Tudor, Leko i Bišćan na vrhu Turske, Belgije i Slovenije (VIDEO)

Remi Slavena Bilića

Još jedno kolo za zaborav za momčad Slavena Bilića, koja je na gostovanju kod West Bromwich Albiona zaradila bod. U susretu bez pogodaka i sa samo dva udarca u okvir vrata, najbliže pobjedi došli su ‘Čekićari’ nakon što je veznjak Pedro Obiang pogodio prečku. Nakon pet odigranih kola Bilićevi izabranici nalaze se na 18. mjestu tablice – još uvijek u zoni ispadanja.

Novo slavlje Galatasaraya Igora Tudora

Igor Tudor nastavlja sjajnu formu na klupi turskog velikana, kada nakon pet kola idalje ne zna za poraz, te drži vrh tablice s 13 bodova. U posljednjem susretu Tudorove trupe ostvarile su 2-0 pobjedu nad Kasimpasom, zahvaljujući raspoloženom Bafetimbi Gomisu – strijelcu oba zgoditka.

Poraz Kovačeva Frankfurta

Slab početak sezone ostvario je Niko Kovač na klupi ‘Orlova’, te nakon četiri odigrana kola ima samo četiri boda. Na domaćoj Commerzbank Areni prepustio je sva tri boda gostima iz Augsburga, izgubivši s minimalnih 1-2. Ante Rebić, koji odrađuje svoju drugu sezonu na posudbi iz Fiorentine, priliku je dobio u drugom poluvremenu – no bez učinka.

Pogodak Josipa Krznarića

U dalekoj Estoniji svoj kruh zarađuje Josip Krznarić, 24-godišnji bivši napadač Lučkog i Zlate Moravce. Ove zime Slovačku je zamijenio Estonijom, te je u odigranih 28 susreta za estonsku Levadiu upisao pet zgoditaka. Posljednji je stigao na gostovanju kod Vaprusa, gdje je postigao drugi pogodak u visokoj pobjedi 4-0. Nakon 30. odigranih kola Levadia je druga na tablici, šest bodova iza vodeće Flore.

Tomslav Mrčela strijelac

U 30. kolu prve korejske lige u strijelce se upisao i hrvatski Australac, Tomislav Mrčela. 26-godišnji branič, koji je svoju karijeru gradio po travnjacima Hrvatske, postigao je prvi pogodak za svoj Jeonnam Dragons u 3-3 remiju kod Gangwona. Osim zgoditkom, Mrčela se iskazao i asistencijom za drugi pogodak, a uz njega cijeli susret odigrao je i Vedran Jugović.

Pogodak Švrljuge u slavlju Suduve

Svoj četvrti ovosezonski pogodak upisao je 31-godišnji veznjak Suduve, Andro Švrljuga. u 3-2 pobjedi svog kluba na gostovanju kod Trakaija, Švrljuga je postigao prvi zgoditak. Uz njega punu minutažu za goste imao je i čuvar mreže Ivan Kardum.

Pogodak Bušića

U drugom kolu albanskog prvenstva Flamurtari je na svom terenu rezultatom 3-1 svladao Lushnju. Za domaću momčad igrao je hrvatski napadač Tomislav Bušić, koji se i upisao u strijelce. Hrvatski je napadač u 42. minuti postigao drugi pogodak svoje ekipe, čime je stigao do svog prvijenca ove sezone, nakon 11 gola prošle sezone.

Ivan Leko se vratio na prvu poziciju

Aktualni belgijski prvak Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko, jučerašnjom se pobjedom vratio na prvu poziciju Jupiler Lige. Domaći su slavili rezultatom 2-0 protiv Mechelena, te nakon sedam kola imaju šest pobjeda uz jedan poraz. Na prvoj poziciji imaju bod više od drugoplasiranog Charleroia.

Pogodak Mancea u teškom porazu Trenčina

Slovački Trenčin teško je poražen u osmom kolu slovačke Fortuna lige. Bolja je bila Žilina koja je na svom terenu slavila s čak 5-1. Jedini pogodak za goste je u 28. minuti postigao hrvatski napadač Antonio Mance, koji je odigrao cijeli susret. Trenčin nakon osam kola ima tek šest bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Pogodak Oremuša u preokretu Ashkelona

Izraelski prvoligaš Ashkelon upisao je pobjedu od 2-1 u četvrtom kolu, protiv Hapoel Arcea. Gosti su poveli u 36. minuti pogotkom Sisokua. Domaći su preokrenuli u drugom dijelu, a preokret je započeo hrvatski veznjak Mirko Oremuš u 65. minuti. Tri boda donio im je Ayala pogotkom u posljednjim minutama. Ashkelonu je to bila prva pobjeda, te nakon četiri kola ima isto toliko bodova, i nalazi se na desetoj poziciji.

Bišćanova Olimpija i dalje bez poraza

Igor Bišćan i njegova Olimpija nakon devet kola ne zna za poraz u slovenskom prvenstvu. Danas je momčad iz Ljubljane pogotkom Branka Ilića u 61. minuti svladala Domžale s 1-0,  te se tako učvrstila na prvoj poziciji. Nakon devet kola Olimpija ima 23 boda, pet više od Maribora koji ima i utakmicu manje. Dario Čanađija i Tomislav Tomić odigrali su cijeli susret za domaće, dok je Dino Štiglec igru napustio u 67. minuti. Kod gostiju je cijeli susret odigrao Marko Alvir.

Puljićev treći pogodak u porazu Tomska

U 14. kolu 2. ruske lige Tom Tomsk je kao domaćin rezultatom 1-2 poražen od druge momčadi moskovskog Spartaka.

Strijelac jedinog pogotka za domaćina bio je 29-godišnji Ante Puljić, koji je u 23. minuti utakmice pogodio za 1-1. Hrvatskom braniču to je treći pogodak u ovoj sezoni. Pogotke za goste postizali su Poluboyarinov u 15. za 0-1, te Rudkovski u 80. za konačnih 1-2.

Nakon 14 odigranih kola Tomsk je s 14 osvojenih bodova trenutno 12. momčad druge ruske lige, dok Spartak 2 na kontu ima 23 osvojena boda, te se nalazi na 10. mjestu ljestvice.

Treći poraz Širokog

Osmo kolo BH Premier League donijelo je Širokom, kojeg vodi naš Goran Sablić, treći prvenstveni poraz. U gostima kod Sarajeva poraženi su golovima Velkoskog i Ahmetovića rezultatom 2-0.

Široki je ovim porazom ostao na 13 osvojenih bodova, te se trenutno nalazi na 4. poziciji prvenstvene ljestvice, vodeći je Zrinjski s 21 bodom na kontu.

Trinaesti prvenstveni poraz za Tota

Zhejiang Yiteng upisao je u 26. kolu 1-0 poraz na gostovanju kod Dalian Transcenda. Klub bivšeg glavnog stratega Istre trenutno na kontu ima 25 osvojenih bodova, te se nalazi na 13. mjestu 2. kineske lige.

Asistencija Tkalčića u kiksu Norrkopinga

U 23. kolu švedske prve lige Norrkoping je na gostovanju kod Kalmara odigrao neriješenih 1-1. Domaćini su poveli pogotkom Romarinha u 9. minuti, a gosti su do izjednačenja stigli u 74. minuti, kada je Holmberg postigao pogodak na asistenciju 27-godišnjeg bivšeg igrača Varaždina Nikole Tkalčića.

Nakon nepotpuna 23 kola Tkalčićev klub je trenutno 5. klub prve švedske lige s 37 osvojenih bodova koliko ima i četvrtoplasirani AIK.