Pogodak Martinovića za pobjedu Lokomotiv Plodiva; Bušić, Jukić i Maganjić također strijelci (VIDEO)

Hrvatski nogometaši uspješno su započeli ovaj vikend. Jučer se u strijelce upisao Tomislav Bušić u Albaniji, a danas su pogađali Dino Martinović u Bugarskoj,  Ivan Jukić u Poljskoj, te Josip Maganjić za mladu momčad Fiorentine.

Od trenera, Zlatko Kranjčar upisao je pobjedu, a Nenad Bjelica remi.

Bušić najbolji strijelac

Albanski Flamurtari jučer je remizirao kod Vilzanije rezultatom 1-1. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Tomislav Bušić koji se u 17. minuti upisao u strijelce. Domaći su do boda stigli pogotkom iz nepostojećeg kaznenog udarca, jer je prekršaj bio izvan šesnaesterca. Flamurtari nakon pet kola ima osam bodova i nalazi se na trećoj poziciji, a Bušiću je to već četvrti pogodak ove sezone, čime je skočio na prvo mjesto ljestvice strijelaca.

Pogodak Jukića

Poljski prvoligaš Korona danas je na svom terenu upisala petu prvenstvenu pobjedu. Bili su bolji od Plocka s 2-0. Za domaće je od 78. minute u igri bio i hrvatski veznjak Ivan Jukić, koji se sretno-spretno upisao u strijelce samo dvije minute nakon ulaska u igru. Jukiću je to treći prvenstveni pogodak ove sezone, a Korona se nakon nekompletiranog 12. kola nalazi na petoj poziciji s 18 bodova.

Pogodak Martinovića za tri boda Lokomotiv Plodiva

U 12. kolu bugarskog prvenstva Lokomotiv Plodiv je osvojio tri boda na gostovanju kod Beroea, bilo je 1-2. Za goste je u 68. minuti u igru ušao hrvatski veznjak Dino Martinović, koji se također samo dvije minute nakon toga upisao u strijelce. Gostima je taj pogodak donio tri boda, s kojima su preskočili Beroe na tablici, sada su šesti sa 17 bodova. Martinoviću je to drugi prvenstveni pogodak.

Tri od pet Maganjića

Mladi hrvatski napadač Josip Maganjić nastavio je s dobrom formom u talijanskoj Primaveri. Momčad Fiorentine do 19 godina na svom je terenu s 1-0 svladala Romu, a jedini je pogodak postigao upravo Maganjić u 24. minuti utakmice. Maganjiću je to treći pogodak u petom kolu, a Fiorentina je trenutno prva momčad s 12 osvojenih bodova.

Od trenera pobjedu je danas upisao Zlatko Kranjčar i njegov Sepahan, dok je Nenad Bjelica sa svojim Lechom upisao remi.

Druga pobjeda Kranjčarova Sepahana

Iranski Sepahan kojeg vodi naš Zlatko Kranjčar upisao je drugu prvenstvenu pobjedu u devetom kolu prvenstva. Kranjčarova momčad bila je bolja od Siah Jamegana rezultatom 2-0. Sepahan se nakon devet odigranih utakmica nalazi na desetoj poziciji s isto toliko bodova.

Remi Lecha

Nenad Bjelica i njegov Lech upisali su remi u 12. kolu Ekstraklase. U derbiju kola remizirali su s Jagiellonijom 1-1. Gosti su poveli u 27. minuti pogotkom Jevtića, da bi domaći do boda stigli tri minute prije kraja pogotkom Novikovasa. Cijelu utakmicu kod domaćih je odigrao hrvatski stoper Ivan Runje, dok je kod gostiju utakmicu s klupe odgledao Mario Šitum. Bjeličina momčad zadržala je prvu poziciju s 22 boda, no Gornik Zabrze koji je drugi s jednakim brojem bodova ima utakmicu manje. Jagiellonia je treća s 20 bodova.