2. HNL: Nastavlja se agonija Zadra

Rezultati 18. kola:

Hrvatski dragovoljac – Sesvete 1:0 (1:0) (Kendeš 42′-11m)
Zadar – Segesta 1:2 (1:1) (Terkeš 4′ / Hrkać 27′, Dumbović 84′)
Dugopolje – Gorica 3:1 (1:0) (Režić 26′, Nemanić 65′, J.Balić 90+3′ / Mitrović 73′)
Cibalia – Lučko 1:0 (0:0) (Vitaić 65′)
Dinamo II – Imotski 2:1 (2:0) (Božić 10′, 40′ / Mrkonjić 77′)
Šibenik – Rudeš 2:2 (1:1) (G.Živković 33′, A.Živković 79′ / Bojić 11′, Jacques 50′)

18. kolo 2. HNL su u petak u Sigetu otvorili Hrvatski dragovoljac i Sesvete, a slavili su domaćini iz kaznenog udarca kojeg je u 42. minuti realizirao Vice Kendeš. Gosti se nisu slagali s odlukom suca Darija Kulušića koji je start Rožmana nad Kendešom okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu, a Rožmanu je tom prilikom pokazao i crveni karton. Usprkos igraču manje Sesvete su mogli doći do izjednačenja, ali je udarac najboljeg strijelca lige Ivana Prskala iz slobodnog udarca zaustavila greda.

Preostalih pet utakmica ovoga kola odigrano je u subotu, a rezultatima najzadovoljnija može biti Cibalija koja je pobjedom nad Lučkim povećala prednost nad Sesvetama te je uz to smanjila zaostatak za Šibenikom. Vinkovčani su slavili golom Frane Vitaića nakon udarca iz kuta u 65. minuti susreta. Vitaić je najbolji strijelac svoje momčadi sa 8 golova tijekom ove sezone, a također se nalazi na 3. mjestu ljestvice strijelaca. Momčad Miroslava Bojka je tako kolo prije kraja jesenskog dijela sezone osigurala 2. mjesto na kojem će dočekati drugi dio prvenstva.

Frene Vitaić- Hnk Cibalia VinkovciHNK Cibalia 1:0 NK Lučko

Posted by Moja Cibalia- jedna i jedina onSaturday, November 21, 2015

ibenik – Rude 2:2 / Foto: hnk-sibenik.hr

Šibenik je na Šubićevcu pred 200-njak gledatelja te po kišovitom i vjetrovitom vremenu odigrao 2:2 sa Rudešom te se tako njihova prednost pred Cibalijom smanjila na 8 bodova. Poveli su gosti u 11. minuti nakon kornera, najspretniji u gužvi je bio Bojić. 20-ak minuta kasnije iz slobodnog udarca rezultatski egal vraća Grgo Živković. Rudeš ponovno vodi od 50. minute kada zabija Jacques Colin Gabriel. Bod ekipi Mirka Labrovića donosi drugi Živković, Ante svojim 5. prvenstvenim golom. Iskoristio je gužvu nakon kornera 11 minuta prije kraja utakmice.

U Dugopolju je istoimeni domaći slavio protiv Gorice sa 3:1 te joj je time došao na samo bod zaostatka Domaćini su nakon prvih 45 minuta vodili sa 1:0 golom kapetana Ante Režića. U nastavku susreta prvo u 65. minuti prednost momčadi Krešimira Sunare povećava Juraj Nemanić da bi nadu gostima 8 minuta kasnije vratio Ante Mitrović. Konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi postavlja Josip Balić. Ekipa Damira Milinovića je tako nakon 5 kola upisala prvi poraz.

Dvostruki strijelac Ivan Boi / Foto: facebook GNK Dinamo II

Na Hitrec-Kacianu je druga momčad Dinama svlavila protiv posljednjeplasiranog kluba lige Imotskog rezultatom 2:1. Dvostruki strijelac za Plave je bio Ivan Božić koji je u Zagreb svojevremeno pristigao iz Cibalije. Za prvi gol u 10. minuti susreta mu je asistirao Petar Mamić, a u 40. minuti je sam oteo loptu Puljiću te je plasirao iza Bečića. Gosti su od 70. minute igrali s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Serdarušić. Usprkos tome uspjeli su smanjiti u 77. minuti preko Mrkonjića što je bio konačni rezultat utakmice.

Na Stanovima su derbi začelja odigrali Zadar i Segesta. Dvije ekipe koje se ne nalaze u dobrom stanju. Domaćini su i proteklog tjedna zbog dugova bili suspendirani dok su gosti iz Siska zbog financijskih problema ostali bez trenera Stjepana Čordaša te dva pomoćna trenera Jasmina Mujdže i Damira Stefanovića tako da ih je u Zadru vodio sportski direktor Mile Buinac. Tri boda su otišla Segesti iako su domaćini preko Želimira Terkeša poveli već u 4. minuti. Za goste su zabili Ante Hrkać u 27. te kapetan Matej Dumbović u 84. minuti susreta.