Sablić preokretom u derbiju preuzeo vrh ljestvice; pogoci Vide, Maglice, Kelića i Čabraje (VIDEO)

Široki Brijeg / Facebook

Četiri su hrvatska nogometaša danas postigla pogotke, dok su se trojica upisala u asistente. Dejan Čabraja bio je strijelac za Široki Brijeg, Anton Maglica za Apollon, Renato Kelić za Craiovu te Domagoj Vida za kijevski Dinamo. Osim pogotka, Maglica je upisao i asistenciju, kao i njegov suigrač Antonio Jakoliš. Asistenciju za gol Vide upisao je Josip Pivarić.

Od trenera, Goran Sablić je u velikom derbiju preokretom preuzeo vrh BH Premijer Lige sa Širokim Brijegom. Pobjedu je upisao i Ivan Leko i Romeo Jozak, dok su poraz upisali Ivan Jurić, te Igor Tudor. Bod je osvojio Zoran Vulić.

Preokret Sablića u derbiju za prvo mjesto

Sjajne igre i rezultati isplatili su se Širokom Brijegu kojeg vodi naš Goran Sablić. U današnjem derbiju Široki je na prepunoj Pecari svladao Zrinjski rezultatom 2-1. Gosti iz Mostara poveli su u 31. minuti pogotkom Todorovića, koji je iskoristio izlazak i kiks domaćeg vratara. Sablićevoj momčadi samo su tri minute trebale za preokret, najprije je u 74. minuti Menalo poravnao na 1-1, da bi naš Dejan Čabraja u 77. zabio za potpuni preokret. Od hrvatskih nogometaša za Široki su igrali još Bernardo Matić, Josip Ćorluka, Stjepan Lončar, Luka Begonja, Slavko Bralić i Ivan Baraban. Za goste je igrao Frane Čirjak. S pet vezanih pobjeda Široki je preuzeo vodstvo BH Premijer Lige s 28 bodova, isto koliko imaju i Željezničar i Zrinjski, koji pak imaju nešto lošiju gol razliku.

Hrvatska kombinacija za bod u Lavovu

Dvojac u dresu kijevskog Dinama, braniči Josip Pivarić i Domagoj Vida, bili su glavni akteri na gostovanju u Lavovu. Bod Dinamu na gostovanju kod Karpatya donio je Vida na asistenciju Pivarića, čime su upisali peti uzastopni susret bez pobjede i ostali sedam bodova iza vodećeg Šahtara. Domaći su izjednačili u 55. minuti sjajnim pogotkom Myakushka iz slobodnog udarca.

Gol i asistencija Maglica, asistent i Jakoliš

U susretu desetog kola ciparskog prvenstva Apollon je na svom terenu svladao Doxu rezultatom 4-2. Domaći su poveli u petoj minuti, strijelac je bio Nicolas Martinez, na asistenciju našeg napadača Antona Maglice.

U 26. minuti Maglica ne iskorištava kazneni udarac, no odbijenu loptu šalje u mrežu za 2-0.

Domaći su do trećeg gola stigli u 34., kada je Antonio Jakoliš uposlio Schembrija, kojem nije bilo teško zabiti na prazan gol.

Apollon ima čak tri utakmice manje od nekih klubova, pa nakon sedam odigranih utakmica ima 15, bodova, sedam manje od prvoplasirane AEK Larnace koja ima tri utakmice više.

Leko se vratio pobjedama

Nakon prvog poraza u prošlom kolu, Ivan Leko i njegov Club Brugge upisali su novu prvenstvenu pobjedu. Leko je pobijedio momčad koju je vodio prošle sezone, St.Truiden, rezultatom 4-1. Brugge se ovom pobjedom vratio na osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Charleroia.

Prvi Tudorov poraz

Igor Tudor i njegov Galatasaray upisali su danas prvi ligaški poraz, u desetom kolu. U Trabzonu je bio bolji Trabzonspor koji je slavio s 2-1. U 45. minuti oba tima ostala su s deset igrača, za goste je isključen Feghouli, a za domaće Sahan. U drugom dijelu domaći su ostvarili prednost od dva gola razlike, da bi gosti smanjili zaostatak na samom kraju pogotkom Rodriguesa. Za Galatasaray je to prvi poraz, koji je omogućio drugoplasiranom Bašakšehiru da im se približi na tri boda zaostatka.

Poraz Genoe

Nakon tri dobre utakmice, Genoa našeg Ivana Jurića je danas poražena na svom terenu protiv SPAL-a, rezultatom 1-0. Iako su gosti odigrali dobro, bolje od domaćina, SPAL je ipak osvojio sva tri boda, te ih preskočio na tablici. Genoa nakon 11 kola ima šest bodova i nalazi se na pretposljednjoj 19. poziciji.

Gol i autogol Kelića

Rumunjska Craiova poražena je na domaćem terenu rezultatom 2-5 protiv Steaue. Za domaće su cijeli susret odigrali hrvatski nogometaši Renato Kelić i Ivan Martić, dok je Niko Datković zamijenjen u 58. minuti. Kelić je u 69. minuti najprije postigao autogol kod rezultata 1-3, da bi samo tri minute kasnije postigao drugi pogodak u sezoni, prvi za svoju momčad. Craiova nakon 16 kola ima 32 boda i nalazi se na trećoj poziciji.

Treća uzastopna pobjeda Jozaka

Nakon dva gostujuća poraza od Lecha i Jagiellonije, izabranici Romea Jozaka upisali su treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu, čime su skočili na drugo mjesto Ekstraklase. Rezultatom 2-0 Legia je porazila momčad Arke, za koju je od 60. minute zaigrao Filip Jazvić.

‘Nula’ Olimpije

Olimpija našeg Igora Bišćana nije uspjela svladati Rudar Velenje, te se propustila još jednom odvojiti od Maribora na prvoj poziciji. U Velenju nije bilo pogodaka, a za goste su cijeli susret odigrali naši nogometaši Leon Benko, Dino Štiglec i Tomislav Tomić. S klupe je ušao Danijel Miškić, dok su kod domaćih s klupe ušla tri naša nogometaša, Edin Junuzović, Dominik Radić i Dario Vizinger. Rudar nakon 14 kola ima 23 boda i nalazi se na trećoj poziciji, a Olimpija dijeli prvu poziciju s Mariborom, s 34 boda.

Treća bez poraza Vulića

Grčki Apollon Smyrnis remizirao je (1-1) danas kod Panetolikosa. S tri vezane utakmice bez poraza Zoran Vulić malo je izvukao Smyrnis s dna tabele, te se sada nalaze na 14. poziciji sa sedam bodova nakon devet kola.