Njemačka drugi finalist Kupa konfederacija (VIDEO)

Twitter/ Confederations Cup‏

Leon Goretzka na asistencije Henrichsa i i Wernera.

U 19. minuti Njemačka je mogla stići i do trećeg pogotka, no meksički vratar Ochoa sjajno je obranio pokušaj Tima Wernera u situaciji jedan na jedan. Meksiko se uspio oporaviti i zaprijetiti tek u 30. minuti, ali je udarac Giovannija Dos Santosa iz dobre situacije obranio vratar ter Stegen. U 36. minuti opet je pokušao Dos Santos, ali je ovog puta pucao preko gola, dok je u u 40. minuti zaprijetio Herrera iz slobodnog udarca, ali opet je spreman bio ter Stegen. Početkom drugog dijela u dobroj se situaciji našao Timo Werner, ali još jednom se nije uspio upisati u strijelce, pucao je pokraj gola. U 59. minuti Werner je napokon uspio postići pogodak. Nakon lijepe akcije Nijemaca, asistirao je Hector, a napadač Leipziga lagano ugurao loptu u mrežu.
Meksiko je u drugom dijelu prvi put zaprijetio u 70. minuti, ali je pokušaj Layuna još jednom zaustavio raspoloženi vratar Barcelone ter Stegen. U 75. minuti sjajan je solo prodor izveo Julian Draxler, ali je na krjau pucao ravno u Ochou, pa je rezultat ostao isti. Odmah je na drugoj strani Lozano centrirao loptu za Jimeneza koji je lijepo pucao glavom, ali je lopta završila na gredi. U 84. minuti zaprijetio je Meksiko i preko svog veterana Marqueza, čiji je udarac nakon kornera obranio ter Stegen. Minimalne nade Meksikancima vraćene su u 89. vratio je veznjak Eintracht Frankfurta Marco Fabian. Fabian je iskoristio nepažnju njemačkih igrača i fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca.
No, već minutu kasnije Njemačka iz kontre postiže i svoj četvrti zgoditak, Can je asistirao, a Amin Younes pogodio za konačnih 4-1.
Meksiko će tako u borbu za treće mjesto s Portugalom, koji je jučer nakon jedanaesteraca ispao od Čilea. Taj susret na rasporedu je 2. sprnja u 14 sati. Njemačka finalnu utakmicu protiv Čilea igra također 2. srpnja u Saint Petersburgu, s početkom u 20 sati. Objema reprezentacijama ovo će biti prvi nastup u finalu Kupa konfederacija.]]>