Naši vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 24. do 31. siječnja 2017. godine.

Kovačićje s pogotkom i asistencijom, u 3-0 pobjedi Real Madrida nad Sociedadom, vjerojatnoodigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Reala. Strijelac je u Španjolskoj bio i Duje Čop, iznudivši (doslovno) i zabivši kazneni udarac.Nesretnu utakmicu u Italiji odradio jevratar PalermaJosip Posavec koji jebio direktan krivac za pogodak Napolija, no zahvaljujuć odličnoj predstavi na kraju utakmice jeproglašen igračem utakmice.Nikola Kalinić je asistencijom i pogotkom pokvario slavlje Jurićevoj Genoi. A prezimenjak muLovre u Belgiji jeu domaćoj pobjedi 2-0 svog kluba nad vodećim Club Bruggeom ponovno sačuvao čistu mrežu – tri nastupa u novom klubu – nula primljenih pogodaka. Dobar početak i dovoljan razlog za skandiranje navijača Genta nakon susreta. PeroPejić golčinom iz slobodnjaka donio još jednu minimalnu pobjedu Kukesiju i potvrdio status najboljeg strijelca albanske 1. lige svojim 12. pogotkom u sezoni. Strijelac važnog pogotka bio je i Marin Jakoliš koji je ušao kao zamjena i postigao gol za 2-2 svog Roeselarea protiv Kiševog Cercle Bruggea u 2. belgijskoj ligi. Hrvati su zabijali i na Maleziji, gdje je Igor Čerina postigao pogodak u drugom rangu natjecanja, a i u Kambodži. Stipe Plazibat sudjelovao je s pogotkom i asistencijom u 3:4 pobjedi svog Home Uniteda na gostovanju kod Phnom Penha u AFC Cup kvalifikacijama.

Idemo malo do trenera. Uspješan tjedan je izaIvana Leke, koji je u dva susretaupisao dvije domaće pobjede, a lijepi trenutci za Niku Kovača traju već duže vrijeme, njegovFrankfurt nakon 18. kola drži treću poziciju u Bundesligi, poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Profesor Ivanković u Iranu sa svojim Persepolisom doslovno gazi prema tituli prvaka, a Igor Štimac se još traži u Kataru, te se sada bez pobjede od dolaska sa svojomAl-Shahaniyom nalazi među momčadima koje će napustiti najviši nogometni rang u Kataru. U Saudijskoj Arabiji svjedočili smo oproštaju (s porazom) Zorana Mamića od Al Nasra, te još jednom porazu bivšeg trenera Dinamove druge momčadi – Tomislava Ivkovića.

Još puno toga više krije se u najdetaljnijem izvještaju učinka hrvatskih nogometaša i trenera. Uživajte.

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

>>TOP 5 <<

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) – Španjolska
Atletico Madrid osigurao je polufinale Kupa Kralja pobjedom od 3-0 u prvoj utakmici, a u uzvratu prošlog tjedna remizirali su s Eibarom na Ipura stadionu (2-2). Hrvatski branič Šime Vrsaljko u igru je ušao u 74. minuti. Atletico će u polufinalu igrati protiv Barcelone. Nade navijača Atletico Madrida za titulu prvaka definitivno su ugašene, jer je momčad Diega Simeonea i drugi put ove sezone remizirali s Alavesom (0-0). Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Barcelona je u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa Kralja slavila protiv Real Sociedada s uvjerljivih 5-2, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je s klupe ušao u 66. minuti. Za vikend je Barcelona remizirala (1-1) s Real Betisom na Benito Villamariacute;n stadionu. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.

Mateo Kovačić (Real Madrid) – Španjolska
Real Madrid oprostio se prošloga tjedna od Kupa Kralja, jer je Celta Vigo nakon pobjede na Santiago Bernabeuu remizirala s madridskim timom 2-2. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu. Kovačić je za vikend vjerojatno odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Reala koji je s 3-0 svladao Real Sociedad. Kovačić je bio strijelac u 38. minuti, a bio je i asistent drugog pogotka u 51. minuti, a u igri se zadržao do 77. minute.

,,, by ReplayFootCom

Duje Čop (Sporting Gijon) – Španjolska
Sporting iz Gijona poražen je rezultatom 2-1 na gostovanju kod Athletic Bilbaoa. Jedini pogodak za goste zabio je Duje Čop u 27. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je uz dobru dozu glume sam i izborio. Čop je odigrao cijelu utakmicu, a Sporting se nakon 20 kola nalazi na 18. poziciji.

