72. HNL pogodak Krstanovića za minimalnu pobjedu Lokomotive (VIDEO)

Lokomotiva je u prvom susretu programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige s minimalnih 0-1 slavila protiv Rudeša na stadionu u Kranjčevićevoj.

Susret u kojem je Rudeš bio nešto konkretniji pred protivničkim vratima (Lokomotiva nije uputila nijedan udarac prema vratima Picka u prvom poluvremenu), obilježile su po dvije vratnice sa svake strane, te 72. pogodak Ivana Krstanovića u 1. HNL.

U 5. minuti susreta Toni Boreković je nakon lijepog otvaranja prostora na desnoj strani Rudešovog napada kvalitetno pronašao Budimira na drugoj vratnici, no najbolji strijelac Rudeša pogađa upravo spomenutu vratnicu.

Iako je Rudeš bio nešto bolja momčad u prvom poluvremenu, gledali smo pretežno izjednačeno poluvrijeme, u kojem je vrlo dobro izdanje imala posljednja linija momčadi Inakija Alonsa.

U nastavku ista slika, s nešto konkretnijom Lokomotivom prema naprijed. Vidjeli smo po nekoliko opasnih situacija s obje strane, a najveću priliku za pogodak imao je Krstanović u 85. minuti, kada je nakon pogreške Markusa Pavića došao do lopte, i pogodio vratnicu Pickovih vrata.

Da  i drugi ‘stadionski derbi’ ne završi bez pobjednika pobrinuo se 34-godišnji Ivan Krstanović, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade do kraja ispratio otvaranje Ivanušeca, te pored neoprezne obrane Rudeša njegov ubačaj mirno pospremio u mrežu za konačnih 0-1.

Krstanoviću je ovo drugi pogodak u petom ovosezonskom nastupu za Lokomotivu, te ukupno 72 iz 178 HNL nastupa.

Lokomotiva je ovom pobjedom preuzela petu poziciju na prvenstvenoj ljestvici od Slaven Belupa, koji s dva boda zaostatka u nedjelju dočekuje zaprešićki Inter. Rudeš je s druge strane ostao pretposljednja momčad prvenstva, s bodom prednosti pred posljednjeplasiranom Istrom, koja sutra u Puli dočekuje aktualnog prvaka Rijeku.

Najviši razred domaćeg nogometa nakon pauze povodom reprezentativnih aktivnosti nastavlja se danas u 18 sati susretom 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Rudeša i Lokomotive.

Prvi sraz ovih dviju momčadi odigran je u okviru 3. kola, kada su se oba kluba nakon pogodaka Karla Lulića i Lovre Majera morali zadovoljiti bodom.

Novi prvoligaš Rudeš, danas i formalni domaćin na zajedničkom stadionu u Kranjčevićevoj, pred reprezentativnu je pauzu odradio kup obvezu protiv Vinogradara, te nakon 2-2 u regularnom dijelu susreta, prošao dalje zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca (4-2). U prvenstvu je momčad Inakija Alonsa do sada upisala jednu pobjedu (1-0 nad Istrom u 9. kolu), te četiri remija.

Lokomotiva je s druge strane nakon serije poraza sredinom osmog mjeseca (Osijek, Rijeka, Dinamo) nanizala četiri ligaške utakmice bez poraza. Momčad Marija Tokića slavila je nad Interom (3-0) i Cibalijom (0-1), te odigrala neriješeno u gostima protiv Hajduka (2-2) i doma s Farmaceutima (0-0).

Pobjeda bi formalnom domaćinu u današnjem susretu donijela deseti prvenstveni bod i (barem) kratkoročno preskakanje osmoplasirane Cibalije koja je na devet bodova, dok bi Lokomotiva u slučaju slavlja također barem na kratko prestigla Slaven Belupo, te preuzela 5. mjesto na ljestvici HT Prve lige.

Na travnjak u Kranjčevićevoj treneri Inaki Alonso i Mario Tokić odlučili su se poslati sljedeće sastave: