Prvi poraz Burića; Brlek strijelac u Poljskoj, Ivančić u Izraelu, Lendrić pogotkom ‘Želji’ donio prvo mjesto (VIDEO)

Facebook/FK Željezničar

Damir Burić (Admira Wacker) – Austrija
Hrvatski strateg Damir Burić upisao je prvi poraz na klupi austrijskog prvoligaša Admire Wacker nakon što je klub preuzeo u prvom mjesecu. Nakon niza dobrih rezultata njegova je momčad jučer poražena na domaćem terenu rezultatom 0-2 protiv Mattersburga, s tim da su utakmicu završili s dva crvena kartona. Prvi su dobili u 52., a drugi u 77. minuti. Admira se nakon nepotpunog 28. kola nalazi na petoj poziciji prvenstva s 36 bodova, a ovo im je prvi poraz od kako je klupu preuzeo Burić, nakon 4 pobjede i 4 remija.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Slaven Bilić ne nalazi se ni u približno dobroj situaciji kao prošle sezone sa svojim West Hamom, ali bodovnu situaciju popravilo im je jučerašnje slavlje na Olimpijskom stadionu od 1-0 protiv Swansea. West Ham se nakon 32 utakmice nalazi na 14. poziciji s 36 bodova.

Petar Brlek (Wisla Krakow) – Poljska
Poljska Wisla slavila je na gostovanju kod Termalice rezultatom 2-3. U pobjedi je sudjelovao i hrvatski veznjak Petar Brlek koji je postigao drugi pogodak svoje ekipe u 64. minuti. Brleku je to ukupno šesti pogodak u sezoni, a Wisla se nakon 28 odigranih utakmica nalazi na petoj poziciji s 41 bodom.

Sandi Križman, Ed Kevin Kokorović, Igor Pamić (Koper) – Slovenija
U 28. kolu slovenskog prvenstva, slovenski Koper kojeg vodi naš Igor Pamić remizirao je (2-2) na svom terenu protiv vodeće momčadi prvenstva Maribora. Koper je poveo u 10. minuti pogotkom iz kaznenog udarca kojeg je izborio hrvatski napadač Sandi Križman a realizirao ga Senijad Ibričić, dok je Križman postavio i konačnih 2-2 pogotkom glavom u 80. minuti, na asistenciju hrvatskog veznjaka Kokorovića. Na golu Kopera cijelu je utakmicu odigrao hrvatski vratar Marijan Antolović, kao i stoperi Toni Datković i Šime Gregov, dok je desni bek Ivor Horvat u igri bio do 67. minute. Cijelu utakmicu odigrao je i Danijel Pranjić. Koper se nakon nepotpunog 28. kola nalazi na šestoj poziciji s 37 osvojenih bodova.

Nikola Gatarić (Krško) – Slovenija
NK Krško poražen je na svom terenu rezultatom 1-2 protiv Rudara iz Velenja. Cijelu utakmicu za domaću je momčad odigrao hrvatski veznjak Nikola Gatarić koji je u 24. minuti postigao jedini pogodak za svoju ekipu, a asistirao mu je Martin Kramarić. Za Krško su cijelu utakmicu odigrali Tonći Mujan i Filip Dangubić, a Marko Dušak igrao je do 70. minute. Kod gostiju su od hrvatskih predstavnika cijelu utakmicu odigrali Stjepan Babić, Marko Iharoš te Mateo Mužek, dok je Glavina igru napustio u 90. minuti. S klupe je kod domaćih ušao Nakić, a kod gostiju Vručina i Grgić.

Dejan Čabraja, Goran Sablić (Široki Brijeg) – BiH
BiH prvoligaš Široki Brijeg remizirao je na gostovanju kod NK Viteza (1-1) u utakmici 25. kola BH Premijer Lige. Širokobriježane u vodstvo je doveo hrvatski veznjak Dejan Čabraja u 11. minuti, da bi domaći stigli do boda u nastavku prvog poluvremena. Momčad Gorana Sablića nakon 25 kola ima 35 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Ivan Lendrić (Željezničar) – BiH
25-godišnji hrvatski napadač Ivan Lendrić ponovno je bio strijelac za Želju. U utrci za naslov prvaka BiH Željezničar je upisao važnu pobjedu nad Krupom zahvaljujući jedinom pogotku na susretu kojeg je Lendrić postigao u 13. minuti utakmice. 17. je ovo pogodak hrvatskog napadača u ovoj sezoni. Ovom pobjedom Žljezničar je preuzeo vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici, te sada ima dva boda više od Zrinjskog, koji danas u Sarajevu igra svoj susret 25. kola protiv istoimenog protivnika.

Josip Ivančić (Ashkelon) – Izrael
Izraelski Ashkelon je u playoffu za ostanak u ligi svladao Raananu rezultatom 0-2. Hrvatski napadač Josip Ivančić odigrao je cijeli susret te postigao prvi pogodak svoje momčadi u 20. minuti utakmice. Ovo mu je drugi pogodak u prvenstvu.

Mateo Roskam (Sarawak) – Malezija
Hrvatski napadač Mateo Roskam bio je strijelac u porazu njegova Sarawaka (2-1) na gostovanju kod Selangora u 9. kolu malezijskog prvenstva. Za 30-godišnjeg napadača to je treći prvenstveni pogodak ove sezone, a njegov se tim nakon devet kola nalazi na pretposljednjoj 11. poziciji sa sedam bodova.