Slavlje Francuske nad vrlo dobrom Australijom (VIDEO)

U prvom susretu prvog kola skupine C Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, Francuska je rezultatom 2-1 (0-0) svladala Australiju. Odlično je svoju momčad danas postavio Bert van Marwijk, te je Australija (pogotovo tijekom prvih 45 minuta) bila u potpunosti ravnopravan protivnik Francuskoj.

Prvu priliku na utakmici imala je momčad Didiera Deschampsa. Već u 2. minuti Mbappe je uspio pobjeći svojim čuvarima, no njegov udarac u bliži kut iz vrlo teške pozicije australski vratar Mathew Ryan dobrim postavljanjem mirno odbija u korner.

S odmakom susreta Australci su uspjeli uspostaviti ravnotežu, a Francuzi nisu uspjeli kreirati ništa ozbiljnije pred protivničkim vratima. Jedinu pravu priliku osim spomenute u prvih 45 minuta vidjeli smo pred vratima Huga Llorisa, koji je u 17. fantastičnom reakcijom i krajnjim naporom uspio obraniti pokušaj glavom Trenta Sainsburyja.

U drugom dijelu gledali smo možda malo dinamičniji susret nego u prvom, no što se tiče kvalitete, ili ideje, u posljednjoj trećini, i dalje je to bio ravnopravan, primarno miran susret.

Do vodstva su Francuzi stigli nakon VAR dosuđenog kaznenog udarca u 56. minuti. Siguran realizator bio je Antoine Griezmann.

U 62. minuti Australci stižu do zasluženog izjednačenja. Umtiti je u nerazumljivom potezu igrao rukom, siguran realizator bio je Mile Jedinak.

Nakon izjednačenje Deschamps se odlučio na izmjene, tako je u 70. Giroud ušao umjesto Griezmanna, te Fekir umjesto Dembelea. Izmjene su donijele svježinu Francuskoj, koja je konačno počela nešto uvjerljivije dominirati na travnjaku. Ipak, promjena rezultata i pravih opasnosti po gol Australije nije bilo. U 78. u igru ulazi Matuidi, a igru napušta Tolisso.

Pobjedu Francuskoj donosi Paul Pogba spretnim/sretnim pogotkom u 80. minuti utakmice.

U dodanih 5 minuta Australija se trudila nekako stići do pogotka izjednačenja, no nisu uspjeli ugroziti vrata Llorisa.