Američki kutak: Bili smo na prijateljskoj utakmici Meksiko – Irska (VIDEO)

Meksiko Irska MetLife Stadion

Meksika i Irske, igrane na Met Life Stadium u New Jerseyju. Susret je završen pobjedom Meksika rezultatom 3:1, a strijelci su bili Corona, Jimenez i Vela, a za Irce je poentirao Gleeson. Pitate se zašto sam prisustvovao prijateljskoj utakmici ova dva takmaca? Volio bih reći da znam odgovor. Iz znatiželje sam se prijavio za medijsku akreditaciju koju mi je meksički nogometni savez odobrio. Utakmica je igrana na impresivnom i novoizgrađenom Met Life Stadium, kapaciteta 82.500 gledatelja, koji služi kao dom New York Jetsima i New York Giantsima. Na tribima je bilo  42.017 gledatelja (ili bolje rečeno 42.000 Meksikanaca) koji su se veći dio susreta zabavljali radeći poznati ‘meksički val’, skandirajući ‘Mexico! Mexico!’, i uzvikujući ‘Puto!’ svaki put kad je Darren Radolph ispucao loptu. Inače, uzrečica ‘Puto!’ postaje predmetom kontroveze u nogometnom dijelu Amerike. MLS i US Soccer pokušavaju istrijebiti ‘Puto!’ s tribina, tvrdeći da je uzvik homofoban te da nije primjeren za obiteljski orijentiran MLS. S druge strane, svaki nogometni navijač južno od Sjedinjenih Američkih Država reći že da je ‘Puto!’ samo obična poštapalica. Kao i uvijek, istina je negdje između. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=55bFs-St8m8[/embed] Da se vratimo utakmici. Nakon poraza od Hrvatske, Meksiko je priliku za popravni tražio protiv Irske, koja je kao i Vatreni, u SAD-e došla sa rezervama. U prvih 15 minuta, Irska je imala terensku premoć i nekoliko dobrih prilika za postizanje zgoditka. Nažalost po njihove navijače, terensku inicijativu nisu okrunili zgoditkom, te je kazna stigla u 15. minuti. Nakon kornera Iraca, vrlo dobru kontru Meksika je okrunio Jesus ‘Tecatito’ Corona efektnim zgoditkom. Manje od 10 minuta je trebalo Meksiku zadrugi pogodak. McClean radi blesavi prekršaj u šesnaestercu, koji Raul Jimenez realizira za 2:0.Ostatak prvog dijela je prošao mirno, s nekoliko poluprilika s meksičke strane. Drugi gol Meksika snimljen iz novinarske lože:

Zasićen lagodnim životom u novinarskoj loži, u pauzi sam se odlučio spustiti među narod. A među narodom, fešta! Pjesma, ples, alkohol, hrana i… djeca. Dolazak reprezentacije u NY/NJ je pravi obiteljski blagdan. Drugi dio susreta Meksiko otvara furiozno te Carlos Vela dolazi do pogotka u 54. minuti. U 77. minuti Irska smanjuje na 3:1. Gledajući slavlje navijača u zelenom na tribinama, shvatio sam da Irska ima sasvim solidnu podršku s tribina. Navijači Irske u zelenim dresovima su se stopili s navijačima Meksika koji su također bili u zelenom. Ali hej, barem su se obje ekipe mogle osjećati kao da igraju kod kuće. U sljedećem napadu Irska ima priliku smanjiti na 3:2, ali vratar Meksika izvrsno brani. To je ujedno bilo i zadnje veće uzbuđenje na utakmici. U sasvim solidnoj prijateljskoj utakmici, Meksiko je slavio sa 3:1. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=E-4cG-rCwwk[/embed] Nakon susreta sam prisustvovao konferenciji za novinare, u kojoj ništa vrijedno spomena nije rečeno. Irski izbornik je nasmijao okupljene izajvom da više nikad ne želi doćina Met Life, pošto je u zadnji put na ovom stadionu već izgubio i od Portugala 5:1. Meksički novinari su puno više pitanja i komentara imali za svog izbornika, ali pošto mi španjolski nije jača strana, pitanja i odogovori su mi ostali nepoznanica. Do sljedećeg čitanja, pozdrav iz USA! MetLife stadion