3. HNL: Pobjede vodećih, GOŠK više nije posljednji!

U 3. HNL Jug odigrano je nepotpuno 27. kolo. Najvažnije stvari dogodile su se u borbi za ostanak. GOŠK nakon 7 mjeseci više nije posljednji. No, krenimo redom.

GOŠKmdash;RNK Zmaj 2:0 (Veraja, Kovačić)

Posljednji GOŠK dočekao je Makarane na Lapadu siguran da će s pobjedom nakon dugo vremena fenjer prepustiti nekoj drugoj ekipi. Igraju Dubrovčani solidno na proljeće, ali ne ljubi ih sreća često. Zmaj je također u nezavidnoj situaciji i moraju početi osvajati bodove, ako i na godinu žele igrati ovu ligu, no na Lapadu će biti teško. Domagoj Veraja pokazao je namjere domaćina i zabio u 25. minuti za vodstvo domaćih. S tim se rezultatom i otišlo na odmor. Pred sam kraj susreta Kovačić je postavio konačnih 2:0. GOŠK više nije posljednji na tablici, fenjer su nakon (pre)dugih 7 mjeseci prepustili upravo Makaranima.

Valmdash;Zagora 4:2 (Čulić 11m, Baran, Duvnjak, Legčević / Emer, Miletić)

Gledatelji u Kaštelima mogli su vidjeti pravu golijadu. Zagora je stigla u ulozi laganog favorita nakon što je u prošlom kolu smijenila Šibenik s vrha tablice. Poveli su gosti preko Emera, ali Marko Čulić sa 11 metara donosi izjednačenje domaćinu. Nedugo nakon poravnanja domaćin je već u vodstvu. Za 2:1 pogodio je Baran. Zagora gubi na poluvremenu, ali nije slabiji supranik, štoviše. U 56. minuti Zagora preko agilnog Miletića dolazi do izjednačenja. U otvorenoj igri na obje strane Val u 74. minuti ponovo dolazi do prednosti, pogađa Duvnjak, a zbog prigovora je nakon toga isključen Ljubić što je olakšalo put Valu do pobjede koju je potvrdio Legčević u 84.minuti.

Jadranmdash;Kamen 1:0 (Maleta)

Nakon pobjede protiv Hajduka, Jadranaši su slavili i u Omišu. Protiv Kamena nisu imali namjeru stati s dobrim rezultatima. Za to se pobrinuo mladi Nino Maleta, koji je pogodio i osigurao vodstvo Jadranu na poluvremenu. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Treća uzastopna pobjeda Pločana za potpuno mirnu završnicu sezone. Kamen je s druge strane u skupini najugroženijih klubova.

Šibenikmdash;Neretva 4:0 (G.Živković, A.Živković, Kartelo, Fuštin)

Nakon poraza na Borovištu protiv Zagore u prošlom kolu i prepuštanja prvog mjesta Mosoru pobjeda protiv Neretve na Šubićevcu bila je jednostavno imperativ za narančaste. Gledatelji nisu prepoznali važnost trenutka, na početku utakmice niti 200 njih došlo je podržati Šibenik u borbi za nove bodove, bura je očito bila prevelika smetnja. Domaćin bolje otvara utakmicu, ima posjed i stvara prilike no vratar Hodžić spašava goste. Šibenčane je u vodstvo doveo Grgo Živković u 34. minuti, nakon što je iskoristio nedopuštenu(?) poziciju, no zaleđe nije suđeno. Zbog prigovora sucu isključen je trener gostiju Gujinović. Šibenik bolji u prvom poluvremenu, Neretva prilično blijeda bez prave igre. U nastavku Kartelo pogađa za 2:0 u 64. minuti, a samo dvije minute poslije Živković, ovaj put Ante povisuje na 3:0. Konačnih i uvjerljivih 4:0 postavio je Fuštin. Zaslužena i uvjerljiva pobjeda narančastih za nastavak mrtve trke s Mosorom.

Mosormdash;BŠK Zmaj 1:0 (ag Sardelić)

Mosor je dočekao otočane samo s jednom željom, potvrditi pobjedu iz Sinja i ostati na prvom mjestu. Zmaj je došao bez nekoliko igrača iz udarne postave, a posebno se morao osjetiti izostanak Balića, Šešlije, Čubrila i Lončarića, dok je vratar Milina ostao na klupi. No ni takav oslabljeni Zmaj nije lako popustio, izdržali su poluvrijeme bez primljenog pogotka. No u nastavku je Mosor dodatno pritisnuo, a kapetan Zmaja Sardelić je nes(p)retno zatresao vlastitu mrežu. Mosor ostaje na čelu kolone!

Hrvacemdash;Omiš 0:1 (Koštić)

Iznenađenje kola se dogodilo u Hrvacama. Domaćin koji je među najboljim ekipama lige dočekao je goste iz Omiša, koji se nalaze pri samom dnu. Omiš je izgubio kod kuće od Jadrana, teško se mogla očekivati pobjeda u gostima, no čudo se ipak dogodilo. Kad su već svi očekivali kraj susreta za goste je pogodio Marin Koštić u 85. minuti. Velika tri boda za Omišane, dok će domaćin sa zanimanjem pratiti sutrašnji derbi u Opuzenu.