Naši vani: Golovi i asistencije s jučerašnjih nastupa Hrvata u inozemstvu (VIDEO)

Jučer su osim Krovinovića, Čopa i Ivana Santinija učinkovita izdanja imali i Oliver Petrak, Mateo Roskam s postignutim pogocima, dok je Pero Pejić postigao dva.

Asistencije su upisali Ivan Perišić, Andrej Kramarić, Darijo Srna i Lovro Cvek. Važnu ulogu u postizanju jedinog pogotka svoje ekipe imao je Dražen Bagarić, dok se Tin Jedvaj nije proslavio u derbiju kola Bundeslige. Od hrvatskih trenera, pobjede su upisali Damir Burić, Ivan Leko, Nenad Bjelica i Mato Neretljak.

Pejić dvama pogocima drži Kukësi u borbi za naslov

Albanski Kukësi slavio je na gostovanju kod Teute rezultatom 0-2 u utakmici 29. kola albanske Super lige. U sjajnoj je formi 33-godišnji hrvatski napadač Pero Pejić koji je bio strijelac oba pogotka na ovoj utakmici. Prvi gol postigao je s bijele točke u 55. minuti utakmice.

Pogotkom s dva metra u 79. minuti hrvatski napadač riješava pitanje pobjednika u Draču.

Pejiću je ovo 16. prvenstveni pogodak, a njegov Kukësi se nakon nepotpunog 29. kola nalazi na prvoj poziciji s bodom prednosti u odnosu na Partizani, koji danas igra protiv petoplasirane Vllaznie.

Mateo Roskam (Sarawak) – Malezija

Momčad Sarawaka remizirala je (3-3) u utakmici desetog kola malezijskog prvenstva protiv Peraka. Cijelu utakmicu odigrao je hrvatski napadač Mateo Roskam koji je u osmoj minuti bio strijelac prvog pogotka na utakmici. 30-godišnjem napadaču je to četvrti pogodak, a njegov Sarawak se nakon deset kola nalazi na pretposljednjoj 11. poziciji.

Zrinjski iskoristio remi Želje i Sarajeva (HŠK Zrinjski) – BiH

BH prvak Zrinjski iskoristio je remi Željezničara i Sarajeva te se slavljem 2-0 protiv Radnika iz Bijeljine vratio na prvo mjesto u ligi za prvaka. Pobjedu momčadi Blaža Sliškovića donijeli su golovi Filipovića, te hrvatskog veznjaka Olivera Petraka. Petraku je to peti pogodak sezone.

Zrinjski na prvom mjestu ima bod više od drugoplasiranog Željezničara.

Perišić asistent u derbiju, Kramarić u golijadi Hoffenheima i Borussije Monchengladbach

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ove je subote bio asistent u uzbudljivom milanskom derbiju koji je završen rezultatom 2-2. Perišić u igri se zadržao do 68. minute a bio je asistent drugog pogotka u 44. minuti, kada je poslužio Maura Icardija za 2-0 Intera. Inter se nakon 32 kola nalazi na sedmoj poziciji s 56 bodova.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić bio je asistent u golijadi njegova Hoffenheima i Borussie Mönchengladbach koja je završena rezultatom 5-3 u korist njegove momčadi. Kramarić je bio asistent posljednjeg pogotka na utakmici u 90. minuti, a Hoffenheim se nakon 29 kola nalazi na trećoj poziciji Bundeslige s 54 boda.

Darijo Srna (Šahtar) – Ukrajina

Momčad Šahtara je u utakmici playoffa za ukrajinskog prvaka slavila na gostovanju kod Olimpik Donjecka s uvjerljivih 0-4. Cijelu utakmicu odigrao je kapetan ukrajinske momčadi Darijo Srna, koji je bio asistent njihovog prvog pogotka u 8. minuti. Šahtar uvjerljivo drži prvo mjesto tabele sa 66 bodova, 11 više od kijevskog Dinama.

Lovro Cvek (Celje) – Slovenija

Momčad Celja remizirala je 1-1 na gostovanju kod Gorice u 29. kolu slovenske Prve lige. Hrvatski branič Lovro Cvek odigrao je cijelu utakmicu za goste, a bio je asistent jedinog pogotka za svoju ekipu. Kod domaćih je prvo poluvrijeme odigrao hrvatski napadač Andrija Filipović.

