Portugal čarobnim preokretom svladao Meksiko (VIDEO)

Portugal Kup Konfederacija
Twitter / FIFA

Kupa konfederacija odigrali su Meksiko i Portugal. Meksikanci su u polufinalnom dvoboju stradali s visokih 4:1 od Njemačke, dok su Portugalci nakon izvođenja jedanaesteraca ispali od Čilea. Znalo se da će izabranici Fernanda Santosa imati težak posao bez Cristiana Ronalda protiv ratobornih vojnika Juana Carlosa Osoria, a noćna mora za Portugal započela je u prvom dijelu kada je Rafa Marquez srušio Andrea Silvu u kaznenom prostoru, a istom igraču Guillermo Ochoa obranio je kazneni udarac. U drugom dijelu, Meksiko je stigao do prednosti u 54. minuti kada je Chicharito prošao po strani i ubacio u sredinu gdje je loptu u vlastitu mrežu pospremio Neto. Idućih pet minuta pripalo je Portugalcima, ali Gelsonu je Ochoa obranio pokušaj glavom, dok je onaj Nanija prošao pored vratnice. Ipak, spas u zadnji trenutak Portugalu donio je Pepe koji je karate udarcem u prvoj minuti sudačke nadoknade uspio poravnati rezultat te izboriti produžetke za svoju momčad. Do potpunog preokreta stigao je Portgual u 104. minuti kada je Adrien Silva realizirao drugi kazneni udarac na utakmici nakon što je Miguel Layun rukom igrao u svom kaznenom prostoru.

Finalnu utakmicu od 20 sati igrat će Njemačka i Čile. Portugal – Meksiko 2:1 (90+1′ Pepe, 104′ Adrien Silva (p) – 54′ Neto ag.)