Pogled s Pirineja: Real na korak do naslova (VIDEO)

Real Madrid C. F.

U zaostaloj utakmici na Balaídosu, Real Madrid je pobijedio Celtu Vigo i tako došao na korak do 33. naslova u povijesti.

Kao što sam i najavljivao u analizi prošlog kola, Zinedine Zidane je izveo najjači mogući sastav u Vigu te sasvim očekivano odnio pobjedu. Kraljevski klub je opet na pogon Ronalda uspio doći do još jedne pobjede, kojom je preuzeo lidersku poziciju na tablici Primere.

Real je vrlo rano poveo već u 10. minuti nakon fantastičnog udarca Cristiana, koji je lijevom nogom pogodio mrežu s nekakvih dvadeset metara. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, gdje smo vidjeli hrabru Celtu, koja se koliko toliko suprotstavila Madriđanima.

U drugom poluvremenu smo vidjeli mnogo toga, gdje se ipak podignula tenzija, čime je jasno da je iskrilo na sve strane. Prvo je Isco odlično servirao šansu Ronaldu, koji naravno takve prilike ne propušta.

Ključni trenutak utakmice se dogodio u 62. minuti gdje Varane starta na Aspasa, ovaj pada prilično teatralno. Sudac je procijenio da je Aspas pokušao iznuditi penal i zbog toga dobiva žuti, koji mu je ujedno bio drugi, što automatski znači crveni.
Možda stroga odluka suca, ali s druge strane, mislim da sudac neće imati problema opravdati se nadležnima.

Do kraja je smanjila Celta preko Guidettija, ali odmah su Kraljevi odgovorili preko Benzeme, čime je utakmica bila odlučena.

U konačnici se još Kroos upisao u strijelce. i tako kao i Ronaldo, nastavio niz od prošlog kola, gdje Ronaldo zabio dva a Toni jedan gol.

Sada je jasno, zadnje kolo Real kontra Malage treba jedan bod i naslov je njihov, čime je praktički šansa Barci da dođe do naslova minimalna, ali opet dok god ima šanse treba se nadati.

Pavo Arbulić

Celta Vigo – Real Madrid 1:4 (Guidetti 69 / Ronaldo 10, 48, Benzema 70, Kroos 88)