Od ostalih hrvatskih nogometaša treba spomenuti Tina Jedvaja, koji je isključen u derbiju 29. kola Bundeslige između Bayer Leverkusena i Bayerna. Utakmica je završena bez golova, a Jedvaj je zaradio dva žuta kartona u 50. i 59. minuti. To mu je treći crveni karton ove sezone, čime je postao najmlađi igrač u Bundesligi koji se time može pohvaliti.

Treba spomenuti i bivšeg napadača RNK Splita Dražena Bagarića koji je zaslužan za slavlje njegova Soligorska (0-1). Bjeloruska je momčad slavila autogolom Zinovicha, koji je pogodio svoju mrežu u pokušaju da zaustavi hrvatskog napadača da postigne pogodak.

Od hrvatskih trenera uspješni su bili Damir Burić, Ivan Leko, Nenad Bjelica i Mato Neretljak koji su sa svojim ekipama upisali nove pobjede.

Damir Burić (Admira Wacker) – Austrija
Burićeva Admira odigrala je još jednu dobru utakmicu te slavila rezultatom 2-0 protiv St.Poletna. Nakon 29. kola Burićeva momčad zauzima petu poziciju prve austrijske lige s 39 bodova. Bivši trener Hajduka austrijskog je prvoligaša preuzeo u veljači ove godine, a u deset utakmica tek je jednom poražen.

Ivan Leko (St.Truiden) – Belgija
Belgijski prvoligaš St. Truiden kojeg vodi naš Ivan Leko slavio je preokretom protiv Liersea rezultatom 2-1. Gosti su poveli u 15. minuti, a Lekina momčad preokrenula je golovima u 74. i 82. minuti. U podijeljenim skupinama u borbi za Europsku ligu, St. Truiden u svojoj skupini zauzima drugu poziciju sa 7 bodova, isto koliko i drugoligaš St. Gilloise.

Nenad Bjelica (Lech Poznan) – Poljska
Nenad Bjelica i njegov Lech Poznan iskoristili su kiks prvoplasirane Jagiellonie, te gostujućom pobjedom 0-3 kod Wisle Plock stigli na četiri boda zaostatka za vodećom momčadi. Bjeličinu momčad narednog vikenda očekuje nešto lakši susret jer dočekuju pretposljednji Ruch.

Ivan Jurić (Genoa) – Italija
Jučer je Genoa odigrala prvi susret od kako se na klupu talijanske momčadi vratio hrvatski strateg Ivan Jurić, protivnik je bio Lazio, a utakmica je završena rezultatom 2-2. Genoa se nalazi na 16. poziciji s 30 bodova, a u sljedećem kolu ih čeka gostovanje kod prvoplasiranog Juventusa.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Remi je ovog vikenda upisao i Slaven Bilić, njegov West Ham osvojio je samo bod na gostovanju kod Sunderlanda (2-2), koji je prekinuo svoj post od sedam utakmica bez postignutog pogotka. Čekićari su imali vodstvo sve do 90. minute, kada je posljednjoj momčadi Premierlige bod donio Fabio Borini. West Ham se s 37 bodova nalazi na 13. poziciji.

Niko Kovač (Eintracht Frankfurt) – Njemačka
Eintracht Frankfurt nastavio je sa svojom jako lošom formom, rezultati su daleko lošiji negoli u prvom dijelu sezone, a ove su subote poraženi i kod Borussije Dortmund rezultatom 3-1. Cijelu utakmicu za momčad Nike Kovača odigrao je i hrvatski napadač Ante Rebić. Eintracht Frankfurt ispustio je pozicije koje vode u Europu, sada se nalaze na devetoj poziciji s 38 bodova. U narednom kolu Frankfurt dočekuje Augsburg.

Četiri hrvatska trenera bila su neuspješna ove subote. Vjekoslav Lokica i njegova Meizhou Hakka poraženi su u drugoj kineskoj ligi protiv Beijing Renhea, iako su do posljednjih deset minuta imali vodstvo od 0-1.

Igor Štimac i njegova Al-Shahaniya remizirali su (2-2) na svom terenu protiv Lekhwiye u katarskom prvenstvu.
U BH Premijer ligi snage su odmjerila dva hrvatska trenera, Goran Sablić i Mato Neretljak. Uspješniji je bio Neretljak i njegov Metalleghe Jajce koji je slavio s minimalnih 0-1 protiv Širokog Brijega.

Zoran Mamić i njegov Al Ain poraženi su na gostovanju kod Al Dasla rezultatom 4-3 u prvenstvenom susretu UAE-a.