Naši Vani: Pogoci Oršića, Križmana, Vide i Brleka! Slavlje Burića u sjajnom preokretu!

Facebook/Admira

Hrvatski nogometaši i danas su bili aktivni, ne kao jučer, ali su upisana četiri pogotka i jedna asistencija. U strijelce se u Južnoj Koreji upisao Mislav Oršić, u Sloveniji Sandi Križman, u Ukrajini Domagoj Vida, a u Poljskoj Petar Brlek. Asistenciju je upisao Josip Brezovec.

Hrvatski treneri nisu imali baš dobar dan. Pobjedu je upisao tek Damir Burić sa svojom Admirom, Niko Kovač, Ivan Jurić i Goran Sablić su poraženi dok je Mato Neretljak osvojio samo bod na svom terenu.

Oršić strijelac u pobjedi Ulsana

Južnokorejski prvoligaš Ulsan Hyundai preokretom je slavio na gostovanju kod Incheona rezultatom 1-2. U pobjedi je sudjelovao i hrvatski veznjak Mislav Oršić koji je bio strijelac izjednačujućeg pogotka za svoju ekipu u 53. minuti. Oršiću je to drugi pogodak u osmoj utakmici u prvenstvu ove sezone. Ulsan se nakon osam kola nalazi na sedmoj poziciji s 11 bodova.

Sandi Križman strijelac u remiju Kopera

U utakmici 31. kola slovenskog prvenstva Koper je osvojio bod na gostovanju kod Celja (2-2). Cijelu je utakmicu za goste odigrao hrvatski napadač Sandi Križman koji je u 42. minuti utakmice postigao svoj treći pogodak u sezoni. Osim njega, za momčad našeg Igora Pamića cijelu su utakmicu od hrvatskih nogometaša odigrali Šime Gregov, Toni Datković te vratar Antolović, dok je Ivan Horvat zamijenjen u 83. minuti. Kod domaćih je naš Lovro Cvek u igri proveo 54 minute.

Domagoj Vida strijelac za kijevski Dinamo

Dinamo Kijev slavio je u 27. kolu ukrajinskog prvenstva protiv Chernomorets Odesse rezultatom 1-4. Cijelu utakmicu za goste je odigrao hrvatski stoper Domagoj Vida koji je u 44. minuti postigao treći pogodak za svoju ekipu, svoj drugi u sezoni. Dinamo Kijev se nalazi na drugoj poziciji s velikih 14 bodova zaostatka za Šahtarom.

Petar Brlek za bod Wisle

Poljska Wisla remizirala je na gostovanju kod do ovog kola prvoplasirane Legie, bilo je 1-1. Bod za goste donio je hrvatski veznjak Petar Brlek koji je u 58. minuti poentirao s bijele točke, njegov ukupno sedmi u svim natjecanjima ove sezone. Wisla se nakon 31. kola nalazi na petoj poziciji.

Santini strijelac protiv Marseillea (VIDEO)

U 35. kolu Ligue 1 Caen je na domaćem terenu dočekao Marseille te je upisao uvjerljivi poraz rezultatom 5:1 (3:1).

Asistencija Brezovca u visokom slavlju Šerifa

Drugoplasirana moldavska momčad Šerif Tiraspol na svom je terenu s uvjerljivih 4-1 svladao Sperantu. Hrvatski veznjak Josip Brezovec bio je asistent prvog pogotka za svoju ekipu u četvrtoj minuti, kada je iz slobodnog udarca lijepo podvalio loptu za suigrača Ricardinha.

‘Nula’ Neretljakova Metalleghea

BH prvoligaš Metalleghe iz Jajca kojeg vodi naš Mato Neretljak imao je priliku odvojiti se od dna tabele danas, ali su na svom terenu odigrali utakmicu bez golova protiv NK Viteza. Metalleghe se nakon 28 kola nalazi na devetoj poziciji s 28 osvojenih bodova, dva više od 11. Viteza koji se nalazi na poziciji koja vodi u drugu ligu.

Poraz Gorana Sablića

Nije uspješan bio ni drugi hrvatski trener u BH Premijer ligi, Goran Sablić. Njegov Široki Brijeg poražen je na gostovanju kod Olimpica rezultatom 2-0. Sablićeva momčad se usprkos porazu nalazi na najboljoj poziciji u skupini za ispadanje iz lige, drže sigurno sedmo mjesto s 35 bodova.

Ivan Jurić i dalje bez pobjede u drugom mandatu

Talijanska Genoa poražena je na svom terenu danas protiv Chieva rezultatom 1-2. Hrvatski trener Ivan Jurić tako nije uspio još upisati slavlje u svom drugom mandatu na klupi talijanske momčadi ove sezone nakon remija s Laziom i poraza protiv Juventusa. Genoa se nalazi na 16. poziciji s 30 bodova, pet više od mjesta koje vodi u Seriu B.

Niko Kovač bez bodova kod Hoffenheima

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač poražen je s minimalnih 1-0 na gostovanju kod Hoffenheima pogotkom u 90. minuti. Za Kovačevu momčad hrvatski napadač Ante Rebić u igru je ušao pet minuta prije kraja, dok je za domaću momčad Andrej Kramarić u igri bio do 62. minute. Treba spomenuti da je Kramarićev Hoffenheim izborio plasman u Ligu prvaka prvi put u svojoj povijesti.

Burićev preokret u sjajnoj utakmici

Sjajnu utakmicu odigrala je austrijska Admira koju vodi naš Damir Burić i Rapid Beč. Burićeva momčad povela je već u četvrtoj minuti. ali su gosti do kraja prvog poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat. U drugom dijelu viđena su dva pogotka koja su Burićevoj momčadi donijela preokret i novo slavlje. Najprije su u 67. minuti poentirali iz kaznenog udarca, da bi do tri boda stigli u 90. minuti. Admira se u drugom dijelu sezone odličnim rezultatima ukopala na petu poziciju s 43 osvojena boda.