Argentinska Primera – pročitajte izvještaj i pogledajte sažetke drugog kola

U Argentini je odigrano drugo kolo koje je obilježeno mnoštvom prekrasnih pogodaka, aktualni prvak je opet kiksao, Quilmes je uzeo bod Riveru, a iznenađenje je napravio maleni Sarmiento. Mi vam donosimo pregled utakmica i sažetke sa svim golovima.

Nakon što su u prvom kolu neočekivano izgubili od Temperleya nogometaši Banfielda pregazili su u gostima Atletico Rafaelu rezultatom 4:1. Gosti su golom Noira poveli već u prvoj minuti, a Civelli i Cuero su do odlaska na odmor digli prednost na tri gola razlike. U 66. minuti na 4:0 povisuje Bertolo, a Fernandez iz penala u 86. minuti donosi počasni pogodak za domaćina.

Poredak nakon 2 kola

Boca Juniors je na stadionu Alfredo Beranger teže nego se očekivalo pobjedila Temperley. Pobjedili su 2:0, a oba gola su plod brzih kontri. Nakon prve, domaći vratar je napravio penal kojeg je u pogodak pretvorio Juan Manuel Martinez u 27. minuti. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela utakmice slijedi šok za goste budući da im je isključen golman Augustin Orion. Drugi pogodak za potvrdu pobjede u 91. minuti djelo je Jonathana Calleria. Napadač Boce pobjegao je protivničkoj obrani na desnoj strani te majstorskim lobom prebacio nemoćnog vratara Temperleya.

Senzaciju je skoro priredio Sarmiento koji je na gostovanju kod velikog Independientea poveo u 83. minuti utakmice. Kada se sve činilo da će Independiente pasti pojavio se Matias Pisano u 90. minuti i zabio gol za 1:1. Istim rezultatom završile su i utakmice između Coloacute;na i Argentinos Juniorsa te San Martina i Gimnasie.

Newells Old Boysi su u gostima pobijedili Aldosivi 1:0, a pobjednički gol zabio je bivši igrač Atletica i Liverpoola, veznjak Maxi Rodriguez u 55. minuti. Jedan gol pao je i u susretu Huracana i Arsenala iz Sarandija. Ramon “Wanchope” Abila u 38. minuti iskoristio je katastrofalnu pogrešku vratara gostiju i donio svojoj momčadi prva tri boda.

Aktualni prvak Racing preko tjedna u Copi Libertadores “puni” protivnike, a za vikend u domaćem prvenstvu nikako ne može postići gol. Nakon Centrala, svoj gol je zaključao i Olimpo, a Racing može žaliti za četri velike propuštene prigode iz prvih 20. minuta utakmice. Bez pogodaka je završila i utakmica Lanusa i Belgrana.

Za razliku od Racinga, momčad San Lorenza svoj recept iz Cope Libertadoresa primjenjuje i u prvenstvu. Nakon što su preokrenuli utakmicu protiv urugvajskog Danubia, to isto napravili su i na gostovanju kod Defense y Justicie. Domaćini su poveli već u prvoj minuti, a crvenomdash;plavi golovima Mussisa i Cauteruccia dolaze do sva tri boda. Rosario Central također je preokrenuo utakmicu protiv Tigrea. Do 72. minute mreže su mirovale, a onda u dvije minute igrači Centrala zabijaju dva gola, od kojeg jedan u svoju mrežu. Tigre uskoro ostaje s dva igrača manje, a utakmica je prekinuta na 10 minuta budući da su navijači Centrala pogodili trenera Tigrea. U sudačkoj nadoknadi, točnije u 113. minuti Marco Ruben donosi pobjedu ekipi iz Rosarija.

Utakmice Rivera i Quilmesa, te Nueva Chicaga i Uniona završile su rezultatom 2:2. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a River dolazi u vodstvo u 52. minuti pogotkom Tea Gutierreza. Bivši igrač Malage, Diego Bounanotte primio je jednu loptu na rubu kaznenog prostora, prošao dvojicu igrača, napravio dupli pas i zabio između dva igrača Rivera u 67. minuti. Takav rezultat na semaforu je stajao samo 4. minute kada Ponzio dovodi River u novo vodstvo, da bi u 76. minuti Quilmes preko Chirola Romera postavio konačan rezultat. Na utakmici između Nueva Chicaga i Uniona mogli smo u prvih 20. minuta vidjeti čak tri gola. Poveli su domaćini već u drugoj minuti golom Aveldana, a Union preokreće u preko Triveira i debitanta Lucasa koji postiže gol prekrasnim lobom. Ipak domaćini uspjevaju doći do boda golom Lentinija u 65. minuti utakmice.

Velez Sarsfield je pobjedio 2mdash;1 Crucero del Norte. Ariel Cabral glavom je prebacio golmana u 48. minuta, a veznjak Yamil Asad se u 79. minuti nonšalantno “prošetao” do gola. Počasni gol za goste zabio je Paragvajac Martinez iz slobodnog udarca u 84. minuti. Estudiantes je dobio Godoy Cruz istim rezultatom i sa maksimalnim učinkom u nedjelju ide u goste gradskom rivalu Gimnasiji. Prvi clasico sezone igra se u La Plati u 21h po našem vremenu i svakako vam preporučujemo da ga pogledate.