Alen Halilović, Marko Livaja (Las Palmas) – Španjolska

Posljednji susret LaLige između Las Palmasa i Valencije završio je pobjedom domaćina 3-1. Od 73. minute debitirao je Alen Halilović, koji je pristigao iz redova Hamburger SV-a. Marko Livaja također je ušao u igru nekoliko minuta nakon.

Niko Kovač (Eintracht Frankfurt) – Njemačka

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača i ovog je vikenda priredio sjajan rezultat i pobjedu slavljem od 0-1 u Gelsenkirchenu protiv Schalkea. Ovu je utakmicu zbog kartona kod Eintrachta propustio hrvatski napadač Ante Rebić. Frankfurt nakon 18. kola drži treću poziciju koja vodi u Ligu prvaka s 32 boda.

Antonio-Mirko Čolak (Damstadt) – Njemačka

Hrvatski napadač AntonioMirko Čolak sudjelovao je u katastrofi posljednjeplasirane momčadi Bundeslige, koja je s visokih 1-6 poražena na svom terenu protiv Kolna. Čolak je u igru ušao u 68. minuti.

Andrej Kramarić (Hoffenheim) – Njemačka

Momčad Hoffenheima upisala je prvi prvenstveni poraz u utakmici 18. kola protiv RB Lepiziga. Hrvatski napadač Andrej Kramarić u igri je bio do 63. minute, a bio je asistent jedinog pogotka svoje ekipe u 18. minuti.

,, by football-highlights2

Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) – Njemačka

Bayer Leverkusen ispustio je vodstvo od 2-0 protiv Borussie Monchengladbach i upisao osmi ligaški poraz. Tin Jedvaj u igru je ušao pri rezultatu 2-2 u 65. minuti. Nakon 18 kola, Bayer se nalazi na devetoj poziciji.

Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska

Nakon poraza u prvoj utakmici, momčad Liverpoola izgubila je i na domaćem terenu od Southamptona rezultatom 0-1, čime su eliminirani u polufinalu Liga kupa s ukupnih 0-2. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Redse.

Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus) – Italija

U već spomenutoj Kup pobjedi Juventusa protiv Milana (2-1), hrvatski napadač Mario Mandžukić ugradio je svih 90 minuta, dok je Marko Pjaca utakmicu proveo na klupi. Za vikend je Juventus s ‘pola gasa’ svladao Sassuolo rezultatom 0-2, Mandžukić je opet odigrao cijelu utakmicu, a Pjaca je u igru ušao u 78. minuti.

Mario Pašalić (Milan), Stipe Perica, Andrija Balić (Udinese) – Italija

Momčad Milana oprostila se od talijanskog Kupa, bolji u četvrtfinalu bio je Juventus koji je slavio rezultatom 2-1. Hrvatski veznjak Mario Pašalić u igri je bio od 64. minute. Istim rezultatom Milan je poražen i za vikend u prvenstvu. Gosti su poveli, ali je Udinese do kraja utakmice uspio preokrenuti, a Pašalić je odigrao svih 90 minuta. Kod Udinesea su utakmicu na klupi proveli Perica i Balić. Milan se nakon 22 kola nalazi na sedmoj poziciji s 37 bodova.

Ivan Perišić, Marcelo Brozović (Inter) – Italija

Inter se nalazi u sjajnoj formi, pobjeda protiv Pescare od 3-0 ovog vikenda, bila im je sedma prvenstvena u nizu, a u sljedećem kolu gostuju kod Juventusa. Ivan Perišić u igri se ovog vikenda zadržao do 71. minute, a bio je asistent drugog pogotka, dok je Marcelo Brozović koji je bio asistent prvog pogotka odigrao cijelu utakmicu. Za Pescaru je utakmicu na klupi proveo Robert Murić. Inter se ovom pobjedom popeo na četvrtu poziciju s 42 boda.

All Goals highlights HD – Inter Milan 3-0… by Live1Goals

Josip Posavec (Palermo), Marko Rog, Ivan Strinić (Napoli) – Italija

Napoli i Palermo podijelili su bodove (1-1) u utakmici 22. kola Serie A. Hrvatski vratar Josip Posavec bio je direktan krivac za gol Napolija, loše je reagirao na udarac Mertensa, lopta mu je prošla kroz ruke i kroz noge, ali je na kraju utakmice zbog sjajne partije proglašen igračem utakmice. Ivan Strinić nije bio u kadru za utakmicu kod domaćih, a Marko Rog utakmicu je proveo na klupi.

