Poznati sudionici četvrtfinala Europske lige (VIDEO)

Grafika: UEFA

Večeras smo dobili četvrtfinaliste Europske lige, a to su Bešiktaš, Genk, Celta Vigo, Ajax, Anderlecht, Lyon, Manchester United i Rostov. Od hrvatskih nogometaša u četvrtfinalu ostao je samo Matej Mitrović.

Bešiktaš* 4-1 Olympiakos

Nakon 1-1 u prvoj utakmici, turski Bešiktaš slavio je s visokih 4-1 u uzvratnom susretu protiv Olympiakosa te se tako plasirao u četvrtfinale Europske lige. Mrežu grčke momčadi danas je načeo Bešiktašov najbolji strijelac Vincent Aboubakar pogotkom već u 10. minuti. Na 2-0 je povisio Ryan Babel u 22. minuti, da bi devet minuta kasnije gosti smanjili na 2-1 pogotkom Elyounoussia. Veliki problem svojoj momčadi napravio je strijelac prvog gola Aboubakar u 41. minuti kada je direktno isključen zbog udaranja protivnika glavom. I, kada se u drugom poluvremenu očekivao novi pogodak gostiju koji bi ih odveo dalje, domaći su postigli još dva s igračem manje. U 75. minuti u strijelce se još jednom upisao Babel, da bi utakmicu zapečatio Cenk Tosun u 84. minuti. Kod domaćih je cijelu utakmicu odigrao naš branič Matej Mitrović.

Genk* 1-1 Gent

Nakon iznenađujuće visokog slavlja od 2-5 u prvoj utakmici, Genk je u uzvratnom susretu mirno priveo ovaj dvomeč kraju remijem 1-1 protiv Genta. Domaći su poveli u 20. minuti kada je Boetius uposlio Timothya Castagnea, a ovaj matirao Kalinića za 1-0. Konačnih 1-1, i ukupan rezultat 6-3 postavio je Louis Vestraete u 84. minuti. Lovre Kalinić odigrao je cijeli susret za goste.

Krasnodar 0-2 Celta Vigo*

Nakon slavlja od 2-1 u Vigu, španjolska Celta slavila je i u Rusiji, gdje je potvrdila svoj prolazak protiv Krasnodara slavljem od 0-2. Za 0-1 zabio je Hugo Mallo, a rezultat je na 0-2 povisio Iago Aspas lobom u 80. minuti.

Anderlecht* 1-0 APOEL

Belgijski Anderlecht također se plasirao u četvrtfinale. Nakon slavlja od 0-1 na Cipru, Anderlecht je istim rezultatom slavio i na svom terenu. Jedini pogodak u 65. minuti postigao je Frank Acheampong, samo minutu nakon svog ulaska u igru.

Ajax* 2-0 Kopenhagen

Zanimljivo je bilo i u Amsterdamu, gdje je Ajax nadoknadio poraz (2-1) iz prvog susreta, te se slavljem od 2-0 plasirao u četvrtfinale. Oba pogotka su pala u prvom dijelu, Bertrand Traore zabio je u 23. minuti, a drugi pogodak djelo je Kaspera Dolberga u trećoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca.

Roma 2-1 Lyon*

U jednom od najzanimljivijih parova, Lyon je uspio izbaciti talijansku Romu, usprkos porazu od 2-1 u Rimu, ključna je bila pobjeda Francuza 4-2 prije tjedan dana. Nije dobro počelo za Romu, poveli su gosti u 16. minuti pogotkom glavom Diakhabya. Roma se uspjela vratiti samo minutu kasnije, ubačaj iz slobodnog udarca De Rossija u gol je nekako uspio ugurati veznjak Kevin Strootman. Nada Romi vratila se u 60. minuti kada je nakon ubačaja El-Sharaawaya s desne strane loptu nespretno u svoju mrežu gurnuo Lucas Tousart. Rezultat se nije mijenjao do kraja, iako treba spomenuti da je Edinu Džeki poništen golu 74. zbog zaleđa, kojeg nije niti bilo. Ta situacija na kraju je Romu koštala ispadanja.

Manchester United* 1-0 Rostov

Manchester United rutinski je obavio posao protiv Rostova, te nakon remija (1-1) u Rusiji, slavio s minimalnih 1-0 na Old Traffordu. Jedini pogodak postigao je Juan Mata u 70. minuti na asistenciju Ibrahimovića.

Borussia Mönchengladbach 2-2 Schalke*

Zanimljivo je bilo i na Borussia-Parku gdje je u njemačkom ogledu prolazak dalje izborio Schalke. Nakon remija 1-1 u prvoj utakmici, remi od 2-2 odveo je Schalke u četvrtfinale zbog jednog pogotka u gostima više. Domaći su stvorili prednost od 2-0 u prvom dijelu golovima Christensena i Dahouda, da bi u nastavku Schalke postigao dva gola za prolazak dalje, a strijelci su bili Goretzka i Nabil Gentaleb iz kaznenog udarca.