2. HNL: Šibenik maršira prema prvoj ligi

Nogometaši Šibenika upisali su novu pobjedu, petu u nizu i devetu ukupno, u sklopu 10. kola Druge HNL. Ovaj put tri boda osvojili su na gostovanju kod Dugopolja rezultatom 3:0 (2:0).

Rezultati 10. kola

Mrežu domaćina načeo je nakon kornera u 8. minuti Theophilus Solomon koji se tako sa 7 golova izjednačio s Ivanom Prskalom na vrhu ljestvice strijelaca. Pred kraj prvog poluvremena, u 38. minuti, vodstvo gostiju povećava Toni Španja. Konačan rezultat u 73. minuti postavlja Mario Marina. Momčad Mirka Labrovića je tako zadržala 9 bodova prednosti pred prvim pratiteljima iz vinkovačke Cibalije.

Cibalija je pak upisala minimalnu pobjedu 1:0 (0:0) u domaćem srazu sa Sesvetama te je tako učvrstila svoju poziciju na drugom mjestu ljestvice. Jedini zgoditak na utakmici djelo je braniča Ivana Zgrablića u 73. minuti susreta. Identičnim rezultatom kao i Vinkovčani već u petak je slavila i Gorica u domaćoj utakmici sa Segestom. Gol vrijedan tri boda u 89. minuti je postigao Veli Zenuni. I ovaj put na klupi gostiju je sjedio predstavnik kluba Jasmin Mujdža, a već od idućeg kola Siščane će preuzeti novi trener Stjepan Čordaš.

Imotski je upisao i drugi domaći, a treći prvenstveni poraz u nizu, nakon Dugopolja puni bodovni plijen iz Gospinog dolca odnosi i Lučko koje drugo kolo u nizu slavi identičnim rezultatom od 3:1. Dobro je počelo za domaćine koji su poveli od 29. minuti preko Luke Begića. Međutim u posljednjim trenucima prvog poluvremena za izjednačenje rezultata pogađa Nikola Rak. Već na startu drugog dijela gosti su i poveli, strijelac je u 49. minuti bio Kristijan Brčić koji je ušao u igru samo par minuta ranije. Konačni rezultat u 56. minuti susreta postigao je bivši omladinac Dinama Luka Leko.

Željko Sopić na klupi druge momčadi Dinama upisao je prvi poraz. Na Hitrec Kacijanu slavila je njegova bivša momčad Rudeš rezultatom 2:0 (2:0). Zanimljivo da su oba pogotka na utakmici bila djelo igrača Dinama. Prvo je vlastitu mrežu u 19. minuti pogodio Ivan Boras, a samo 11 minuta kasnije isto je učinio i Petar Mamić. Prošlosezonski prvoligaš Zadar upisao je domaću pobjedu nad Hrvatskim dragovoljcem od 2:1 (1:1). Domaći su na Stanovima poveli u 5. minuti nakon što je prezican iz kaznenog udarca bio Lovre Čirjak. Već u 12. minuti bilo je 1:1, a gol za goste je postigao Niko Tokić. Pobjedu domaćinu u 90. minuti donosi mladi Danijel Šutić koji je u nastavku ušao u igru.

Jedanaesto kolo je na rasporedu već u srijedu 7. listopada, a ističe se dalmatinski susret između Šibenika i Zadra.