Nikola Kalinić, Milan Badelj, Hrvoje Milić (Fiorentina), Ivan Jurić (Genoa) – Italija

U dramatičnoj utakmici na Artemio Francchiu, Fiorentina i Genoa našeg Ivana Jurića odigrali su 3-3. Za Fiorentinu je odličan bio Nikola Kalinić koji je bio strijelac trećeg pogotka svoje ekipe, te asistent drugog. Kalinić je odigrao cijelu utkamicu, Badelj je zamijenjen u 60., a Milić je utakmicu proveo na klupi. Genoa nakon 22 kola ima 25 bodova i nalazi se na 15. poziciji, dok je Fiorentina osma s 34 boda te utakmicom manje. U utakmici igranoj prošlog tjedna, Napoli je rezultatom 1-0 porazio Fiorentinu u četvrtfinalu Kupa. Rog je opet bio na klupi, Strinić je igrao do 61. minute, Badelj do 84., Kalinić opet cijelu utakmicu, a Milić još jednom na klupi.

Fiorentina vs Genoa 3-3 • All Goals… by Highlights-Serie-A

Mateo Pavlović (Angers) – Francuska

Mateo Pavlović igrao je do 69. minute u pobjedi 2-1 svog Angersa nad Metzom. Ovom pobjedom Angers je pobjegao iz zone ispadanja i nalazi se na 16. mjestu.

Danijel Subašić (Monaco) – Francuska

Danijel Subašić sačuvao je praznu mrežu u pobjedi 1-0 Monaca nad Nancyem u polufinalu Liga kupa. U finalu ih čeka stari poznanik PSG. Nakon uspjeha u kupu, Subašić je branio i u prvenstvenom ogledu s PSGom. Susret je završio 1-1, čime je Monaco ostao na vrhu tablice – s jednakim brojem bodova kao i Nica.

Tomislav Barbarić (Kortrijk), Mario Tičinović (Lokeren) – Belgija
Dva kola belgijske Jupiler lige odigrana su u razmaku od četiri dana. Prvo su momčadi Lokerena i Genta odigrali susret bez pogodaka, da bi potom Lokeren izgubio na gostovanju kod Kotrijka rezultatom 2-1. Mario Tičinović imao je punu minutažu u oba susreta, a protiv Kotrijka je upisao i asistenciju. Tomislav Barbarić je također odigrao svih 90 minuta za domaću momčad. Nikola Jambor oba je susreta odgledao s klupe Lokerena.

Lovre Kalinić (Gent) – Belgija
Nakon što je sačuvao praznu mrežu na gostovanju kod Lokerena, Lovre Kalinić ponovio je isto i u domaćoj pobjedi 2-0 svog kluba nad vodećim Club Bruggeom. Time je u prva tri nastupa za novi klub sačuvao praznu mrežu, što su prepoznali i navijači Genta – skandiravši mu nakon susreta s Bruggeom.

Matej Delač (Mouscron) – Belgija
Još jedan vratar u Belgiji, Matej Delač imao je punu minutažu u susretima svog Mouscrona. Prvo su na gostovanju kod Zulte Waregem poraženi rezultatom 1-0, da bi potom na domaćem terenu pobijedili Eupen rezultatom 3-0. Usprkos pobjedi, Delačeva momčad ostala je na začelju tablice.

Ivan Leko (St. Truiden), Antonio Milić (Oostende) – Belgija
Uspješan tjedan je iza trenera Ivana Leku, koji je u dva susreta upisao dvije domaće pobjede. Prvo je njegova momčad porazila KV Mechelen rezultatom 2-1, da bi potom pobijedila i favorizirani Oostende sa visokih 3-0. S druge strane, branič Oostendea Antonio Milić imao je loš tjedan. Njegova momčad upisala je i poraz 1-2 na domaćem terenu protiv Charleroia. Milić je imao punu minutažu u oba susreta.

Matej Mitrović (Bešiktaš) – Turska
Bešiktaš je u utakmici šestog kola drugog stupnja turskog Kupa remizirao protiv Kayserispora rezultatom 1-1, a hrvatski branič Matej Mitrović odigrao je cijelu utakmicu. Bešiktaš je za vikend s visokih 5-1 svladao Konyaspor, a Mitrović je u igru s klupe ušao u zadnjim minutama utakmice. Bešiktaš nakon 19 kola drži prvo mjestu turske lige s 44 boda.

