Argentinska Primera – Racingu veliki derbi

U Argentini se odigralo 13. kolo koje je bilo nesretno za Bocu, na vrhu je opet San Lorenzo, a u Avellanedi se igrao veliki Clasico.

Aldosivi koji je prije par kola pobjedio San Lorenza sada je priredio novo iznenađenje pobjedivši dosad neporaženu Bocu s velikih 3:0. Momčad iz Mar del Plate je tako nakon punih 40 godina ponovno došla do pobjede protiv slavnog kluba iz Buenos Airesa. Domaćini su odrađivali kaznu utakmice bez gledatelja što je očito odgovaralo Aldosiviju koji je poveo već u 8. minuti pogotkom Lequia, da bi u 57. minuti povisili na dva gola razlike. Zadnjih pola sata imali su i igrača više te je Vildozo u 89. minuti zabio za konačan rezultat. Aldosivi se nakon 13. kola nalazi na visokom osmom mjestu te za prvoplasiranim dvojcem zaostaje samo sedam bodova.

San Lorenzo je nakon pobjede nad Sarmientom dostigao Bocu i ponovno sjeo na vrh tablice. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a onda su momci Edgarda Bauze ubacili u višu brzinu i s tri gola ispratili goste kući. Odmah nakon što se krenilo s centra Hector Villalba je zabio gol za vodstvo, a pred kraj utakmice u samo četiri minute Cauteruccio daje još dva gola za potvrdu pobjede.

Crucero je došao do druge pobjede u prvenstvu pobjedivši Defensu 3:1, Banfield je istim rezultatom izgubio od Veleza dok je Gimnasia sva tri boda uzela protiv Quilmesa (3:2).

Racing i Independiente igrali su gradski derbi, a pobjeda je otišla na stranu plavomdash;bijelih. Jedini gol na utakmici zabio je Diego Milito iz penala u 24. minuti. Racing nastavlja pobjednički niz kod kuće gdje su nakon poraza u prvom kolu od Rosarija nanizali svih šest pobjeda. Aktualnim prvacima ova će pobjeda zasigurno dignuti moral budući da ih u četvrtak čeka uzvratni susret četvrtfinala Cope Libertadores.
Godoy je pobjedio Belgrana istim rezultatom, a (auto)gol odluke pao je u 88. minuti.

Argentinos Juniorsi upisali su drugu uzastopnu pobjedu pobjedivši Newells Old Boyse pogocima Cabrala i Rinaldija. Počasni gol za goste zabio je Maxi Rodriguez u 85. minuti utakmice. Estudiantes je istim rezltatom na gostovanju svladao Atletico Rafaelu.

Rosario je nakon 13. kola ostala jedina neporažena momčad u prvenstvu, a na svom su terenu dočekali Lanus. Gosti su poveli u 25. minuti pogotkom Beniteza, a domaćine od poraza spašava Ruben koji je u 81. minuti uspješno realiziralo penal. Ovim pogotkom Ruben je zasjeo na vrh tablice najboljih strijelaca, te trenutno broji 10 postignutih golova.
Arsenal je sa istim rezultatom odigrao protiv Uniona kojem su sva tri boda sklizla iz ruku u 94. minuti. Colon i San Martin odigrali su 2:2, a utakmice između Temperleya i Huracan te
Olimpa i Nueva Chicaga završile su bez pogodaka.

Utakmica između Tigrea i Rivera je odgođena i igrat će se naknadno u nekom drugom terminu.

U idućem (14. kolu) River dočekuje neporaženi Rosario (31.5), dok Boca ide na noge Velezu, a vidjet ćemo može li Aldosivi skinuti novi sklap, budući da im u goste dolazi Racing.

Argentinska Primera, sažeci trinaestog kola from nogometplus on Vimeo.