Aganović, Puljić i Bagarić strijelci, asistencija Vrsaljka

Pet je hrvatskih nogometaša danas postiglo pogotke. Adnan Aganović postigao je gol i asistenciju, a Dražen Bagarić ponovno je bio strijelac za Široki Brijeg.

Važan gol za Tom je zabio Ante Puljić, a asistenciju je upisao i Šime Vrsaljko.

Pogodak i asistencija Aganovića

Grčka AEL Larissa svladala je Panetolikos rezultatom 4:2 u susretu 27. kola. Za domaće je do 62. minute igrao hrvatski veznjak Adnan Aganović, koji je bio asistent prvog pogotka u devetoj, te strijelac posljednjeg u 57. minuti. AEL Larissa je nakon 27 kola 12. s 29 osvojenih bodova.

Opet pogodak Bagarića, opet remi Širokog

Momčad Širokog Brijega još jednom je upisala remi. Na svom su terenu odigrali 1:1Radnikom, a opet su pobjedu ispustili u sudačkoj nadoknadi. Široki je poveo u 80. minuti pogotkom Dražena Bagarića, ali su gosti pogotkom Hadžića u posljednjim minutama stigli do boda. Široki s klupe nije predvodio Goran Sablić koji je nedavno u Splitu operiran nakon što je povrijedio nogu na malom nogometu. Za Široki su od hrvatskih nogometaša igrali Luka Bilobrk, Bernardo Matić, Josip Barišić, Ivan Peko, Ivan Baraban, Josip Ćorluka, Luka Begonja i Slavko Bralić.  Za goste je igrao naš stoper Domagoj Franić. Široki nakon 27 kola ima 49 bodova i treći je, dok je Radnik peti s 38.

Rodin strijelac

U playoffu za ostanak u ligi u 27. kolu BiH lige sastali su se domaći GOŠK Gabela te Vitez. Domaća je momčad povela u 47. minuti pogotkom hrvatskog braniča Mateja Rodina, da bi bod za momčad našeg Branka Karačića osigurao BH veznjak Petar Bojo u 73. minuti. GOŠK je deseti s 30 bodova, šest više od Čelika koji se nalazi na poziciji koji vodi u drugu ligu. Za Vitez nema spasa, oni su posljednji sa samo devet bodova.

Puljić za pobjedu Tomska

Ruski drugoligaš Tom Tomsk je u 33. kolu druge ruske lige s minimalnih 1:0 svladao Baltiku. Susret je odlučen u 53. minuti kada je iskusni hrvatski stoper Ante Puljić pogodio za pobjedu svoje momčadi. Za Puljića je to već sedmi pogodak u prvenstvu, a Tomsk je na tablici 17. s 34 boda. Pozicija koja bi ih spasila ispadanja je 15., drži ju Olimpiyets koji također ima 34 boda.

Pogodak Hrkača za Teutu

Albanska Teuta svladala je Vilzaniju rezultatom 2:0 u 29. kolu albanske Super Lige. Prvi pogodak za domaću je momčad u 32. minuti postigao 26-godišnji hrvatski veznjak Ante Hrkač. Bio je to njegov prvi pogodak u prvenstvu ove sezone. Teuta se ovom pobjedom izjednačila na tablici s Vilzanijom, obje ekipe imaju po 33 boda, no Teuta je i dalje pretposljednja i prijeti im ispadanje iz lige.

Vrsaljko upisao asistenciju

Atletico Madrid lagano je svladao Levante (3:0) u utakmici 32. kola La Lige. Za domaću je momčad svih 90 minuta odigrao hrvatski branič Šime Vrsaljko koji je u 48. minuti asistirao Griezmannu za drugi gol svoje ekipe. Atletico će sezonu vjerojatno završiti na drugoj poziciji, imaju 11 bodova manje od Barcelone, te četiri više od Real Madrida.

Poraz Leke

U derbiju trećeg playoff kola belgijske Jupiler lige momčad Anderlechta pobijedila je Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko rezultatom 1:0. Za Lekinu momčad cijeli je susret odigrao hrvatski stoper Matej Mitrović. Novim porazom Leko je dodatno zakomplicirao situaciju u prvenstvu, sada imaju 37 bodova, samo tri više od Anderlechta, a Gent naših Kalinića i Andrijaševića sada je na šest bodova zaostatka nakon jučerašnjeg poraza protiv Standarda.