Igor Tudor (Karabukspor) – Turska
Nakon sjajne pobjede protiv Galatasaraya, Karabukspor našeg Igora Tudora poražen je na gostovanju kod Rizespora rezultatom 1-0. Elvis Kokalović ovu je utakmicu odgledao s klupe. Nakon 19 kola Karabzukspor se nalazi na desetoj poziciji.

Ante Kulušić (Genclerbirligi) – Turska
Momčad Genclerbirligia poražena je protiv Menemen Belediya rezultatom 3-2 u utakmici turskog Kupa. Hrvatski branič Ante Kulušić odigrao je cijelu utakmicu za Menemen Belediye. Njegov Genclerbirligi nastavlja natjecanje kao prvoplasirana momčad skupine C drugog stupnja. S dva boda više od Fenerbahcea koji je imao 11 očekuju protivnika u play off fazi, a naš Ante Kulušić neće biti dio kup avanture turskog prvoligaša zbog isteka ugovora.

Marin Leovac (PAOK) – Grčka
18.kolo grčke Super lige između Panetolikosa i PAOKa završio je pobjedom gostiju 0-1. Marin Leovac odigrao je cijeli susret te zaradio javnu opomenu u samoj završnici. PAOK je trenutno 5. momčad grčke Super league.

Mirko Oremuš (Hapoel Ashkelon), Antonio Mršić (Bnei Yehuda) – Izrael
Momčad Bnei Yehude uspješno je eliminirala Hapoel Ashkelon u osmini finala State kupa rezultatom 0-4. Mirko Oremuš odigrao je cijeli susret za domaćine, dok je Antonio Mršić zamijenjen na poluvremenu kod gostiju. Nakon ispadanja iz kupa, Ashkelon je poražen i u prvenstvu. Na gostovanju kod Bnei Sakhnina izgubili su rezultatom 1-0, a Oremuš je igrao do 76. minute.

Dražen Bagarić, Karlo Bručić (Ironi Ashdod) – Izrael
Momčad Ashdoda također je bila uspješna u osmini finala kupa. Nakon rezultata 1-1 i boljeg izvođenja jedanaesteraca od ekipe Beitar Tel Aviv Ramle plasirala se u četvrtfinale. Karlo Bručić imao je punu minutažu, dok je Dražen Bagarić priliku dobio tek u 85. minuti susreta. U prvenstvu Ashdod je odigrao neriješenih 1-1 na gostovanju kod Beitar Jerusalema. Bručić je ponovno odigrao cijeli susret, dok je Bagarić ostao na klupi.

Jozo Šimunović (Celtic) – Škotska
Dva prvenstvena susreta i dvije pobjede za lidere Škotske – Celtic. Prvo su na domaćem terenu porazili St. Johnstone rezultatom 1-0, da bi potom pobijedili i Hearts s visokih 4-0. Jozo Šimunović imao je punu minutažu u oba susreta.

Marin Oršulić (Omonia) – Cipar
Momčad Omonie upisala je visoku pobjedu 3-0 na domaćem terenu protiv Nea Salamisa. Marin Oršulić odigrao je cijeli susret za domaćine, dok je Dario Krešić ostao na klupi za pričuve.

Anton Maglica (Apollon) – Cipar
Treći pogodak za Antona Maglicu
u novoj godini, njegov ukupno šesti ove sezone. U pobjedi 0-1 svog Apollona na gostovanju kod posljednjeg Anagennisija postigao je jedini zgoditak na susretu. Apollon je trenutno 4. momčad ciparske prve lige s 46 bodova na kontu, bodom manje od 2. i 3. momčadi prvenstva, i 6 manje od lidera APOEL-a.

Filip Ozobić (Gabala) – Azerbajdžan
Nakon pauze od mjesec dana nastavilo se azerbajdžansko prvenstvo, u 15. kolu gdje su se susreli Gabala i Sumqavit. Susret je završio neriješenim rezultatom 1-1, a novopečeni hrvatski reprezentativac Filip Ozobić imao je punu minutažu.

Marko Radaš (Skenderbeu Korce), Tomislav Bušić, Ivan Galić (Flamurtari Vlore) – Albanija
Utakmica 19. kola albanske Superlige između Skenderbeua i Flamurtarija završila je minimalnom pobjedom domaćina 1-0. Za domaćine je cijeli susret odigrao Marko Radaš, dok su kod gostiju Tomislav Bušić i Ivan Galić također imali punu minutažu.

