Liga prvaka: Pjaca strijelac u pobjedi Juventusa, Sevilla slavila protiv Leicestera (VIDEO)

Danas su odigrane dvije posljednje utakmice osmine finala Lige prvaka. Porto je na svom terenu poražen od Juventusa rezultatom 0-2, u strijelce se upisao i naš Marko Pjaca, dok je Sevilla na Ramón Sánchez Pizjuánu slavila rezultatom 2-1 protiv Leicestera.

Porto 0-2 Juventus

Porto je dobro otvorio utakmicu, dobro se postavio, ali su gosti iz Italije sredinom prvog dijela preuzeli kontrolu igre, a jedan od ključnih detalja desio se u 28. minuti kada je veznjak Alex Telles u samo dvije minute zaradio dva žuta kartona, i svoju momčad ostavio na velikim mukama. Nakon toga, Juventus je kontrolirao utakmicu do kraja, već u 29. minuti Cuadrado je pokušao nakon povratne lopte, ali je otišlo malo pored gola. Do kraja prvog dijela gosti su zaprijetili još tri puta, najprije Khedira glavom, nakon toga je Casillas obranio pokušaj Higuaina, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dybala dobro pucao, ali se zatresla vratnica.
Juventus je dobro krenuo dobro i u drugom dijelu, najprije je poništen pogodak Dybale zbog zaleđa, a kasnije su još pokušali po jednom Sami Khedira i Gonzalo Higuain. U 67. minuti u igru je ušao Marko Pjaca, a pet minuta kasnije doveo je goste u vodstvo, nakon što mu se lopta lijepo odbila od protivničkog braniča. Drugi gol Juventusu također je donio ‘joker’ s klupe, Dani Alves u igru je ušao u 73. minuti, a samo minutu kasnije lijep ubačaj Sandra pospremio u mrežu Portugalaca. Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu.

Sevilla 2-1 Leicester
Zanimljivo je bilo i u Španjolskoj, gdje je Sevilla ostvarila prednost od 2-1 pred uzvrat na King Power stadionu. Sevilla je u potpunosti nadigrala goste, a priliku za prvi pogodak imali su u 15. minuti kada je kazneni udarac skrivio Wes Morgan, ali je Schmeichel pročitao Correu i obranio njegov pokušaj s 11 metara. Par minuta kasnije, vratar gostiju obranio je još jedan dobar pokušaj, ovog puta Escudera. Sevilla je povela u 25. minuti, sjajno je ubacio s lijeve strane Escudero, a Sarabia odlično skočio s nekih 11 metara i pospremio loptu u mrežu. Za kraj prvog dijela, Schmeichel je obranio još jedan pokušaj Corree, ovog puta s ruba kaznenog prostora.
Početkom drugog dijela opet je bilo pakleno pred golom ‘lisica’, Vitolo se izborio za udarac, ali je pogodio vratnicu. Sevilla je na 2-0 povisila u 62. minuti, Stevan Jovetić sjajno je primio loptu, okrenuo se i uposlio Correu koji je ovu sjajnu akciju okrunio pogotkom. Nadu za uzvrat gostima je donio Jamie Vardy, odlično je po lijevoj strani probio Drinkwater i uposlio Vardya, kojem je ostao lakši dio posla, koji je on bez problema obavio.

Večerašnji dosuđeni kazneni udarac za Sevillu ukupno je peti u svim utakmicama osmine finala, realiziran je tek jedan, dok su čak četiri kaznena udarca obranjena od vratara.