Prvijenac Tomislava Barbarića za Kortrijk, Oršićev petnaesti pogodak u Koreji (VIDEO)

Facebook/울산현대축구단 - Ulsan Hyundai Football Club
Prvenstveni prvijenac Barbarića u Belgiji

28-godišnji hrvatski stoper Tomislav Barbarić, u jučer odigranom susretu 1. kola belgijske ‘Europa league skupine’ postigao je svoj prvi prvenstveni pogodak za Kortrijk.

Kortrijk je na svom Guldensporen stadionu rezultatom 2-1 bio bolji od Mouscrona za kojeg nastupa naš Matej Delač. U vodstvo su gosti došli pogotkom Vojvode u 37. minuti, a zahvaljujući Mercieru (45’+1) na poluvrijeme se odlazi bez rezultatske prednosti. Pobjedu Kortrijku donosi Tomislav Barbarić pogotkom u 82. minuti utakmice, kada je spretno i precizno reagirao nakon gužve u šesnaestercu Mouscrona.

Svojim prvim prvenstvenim pogotkom Barbarić je tako Kortrijku donio važna tri boda u borbi za prvo mjesto koje vodi u polufinalni okršaj s četvrtoplasiranom momčadi skupine koja se bori za naslov prvaka.

Oršićev 15. pogodak u Koreji

24-godišnji Mislav Oršić u jutros odigranom susretu korejske K-League Classic postigao je svoj prvi prenstveni pogodak za Ulsan Hyundai, ukupno 15. u Koreji.

Bivši igrač zaprešićkog Intera i Rijeke zabio je u 5. minuti utakmice pogodivši s vrha šesnaesterca. U nastavku susreta imao je Oršić još nekoliko (polu)prilika za postizanje pogotka, no nije bio precizan. Baš kao ni drugi Ulsanov HrvatIvan Kovačec koji je u 82. minuti ušao u igru, te dvije minute poslije bio neprecizan iz izgledne, no ipak teške situacije.

Treći je ovo ovosezonski pogodak Oršića za Ulsan (dva je postigao u Azijskoj ligi prvaka), dok je Kovačec ostao na jednom, također iz Lige prvaka (6-0 susret protiv Brisbane Roara).

Spomenimo na kraju da je svih 90 minuta u Koreji jutros odradio i Ivan Herceg u gostujućem 1-1 remiju njegovog Gyeongnama kod Suwon Cityja. 27-godišnjem hrvatskom braniču ovo je druga sezona u Gyeongnamu, u kojem i ove, kao i prošle sezone ima status standardnog prvotimca.