Red Bull Salzburg prvak Europe! (VIDEO)

Uefa Youth League

Red Bull Salzburg je novi prvak Europe. Juniorska momčad austrijskog kluba je u Nyonu u finalu Uefa Youth League nakon preokreta svladala Benficu rezultatom 2:1 (0:1). Prvi je to naslov prvaka Europe za mladu momčad iz Salzburga. Benfica je pak drugi poražena u finalu nakon što je 2013/14 bolja bila Barcelona.

Red Bull je do finala stigao tako što je u petak u polufinalu svladao Barcelonu, također nakon preokreta, identičnim rezultatom 2:1, a Benfica je do svog drugog finala došla svladavši Real Madrid sa 4:2.

Susret je bolje počeo za Benficu u čijim redovima je od prve minute startao i bivši stoper Dinama Branimir Kalaica. U 29. minuti je slobodni udarac izveo João Filipe, a loptu iza leđa Bartłomiej Żynela šalje José Gomes.

Red Bull do izjednačenja dolazi u 72. minuti. Korner je izvao Wolf, a loptu u mrežu šalje Patson.

Samo pet minuta kasnije Red Bull postiže još jedan zgoditak. Nakon lijepe akcije i još jedne asistencije Wolfa gol je postigao Schmidt. Zanimljivo da su i Patson i Schmidt u igru ušli u drugom dijelu susreta, a Wolf je sudjelovao u sva četiri zgoditka (jedan gol i tri asistencija) Red Bulla na završnom turniru.

Salzburg je susret završio sa deset igrača nakon što je u 94. minuti drugi žuti karton dobio kapetan Ingolitsch.

Uefa Youth League je osnovana 2013. godine, a dosadašnji osvajači su bili Barcelona te dva puta Chelsea.