igrači Istre 1961 u koju su pristigli na jednogodišnju posudbu uz mogućnost otkupa iz argentinskog Tigrea.

>> Istra 1961 predstavila šest novih igrača

>> Landeta, Rubić i Obeng novi igrači Istre 1961

Ramón Nazareno Miérez rođen je 13. svibnja 1997. godine u mjestu Resistencia, glavnom u sjevernoj argentinskoj pokrajini Chaco. Radi se o napadaču visokom 1.84m. Do ozbiljnog se nogometa probio kroz školu Tigrea, gdje je igrao za rezerve, te debitirao zapravo dosta rano, s nenavršenih 19 godina za seniorsku ekipu. Dva puta je ušao u igru na proljeće ’16, i u drugom nastupu zabio za 1-0 pobjedu u gostima protiv Sarmienta. Tigre nije bio u dobrom stanju i Ramón je iduće sezone rijetko dobivao veću minutažu – tek je pet puta startao i 15 puta ušao s klupe kraj više od desetljeća starijih konkurenata u špici. Njegov je drugi seniorski gol, međutim, opet bio odlučujući… ušao je u trash timeu, zadnjih pet minuta protiv drugog San Lorenza (Tigre je bio 24.) i zabio za 4-3 pobjedu! Do kraja sezone zabija još jednom. Dobiva međutim poziv u U20 reprezentaciju Argentine i igra pokoju utakmicu za navedenu selekciju. Ni prošle se sezone nije uspio probiti do prvih 11 i tek je osam puta ušao s klupe kroz sezonu, ali je i tu uspio ugurati gol i asistenciju protiv davljenika Olimpa. Minutaža mu je evidentno nasušno potrebna, a u Argentini konkurencija ogromna i pokušat će doći do nje u Istri, moguće na obostrano zadovoljstvo.

Agustín Ezequiel Cardozo dijeli sličnu sudbinu kao Ramón – ista su generacija. Rođen je u bogatom predgrađu Buenos Airesa San Isidru 30. svibnja 1997. godine, visok je 1.75m i igra kao vezni, iako može pokriti i krilne pozicije. Za Tigre je debitirao u 2016., igrajući primarno kao centralni/defenzivni vezni, i došao do veće minutaže na proljeće (13 startova, tri ulaska s klupe). Zabio je i dva gola. Ipak, Tigre ga šalje u drugu ligu na posudbu u Deportivo Santamarina gdje provodi prošlu jesen i etablira se kao all-round rješenje u vezi u svojih 10 nastupa. Tigre ga vraća na proljeće i daje mu pomalo priliku, ali na kraju otpada, kako je igrao samo u porazima (tri nastupa), te ulazi samo jednom u trash timeu do kraja sezone. Još jedan mladi igrač s potencijalom koji u Argentini teško može do minutaže, međutim, možda se može nametnuti u Europi.