3.HNL – Šibenik prvak!

Odigrano je i 31.kolo 3.HNL jug. Na vrhu je sve poznato, nakon još jednog kiksa Mosora Šibenik je nedjeljnom pobjedom i matematički osigurao naslov prvaka i plasman u 2.HNL. Borba za ostanak je zato i dalje neizvjesna i svako kolo nosi neizvjesnost i izmjenjivanje na samom dnu. Krenimo redom:

MOSOR mdash; ‪SOLIN‬ 1:2
(Šerić 4′ / Kapetanović 5′, Hajder 23′)

Dvoboj drugog i trećeg sastava lige i derbi kola odigran je u subotu u Žrnovnici. Početak je odmah donio uzbuđenja. Najprije Šerić iz slobodnog udarca dovodi Mosor u vodstvo, da bi odmah u sljedećem napadu gosti preko Kapetanovića izjednačili na 1:1. U 23. minuti Hajder donosi prednost Solinu. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, iako je imao priliku iz jedanaesterca mdash; Višić je obranio udarac Vukčevića . Spomenimo i drugi žuti Rake(Mosor) u 70.minuti. Mosor je upisao još jedan kiks te izgledaju neprepoznatljivo u zadnjih par kola, a kao glavni razlog mnogi navode otkaz Mirku Grabovcu. Solin se ovom pobjedom sasvim primakao Mosoru te je borba za drugo mjesto potpuno otvorena.

GOŠK mdash; BŠK Zmaj 2:1
(Gavrić 2x/Vrkić)

U malom županijskom derbiju Blaćani su nakon pobjede u kupu protiv Neretvanca, otišli na prvenstveni ogled u Dubrovnik. Počelo je dobro za Zmajeve, poveli su u 35.minuti preko Vrkića. Dubrovčani su u nastavku susreta morali krenuti na sve ili ništa te su u nepune dvije minute u potpunosti preokrenuli rezultat. Najprije je Vugdeliju savladao Gavrić, a onda u sljedećem napadu i Veraja. Bio je to i konačni rezultat susreta, GOŠK je još jednom prepustio posljednje mjesto Makaranima.

NERETVAmdash; RNK ZMAJ 0:0

U Metkoviću je domaća Neretva dočekala drugog Zmaja, onog makarskog. Za razliku od solidnih imenjaka iz Blata Makarani muku muče sa formom i rezultatima ove sezone. S druge strane i Neretva na proljeće igra loše, promjenjivo pa je bilo teško predvidjeti ishod. Na kraju ne pretjerano lijepe utakmice podjela bodova, remi bez pogodaka. Rezultat koji sasvim sigurno neće zadovoljiti ni jedne ni druge. Zmaj je opet posljednji, a u sljedećem kolu dočekuju Hrvace.

HRVACEmdash;JADRAN LP 1:0
(Borozan)

U susretu bez većeg značaja po plasman na tablici, Hrvačani su nakon teškog stradanja u Opuzenu uspjeli pobijediti još jedan neretvanski klub. Borozan je savladao u 40.minuti mladog Čaglja i osigurao pobjedu domaćinu.

ZAGORA mdash; JUNAK 2:4
(Maleš, Miletić/ Sablić 4x)

Najefikasniju utakmicu subote mogli su vidjeti gledatelji u Unešiću. Nažalost po domaće navijače slavili su gosti iz Sinja na krilima sjajnog Sablića, koji je postigao sva četiri gola svoje ekipe. Uistinu odličan nastup najboljeg strijelca lige. Zagora je prva došla do gola u šestoj minuti, strijelac je bio Maleš, a stvari je na početak Sablić vratio u 25. iz kaznenog udarca, dok je potpuni preokret režirao u 36. minuti.
Taj rezultat potrajao je sve do 81. kada je Miletić zabio za 2:2, ali samo dvije minute poslije ponovno je Sablić pronašao put do mreže domaćih, dok je “točku na irdquo; stavio tri minute prije kraja za konačnih 2:4.

CROATIAmdash;NERETVANAC 5:3
(A.Ćapin, Aračić 11m, Brkan, M.Šabić 2x/ Vasilj, Katić, S.Glasović)
Čak osam golova mogli su vidjeti gledatelji u Zmijavcima, gdje je oslabljeni Neretvanac došao u goste Croatiji. Bolje je krenuo domaćin i poveo pogotkom Ante Ćapina, da bi Plava Makinja preokrenula preko Vasilja i Katića. Ipak do kraja susreta fanatični domaćin, koji se bori za ostanak u ligi uspijeva najprije izjednačiti, a onda i povećati vodstvo. Unatoč golu Stipe Glasovića Neretvanac nije uspio režirati još jedan preokret. Utakmica puna preokreta i važna pobjeda Croatije.

PRIMORACmdash;KAMEN 5:1
(Turić, Tadić 2x, Barač, Tomaš/ Kljenak)

Primorac je u Stobreču dočekao goste iz Ivanbegovine i ponio se prilično”nedomaćinski”. Stobrečani su pokazali izrazitu nadmoć i čak pet puta savladali gostujućeg vratara Josipa Ljubičića. Počasni pogodak za Kamen djelo je Petra Kljenka. Kamen je zadržao pretposljednju poziciju i do kraja neizvjesnu situaciju. Moglo bi odlučivati zadnje kolo i susret sa dubrovačkim GOŠKmdash;om, direktnim konkurentom u borbi za ostanak.

VALmdash;HAJDUK II 0:2
(Mastelić,Prskalo)

Mladi Hajdukovci došli su u goste Kaštelanima i odnijeli sva tri boda. Mrežu mladog Butare pogađali su Mastelić i Prskalo. Domaći poraz ne bi smio previše rastužiti nogometaše Vala. Ostanak nisu matematički osigurali, no on ipak ne bi smio doći u pitanje.

ŠIBENIKmdash;OMIŠ 1:0

(Autogol Filip Popović (Omiš))

Šibenik slavi! Nedostižna prednost tri kola prije kraja prvenstva i matematički je potvrdila očekivano. Narančasti se vraćaju u drugoligaško društvo. Šibenčani nisu briljirali danas, ali su zasluženo pobijedili Omišane. Vratar gostiju bio je najzaslužniji što su gosti sve do pred kraj poluvremena čuvali nulu. Obranio je nekoliko pokušaja domaćih igrača poslije izrađenih akcija. Ipak ni Baučić u 37. minuti nije mogao spasiti mrežu: Šare je centrirao s lijeve strane, Ante Živković opalio glavom, uzdrmala se prečka, a lopta se od jednog gostujućeg igrača, Popovića, odbila u mrežu za šibensko vodstvo. Bio je to i konačni rezultat. Šibenik je novi drugoligaš, zasluge manjim dijelom leže i u užasnim partijama Mosora na proljeće no naslov je zaslužen i apsolutno uvjerljiv. Iskrene čestitke narančastima na naslovu, pružili su najbolje partije ove sezone.