ARGENTINSKA PRIMERA – Lanus pobjedio Bocu, Racing demolirao Rafaelu

Nestali u 240 sekundi

Boca Juniors je loš ulazak u prvenstvo mogla popraviti pobjedom protiv prvoplasiranog Lanusa (Zona 2) te im se približiti na samo dva boda. Ipak, onako kako su krenuli u prvenstvo tako su krenuli i u ovoj utakmici.

Novi trener Boce – Guillermo Barros Schelotto postavio je formaciju 4-3-3, s Carrizom, Osvaldom i Tevezom u napadu. U istom sustavu zaigrao je i njegov kolega na suprotnoj strani – Jorge Almiron. Za razliku od Bocine, Lanusova napadačka trojka (Moucheom, Sand i Acosta) je u ovom susretu bila puno konkretnija, te i uspješnija u konačnici.

Domaćini su utakmicu otvorili furiozno te je već u drugoj minuti Acosta zabio za slavlje domaćih navijača koji s pravom sanjaju drugu titulu prvaka, prvu nakon 2007. godine.

Boca se nije uspjela oporaviti od početnog šoka, a Lanus je opet udario i bacio na koljena goste iz Buenos Airesa. Dvije minute nakon prvog gola Lanus je napravio novi pritisak – koji je doveo do kornera nakon kojeg Jose Sand zabija za novo ludilo navijača na stadionu Nestor Diaz Perez.

Ubrzo su se gosti sabrali te su krenuli popraviti stvar. Prvo je pokušao Tevez kojem se ispriječio vratar Monetti, a zatim je udarac Lodeira iz slobodnjaka zaustavila prečka. Lanus je skroz nestao s terena i igrala je samo Boca, pogotovo u drugom poluvremenu kada su se domaćini poptuno povukli da bi čuvali rezultat. Boci je nedostajalo ideja te nikako nisu dokučili kako iskoristiti pritisak kojim bi probili obrambene linije Lanusa.

Ovim porazom Boca je pala još niže na tablici i drastično je smanjila mogućnost da se upusti u borbu za obranu naslova prvaka.

Gem, set, match

Racing je u Rafaeli došao do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu ponizivši istoimenog domaćina. Nakon što su se prije dva tjedna iskalili na Unionu pobjedivši ih teniskim rezultatom (3:6), sada su to isto ponovili protiv Atletico Rafaele.

Domaćin je zaigrao dosta defanzivno, u formaciji 4-4-1-1, dok je gostujući trener Facundo Sava postavio svoju standardnu 4-4-2 postavu. Za razliku od prošlotjedne utakmice s Lanusom kad su u napadu zaigrali Milito i Martinez, ovog puta se trener odlučio za Lisandra Lopeza i Boua. Već je sami početak utakmice pokazao da ćemo svjedočit novoj golijadi, a poveli su domaćini već u drugoj minuti. Ovaj rani gol nije niti malo potresao igrače Racinga koji su odmah krenuli po izjednačenje. Ne samo da su došli do izjednačenja već su i poveli golovima Acune i Lisandra Lopeza u razmaku od svega pet minuta. Kad se činilo da su gosti iz Avellanede nametnuli svoj ritam pojavio se Anselmo koji upisuje svoj drugi gol i sve vraća na početak – a igrala se tek dvadeseta minuta susreta.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo novi blitzkieg igrača Racinga koji su izvukli tešku artiljeriju te sa tri brza gola (Sanchez, Lisandro i Bou) riješavaju pitanje pobjednika. Momci Facunda Save su se pred kraj utakmice malo opustili što je iskoristio Parra koji smanjuje rezultat – ali samo na kratko, budući da je ubrzo domaći vratar Montoya morao po šesti put otići po loptu u svoju mrežu.

Racing će iduću utakmicu protiv Tigrea pokušati nastaviti pobjednički niz, te se još više približiti vodećem Lanusu za kojim zaostaju pet bodova.