Matija Dvorneković, Pero Pejić (Kukesi) – Albanija
Vodeća momčad albanskog prvenstva Kukesi upisala je važnu pobjedu 0-1 na gostovanju kod Vllaznije Shkoder. Strijelac jedinog pogotka bio je Pero Pejić, kojemu je ovo dvanaesti pogodak u sezoni – čime je ujedno i najbolji strijelac lige. Osim njega, za goste je zaigrao i Matija Dvorneković do 76. minute.

Karlo Kešinović (St. Andrews) – Malta
20.kolo Premier lige spojilo je Vallettu i St. Andrews, u susretu koji je završio neriješenih 1-1. Karlo Kešinović odigrao je cijeli susret za goste.

Mislav Anđelković (Birkirkara) – Malta
Susret između drugoplasiranog Hiberniansa i Birkirkare završio je pobjedom gostiju 1-2. Mislav Anđelković odigrao je cijeli susret za goste, koje je s klupe vodio bivši pomoćnik Dražena Beseka – Nikola Jaroš.

Mateo Poljak (Newcastle Jets) – Australija
Susret 17. kola A-League između Newcastle Jetsa i Melbourne Citya završio je pobjedom domaćina 2-1. Za domaćine je cijeli susret odigrao Mateo Poljak.

Tomislav Kiš (Cercle Brugge), Marin Jakoliš (KSV Roeselare) – Belgija
Susret druge belgijske lige između Cercle Bruggea i Roeselarea završio je neriješenim rezultatom 2-2. Marin Jakoliš junak je gostiju, ušavši s klupe i zabivši izjednačujući pogodak. Kod domaćina Tomislav Kiš igrao je do 83. minute.

Mario Babić (Tubize), Antonio Ježina (Tubize) – Belgija
U još jednom susretu druge belgijske lige, trećeplasirani Antwerp pobijedio je na gostovanju kod Tubizea rezultatom 2-4. Mario Babić ušao je u igru u 68. minuti kod domaćina, dok je kod gostiju vratar Antonio Ježina ostao na klupi.

Branko Ivanković (Persepolis) – Iran
Momčad Branka Ivankovića sve je bliže naslovu prvaka Irana jer su u posljednjem susretu porazili Saba Oqm rezultatom 0-2. Nakon 19. odigranih kola Persepolis je vodeći, sa 6 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Tractor Sazija.

Anton Krešić (Trapani) – Italija
Trapani je po prvi put ove sezone uspio povezati dvije ligaške pobjede, ovog su vikenda porazili Pro Vercelli rezultatom 1-3. Hrvatski branič Anton Krešić odigrao je cijelu utakmicu. Trapani je nakon 23 kola i dalje posljednja momčad Serie B s 19 bodova.

Vedran Celjak (Alessandria) – Italija
Arezzo je tek druga momčad koja je ove sezone uspjela savladati prvoplasiranu momčad treće talijanske lige Alessandriu. Arezzo je ovog vikenda slavio s minimalnih 1-0 na svom terenu, a kod gostiju je prvo poluvrijeme odigrao hrvatski branič Vedran Celjak.

Niko Datković (Spezia) – Italija
Spezia je svladala Latinu rezultatom 3-2 u utakmici 23. kola Serie B, a hrvatski branič Niko Datković u igru je ušao u 62. minuti. Veznjak Damjan Đoković odigrao je cijelu utakmicu, a bio je i asistent drugog pogotka.

Luka Bogdan (Vicenza) – Italija
Talijanski drugoligaš Vicenza remizirala (1-1) je ovog vikenda na svom terenu protiv Spala. Hrvatski branič Luka Bogdan u igru je ušao u 89. minuti.

Franjo Prce (Brescia) – Italija
Brescia je poražena rezultatom 1-0 na gostovanju kod Frosinonea u utakmici 23. kola Serie B. Mladi hrvatski branič Franjo Prce odigrao je cijelu utakmicu za momčad koja ima 27 bodova nakon 23 kola.

Jurica Grgec (Maccabi Shaarayim) – Izrael
Posljednji Maccabi Shaarayim sve dublje tone prema trećoj ligi, a posljednji poraz pretrpjeli su na domaćem terenu od Hapoel Rishon Leziona rezultatom 0-1. Jurica Grgec nastupio je od prve minute.

Branko Vrgoč (Maccabi Netanya) – Izrael
Drugi Hrvat u izraelskoj drugoj ligi, Branko Vrgoč sa svojim klubom grabi prema promociji u prvoj ligi. Vodeća Maccabi Netanya pobijedila je na gostovanju kod Hapoel Jerusalema rezultatom 0-1, a Vrgoč je nastupio za goste od prve minute.

