Pred ‘Vijoličastima’ mirna, a ‘Zmajčekima’ kaotična prvenstvena pauza (VIDEO)

Posljednje ovogodišnje kolo Prve lige Telekom Slovenije donijelo je identične gostujuće pobjede vodećeg dvojca. Maribor je slavio u Velenju, dok je Olimpija u prilično promijenjenom sastavu pobijedila u Novoj Gorici.

Već u petak svoj dio posla za ovu kalendarsku godinu završili su Vijoličasti i tako se polako mogli prepustiti razmišljanjima o dočeku Nove godine. U Velenju su se morali prilično namučiti za nova tri boda, a domaćini su se osjećali zakinuti za udarac s bijele točke kod rezultata 1:1. Prije toga Maribor je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Jan Mlakar, dok je za Rudar izjednačio Leon Črnčič. Ubrzo nakon nedosuđenog penala Luka Zahović doveo je svoju momčad do nove prednosti, sedam minuta kasnije točku na i stavio je branič Saša Ivković svojim šestim pogotkom u sezoni.

“Odradili smo svoju zadaću i sad možemo mirno na odmor. Momci su i u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici pokazali, da su pravi profesionalci,” zadovoljan je bio trener vodeće momčadi slovenskog prvenstva Darko Milanič.zadovoljan je bio trener vodeće momčadi slovenskog prvenstva Darko Milanič

Puno nemirniji od kolege iz Maribora trebao bi biti trener Olimpije Zoran Barišić, koji je već nekoliko dana prije susreta s Goricom bio otpisan, no ipak je vodio subotnji susret s klupe Zmajčeke. Rok Kronaveter i Branko Ilić zbog ozljeda završili su na tribini, ali brzina kojom su napustili tribine stadiona u Novo Gorici nekoliko minuta prije posljednjeg sudačkog zvižduka sugerirala je da problem vjerojatno nije u mišićima i tetivama nego u komunikaciji s alfom i omegom kluba Milanom Mandarićem, koji je već najavio odlazak najplaćenijih igrača u zimskom prijelaznom roku.

Junak pobjede Olimpije bio je napadač Andres Vombergar s dva pogotka. Dobru utakmicu pogotkom je okrunio i Stefan Savić, Dino Štiglec upisao je dvije asistencije, dok je Andrija Filipović za Goricu izborio udarac s bijele točke.

Mura i Triglav su u nedjelju odigrali utakmicu bez golova, Edin Džeko bio je na stadionu u Domžalama i pljeskom pozdravio pogodak Daria Melnjaka u pobjedi domaćina protiv fenjeraša iz Krškog, dok je Aluminij iznimno uspješnu jesen završio visokom pobjedom protiv Celja.

Prva liga Telekom Slovenije, 19. kolo: Rudar – Maribor 1:3 (1:1), Gorica – Olimpija 1:3 (1:1), Domžale – Krško 2:1, Mura – Triglav 0:0, Aluminij – Celje 4:1 (3:1).

Prvoligaško natjecanje u Sloveniji nastavlja se 23. veljače 2019. godine.