Argentinska Primera – povratak Pabla Aimara

Četrnaesto kolo argentinske Primere vidjelo je odličnu utakmicu River Platea i Rosaria, novi kiks Boce Juniors, uspon na vrh San Lorenza i ono možda i najupečatljivije mdash; povratak Pabla Aimara na El Monumental u dresu Rivera.

Pablito, kako ga od milja zovu Argentinci, zadnji put je igrao za River pije 15 godina, a nakon toga pružao je sjajne igre u španjolskoj Valenciji gdje je osvoji naslov i europske trofeje, a voljela ga je i publika na Da Luzu u Lisabonu dok je igrao za Benficu. Ipak, osim briljatnih igara, njegovu su karijeru obilježile i česte ozljede, zbog čega se činilo da bi mogao i završiti karijeru. Zadnje prije Riveru, uostalom, igrao je za Johor Darul Takzim iz Malezije, doduše vrlo neozibljno i svega osam utakmica. Ipak, u 35. godini života odlučio je da mu nogometa nije dosta te da je vrijeme za povratak na veliku scenu, a klub iz kojeg je ponikao, mu je pružio priliku. Doktori nisu željeli prognozirati kad bi se mogao vratiti, no, uz puno napornog rada to se dogodilo ovog vikenda kad je u 75. minuti ušao i zamijenio Pisculichija. Publika je svako Pablitovo dodavanje nagradila jednim glasnim ole. Nadamo se da će se uskoro vratiti na stare staze slave. Sama utakmica pak, bila je vrlo dobra i otvorena, TeoGutierrez donio je prednost domaćima u 14. minuti, a posao je nakon par sjajnih intervencija dovršio sretnim golomMayada u devedestoj. Ipak, epitet igrača utakmice ponio je golman Rivera, Barovero, koji je s nekoliko internevcija izludio napadače Rosario Centrala.

Boca je nakon poraza od Aldosivija izgubila i u gostima kod Veleza rezultatom 2:0. Cubero je doveo Velez u vodstvo u 71. minuti, a Mariano Pavone u 86. daje gol za konačan rezultat. Očito je da je Boca upala u mini krizu budući da su u zadnje tri utakmice osvojili samo jedan bod, a već ih u idućem kolu očekuje susret protiv izuzetno neugodnog Newellsa.

Istim rezultatom slavili su Temperley i Lanus protiv Nueva Chicaga, odnosno Olimpa.San Lorenzo je pobjedom u Quilmesu protiv istoimenog protivnika učvrstio svoju poziciju na vrhu tablice. Gosti iz Buenos Airesa okrenuli su vodstvo Quilmesa iz 29. minute kada je Biel zabio iz penala. Gol Vilalbe u 39. i autogol Beniteza u 44. minuti bili su dovoljni za nova tri boda “Svetaca”

Aldosivi nije uspio prirediti novo iznenađenje protiv aktualnog prvaka Racinga. Već u drugoj minuti gosti iz Avellanede došli su do prednosti pogotkom Acune, a na dva gola razlike povisio je Lollo u 30. minuti. Domaćini su uspjeli doći samo do počasnog gola u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao i Racing je moga početi slaviti svoju prvu pobjedu u gostima ove sezone, također po prvi puta ove sezone uspjeli su spojiti dvije pobjede zaredom.

Independiente je protiv Tigrea došao do prve pobjede u zadnjih pet utakmica, a jedini gol na utakmici zabio je njihov najbolji strijelac Albertengo u 10. minuti susreta.Union je sa igračem više od 30. minute susreta golom Malcorre svladao Godoy, a istim rezultatom Gimnasia je na gostovanju pobjedila Belgrano koji pomalo gubi korak za vodećim San Lorenzom. Arsenal je minimalno svladao Crucero (1:0) te je upisao svoju prvu službenu pobjedu u prvenstvu. Naime, prvu su upisali još u devetom kolu ( 3:0 protiv Newellsa), ali su im bodovi oduzeti zbog proceduralne pogreške te je utakmica registrirana 1:0 za Newells.

San Martin se uspio vratit iz rezultatskog zaostatka od 2:0 protiv Defense te je upisao treći nerješeni rezultat zaredom. Newells i Banfield odigrali su 1:1, a Huracan je pobjedio Atletico Rafaelu 3:2.Sarmiento i Argentinos Juniorsi, te Estudiantes i Colon odigrali su utakmice bez pogodaka.Iduće, 15. kolo vodeći San Lorenzo dočekuje Belgrana, River odlazi na noge Olimpu, dok će Boca ugostiti Newells Old Boyse.