Pobjeda Kovača u gostima; asistencije Krovinovića i Pajača; Božić u idealnoj momčadi prvenstva (VIDEO)

Dva su hrvatska nogometaša danas upisala asistencije, Filip Krovinović i Marko Pajač. Od trenera pobjedu je upisao Niko Kovač, dok je još jednom poražen Zlatko Kranjčar. Treba spomenuti i našeg stopera Tomislava Božića, koji je izabran u idealnih 11 prvog dijela prvenstva.

Asistencija Krovinovića

Aktualni portugalski prvak Benfica na svom je terenu s laganih 3-0 svladala Chaves, a ponovno je od prve minute igrao naš veznjak Filip Krovinović. Krovinović je odigrao cijeli susret, te je jasno kako se naš mladi veznjak ustalio u sastavu Benfice, a danas je upisao i asistenciju. Filip je asistirao Jonasu za prvi pogodak u 12. minuti, što je njegova prva asistencija u prvenstvu ove sezone. Uz nju, ima i jedan prvenstveni pogodak. Benfica nakon 19 kola ima 46 bodova i nalazi se na drugoj poziciji s dva boda manje od Porta.

Božić u idealnoj momčadi prvog dijela sezone

Hrvatski stoper Tomislav Božić pronašao je svoje mjesto u idealnih 11 prvog dijela sezone druge poljske lige. 30-godišnji hrvatski stoper član je Miedz Legnice koja je polusezonu završila na četvrtoj poziciji s 31 bodom, četiri manje od prvoplasirane ekipe. U prvom dijelu sezone Božić je odigrao 19 utakmica u prvenstvu te jednu asistenciju, a odigrao je i dvije utakmice u poljskom kupu.

Asistencija Pajača

Talijanski drugoligaš Perugia na svom je terenu danas svladala Entellu rezultatom 2-0. Za domaću momčad cijeli je susret odigrao hrvatski veznjak Marko Pajač, koji je u 49. minuti bio asistent prvog pogotka svoje ekipe. Za Marka je to četvrta asistencija ove sezone, a i dalje čeka svoj prvi ovosezonski pogodak. Perugia se na tablici nalazi na 13. poziciji s 27 osvojenih bodova iz 22 kola.

Novi poraz Kranjčara

U 20. kolu iranskog prvenstva jučer je Sepahan kojeg vodi naš Zlatko Kranjčar upisao novi poraz. Sepahan je poražen na gostovanju kod Sepidrood Rashta rezultatom 2-1, što je osmi poraz Kranjčarove momčadi u prvenstvu. Nakon 20 kola Sepahan ima 20 bodova i nalazi se tek na 12. poziciji.

Sigurna pobjeda Kovača

Momčad Eintracht Frankfurta kojeg vodi naš Niko Kovač još je jednom dokazala kako sjajno igra na gostovanjima. Danas je Kovačev tim svladao Wolfsburg rezultatom 1-3, te se tako popeo na sedmu poziciju. Ante Rebić igrao je do 77. minute, a Eintracht je ovom pobjedom postao druga najbolja gostujuća momčad Bundeslige. Na gostovanjima su osvojili ukupno 21 bod iz deset utakmica, samo Bayern ima više, 22.