Naši Vani: Rakitić strijelac u gradskom derbiju! Hrvatski nogometaši opet efikasni diljem svijeta! (VIDEO)

Od hrvatskih nogometaša, jučer su se u strijelce u Singapuru upisali Stipe Plazibat te Ivan Jakov Džoni, dok se u Sloveniji u strijelce upisao i Petar Franjić. Danas su se pogotkom proslavili Ivan Rakitić, Petar Filipović, Filip Krovinović, Tonći Kukoč i Stjepan Kukuruzović, a dvostruki strijelac bio je Pero Pejić. Asistenciju je upisao Mijo Caktaš. Od trenera uspješan je bio Ivan Leko, dok je Slaven Bilić upisao novi remi.

Stipe Plazibat nastavio golgetersku formu

Singapurski prvoligaš Home United neporažen je i nakon šest odigranih utakmica, a jučer su na svom terenu s 3-0 slavili protiv Geylanga. Hrvatski napadač Stipe Plazibat zamijenjen je u 90. minuti, a u 82. je iz kaznenog udarca postigao 11. prvenstveni pogodak. Nakon sedam kola Home United se nalazi na trećoj poziciji s utakmicom manje, a Plazibat je uvjerljivo najbolji strijelac prvenstva.

Džoni za tri boda Tampinesa

Tampines Rovers ostvario je slavlje u sedmom kolu singapurskog prvenstva. S minimalnih 0-1 slavili su na gostovanju kod Brunei DPMM-a, a pogodak odluke postigao je hrvatski napadač Ivan Jakov Džoni u trećoj minuti utakmice. Džoniju je to treći pogodak u prvenstvu do sada, a Tampines se nakon sedam kola nalazi na drugoj poziciji s 15 bodova.

Petar Franjić strijelac u pobjedi Domžalea

Momčad Domžalea otvorila je 30. kolo slovenske Prve lige slavljem od 3-0 protiv Rudara iz Velenja. Hrvatski branič Petar Franjić u igri je bio do 70. minute, a u 57. je minuti zabio prvi pogodak na utakmici. Kod Rudara su cijelu utakmicu odigrali Stjepan Babić, Damir Grgić, Marko Iharoš, Bojan Vrućina i Mateo Mužek.

Rakitić strijelac u gradskom derbiju

Barcelona je u gradskom derbiju svladala Espanyol rezultatom 0-3, a opet se u strijelce upisao i naš Ivan Rakitić koji je bio strijelac drugog pogotka u 76. minuti. Rakitiću je ovo sedmi prvenstveni pogodak u prvenstvu, osmi ukupno ove sezone. Barcelona se ovom pobjedom vratila na prvo mjesto La Lige s 81 bodom, te utakmicom više od Real Madrida.

Petar Filipović strijelac za bečku Austriu

Austria Beč na svom je terenu rezultatom 4-1 svladala Sturm, a cijelu je utakmicu odigrao hrvatski stoper Petar Filipović koji se u 31. minuti upisao i u strijelce. 26-godišnjem stoperu to je četvrti pogodak u sezoni, a Austria se nakon 31 kola nalazi na drugoj poziciji austrijskog prvenstva s 56 bodova.

Četvrti u sezoni za Krovinovića

Mladi hrvatski veznjak Filip Krovinović jedan je od najboljih igrača portugalskog Rio Avea, a svoju je formu nastavio u slavlju svog kluba na gostovanju kod Nacionala 0-2. Krovinović je u igri proveo cijeli susret, a bio je strijelac drugog pogotka u 74. minuti. To mu je četvrti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Nezaustavljivi Pero Pejić

Albanski prvoligaš Kukesi vratio se na prvo mjesto tablice slavljem od 2-1 protiv Lacija danas. Pobjedu je domaćoj momčadi donio 33-godišnji napadač Pero Pejić koji je bio strijelac oba pogotka. Prvi je pao u nadoknadi prvog poluvremena, a drugi u 53. minuti. Pejiću je ovo 22. pogodak u prvenstvu, čime suvereno drži prvu poziciju ljestvice strijelaca albanskog prvenstva.

Golčina Kukoča u remiju Zrinjskog

Momčad Zrinjskog propustila se odvojiti od Željezničara na prvom mjestu ljestvice BH Premijer lige, remizirali su (1-1) na gostovanju kod Krupe. Jedini pogodak za Zrinjski zabio je hrvatski branič Tonći Kukoč u 27. minuti. Bio je to sjajan pogodak.

Pogodak Kukuruzovića u slavlju Vaduza

Hrvatski veznjak Stjepan Kukurović bio je strijelac u slavlju njegova Vaduza kod Lausannea 1-3. Kukuruzović je zamijenjen na samom kraju utakmice, a pogodak je postigao u 11. minuti utakmice. To mu je četvrti pogodak u sezoni, Vaduz nakon 30 odigranih utakmica ima 26 bodova i nalazi se na posljednjoj desetoj poziciji.

Asistencija Mije Caktaša za tri boda Rubina

Rubin Kazan ostvario je velika tri boda na gostovanju kod Lokomotiv Moskve u 26. kolu ruske Premier lige. Hrvatski veznjak Mijo Caktaš odigrao je cijelu utakmicu, a u 20. minuti bio je asistent jedinog pogotka na utakmici. Rubin se nakon nekompletiranog 26. kola nalazi na desetoj poziciji s 32 boda.

Treća pobjeda Ivana Leke

Ivan Leko i njegov St.Truiden upisali su treću pobjedu u šestom kolu kvalifikacija za Europsku ligu, bili su bolji od Waasland-Beverena 0-1. St.Truiden se u svojoj skupini nalazi na trećoj poziciji s 10 bodova, tri manje od prvoplasiranog Mechelena u svojoj grupi.

‘Nula’ Bilićeva West Hama

West Ham našeg Slavena Bilića remizirao je na gostovanju kod Stoke Citya u utakmici koja je završena bez pogodaka. West Ham se nakon 35 odigranih utakmica nalazi na 15. poziciji s 39 bodova.