Igor Štimac (Al-Shahaniya) – Katar
Igor Štimac još čeka na prvu pobjedu
kao trener novog kluba. U posljednjem kolu njegova momčad Al-Shahaniya odigrala je susret bez pogodaka s Al Sailiyaom. Nakon 18 odigranih kola Štimčeva Al-Shahaniya nalazi se na 12. mjestu s 15 osvojenih bodova. S obzirom da posljednje četiri pozicije (11.-14.) vode u drugu ligu, bivši izbornik Hrvatske morat će zajedno sa svojom momčadi pokazati puno više kako bi se spasili od relegacije.

Igor Čerina (Sabah) – Malezija
Susret drugog kola malezijske druge lige, između Sabaha i Kuala Lumpura, završio je pobjedom gostiju 1-2. Igor Čerina bio je strijelac jedinog pogotka za domaćine.

Mateo Roskam (Sarawak) – Malezija
Utakmica drugog kola malezijske prve lige, između Kedaha i Sarawaka, završila je pobjedom domaćina 3-2. Mateo Roskam odigrao je cijeli susret za gostujuću momčad.

Silvio Rodić (Eastern Suburbs) – Novi Zeland
Silvio Rodić
čuvao je mrežu Eastern Suburbsa od prve minute u susretu protiv Waitakere Uniteda, koji je završio neriješenim rezultatom 1-1.

Damir Kreilach, Roberto Punčec (Union Berlin) – Njemačka
Union Berlin nastavio je s dobrom formom pobjedivši Bochum rezultatom 2-1 ovog vikenda. Svih 90 minuta odigrao je hrvatski veznjak Damir Kreilach koji je bio i asistent prvog pogotka, a branič Roberto Punčec također je odigrao cijelu utkamicu.

Adam Sušac (Aue) – Njemačka
Erzgerbige Aue ovog je vikenda rezultatom 2-1 svladala favorizirani Heidenheim u utakmici 18. kola druge Bundeslige. Hrvatski branič Adam Sušac odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad.

Ivica Olić (1860 Munchen) – Njemačka
Ivica Olić
bio je junak pobjede svoga tima, koji je na svom terenu svladao Greuther Furth rezultatom 2-1. Olić je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe iz kaznenog udarca, a za drugi je bio asistent. To mu je četvrti ligaški pogodak ove sezone.

Zoran Mamić, Ivan Tomečak, Marin Tomasov (Al Nassr) – Saudijska Arabija
Zoran Mamić poražen
je u oproštajnoj utakmici na klupi Al Nassra rezultatom 3-2 protiv Al Qadisiye. Marin Tomasov i Ivan Tomečak odigrali su cijelu utakmicu. Nakon 16 kola Al Nassr se nalazi na četvrtoj poziciji s 32 boda.

Tomislav Ivković, Martin Maloča (Al Faisaly) – Saudijska Arabija
Momčad Al Faisalya koju vodiTomislav Ivković poražen je ovog vikenda protiv Al Fateha s minimalnih 1-0. Za goste je debitirao hrvatski veznjak Martin Maloča koji se u igri zadržao do 73. minute. Trenutačno se hrvatski dvojac nalazi bod iznad zone ispadanja, na 11. mjestu 1. saudijske lige.

Stipe Plazibat (Home United) – Singapur
Prvu službenu utakmicu u svom novom (singapurskom) klubu, Stipe Plazibat je okrunio pogotkom i asistencijom. U prvoj kvalifikacijskoj utakmici play-off faze AFC kupa, Plazibatov Home United bio je bolji od kambodžanskog Phnom Penha rezultatom 3-4. Uzvrat je na rasporedu 07. 02. u Singapuru.

Vjekoslav Tomić (Şanlıurfaspor) – Turska
Momčad Şanlıurfaspora upisala je pobjedu (1-0) u utakmici drugog stupnja turskog Kupa, golom u sudačkoj nadoknadi protiv Gaziantepspora, a hrvatski vratar Vjekoslav Tomić branio je cijelu utakmicu za domaće. Tomićev klub trenutačno je 11. momčad druge turske lige.

Andrija Vuković, Tomislav Glumac (Balikesirspor) – Turska
Momčad Balikesirspora poražena je u 19. kolu druge turske lige na svom terenu protiv Giresunspora rezultatom 0-1. Svih 90 minuta na golu domaćih proveo je Andrija Vuković, kao i Tomislav Glumac u obrani. Balikesirspor je nakon nepotpunih 19 kola 9. momčad 2. lige s 24 osvojena boda.