Monaco i Atletico posljednji četvrtfinalisti (VIDEO)

Dobili smo i posljednja dva četvrtfinalista Lige prvaka, a to su Monaco i Atletico Madrid. Momčad Diega Simeonea očekivano je sačuvala svoju prednost, i pred svojim navijačima odigrala bez golova protiv Bayer Leverkusena, dok je Monaco pobjedom od 3-1 protiv Manchester Citya nadoknadio poraz iz prve utakmice.

Prvo poluvrijeme apsolutno je pripalo Monacu, koji je zasluženo na odmor otišao s dva gola prednošću, dok gosti nisu uspjeli zakuhati niti jednu ozbiljnu situaciju pred Danijelom Subašićem. Monaco je dobio ono što mu je bilo potrebno, rani pogodak. Kylian Mbappe se sjajno sjurio prema golu gostiju, ali je Caballero odlično reagirao i obranio njegov pokušaj. Monaco je uspio povesti samo minutu kasnije, u osmoj je minuti Bernardo Silva uputio oštru nisku loptu u peterac Manchester Citya, a Mbappe se iskupio za promašaj minutu kasnije, i zabio za 1-0. Za mladog francuskog napadača, to je bio 11. pogodak u posljednjih 11 utakmica.

Monaco je nakon toga nastavio s inicijativom, i bio je puno opasniji protivnik, u 16. je minuti opravdano zbog zaleđa poništen pogodak Mbappea, a u 29. minuti je Monaco opet zabio s lijeve strane, Mendyjev ubačaj u gol je pretvorio Fabinho.

Koliko je loše Manchester City izgledao u prvom dijelu govori i podatak da nisu uputili niti jedan udarac prema Danijelu Subašiću, što im se dogodilo prvi put u povijesti.

Jednako je zanimljivo bilo i drugo poluvrijeme. Monaco je malo pao, a Manchester City je dodao gas ne bi li došao do pogotka koji bi ga odveo u četvrtfinale. I došao je, Sterling je u 71. minuti primio sjajnu loptu i pucao, Subašić je sjajno obranio, ali lopta se odbila do Sanea kojem je ostalo samo gurnuti loptu u mrežu.

Gol vrijedan prolaska Monaco je uspio zabiti šest minuta kasnije. De Bruyne je skrivio prekršaj, Lemar sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a Tiemoue Bakayoko glavom zabio za konačnih 3-1.

Cijelu je utakmicu na golu domaćih proveo naš Danijel Subašić, koji se istaknuo s nekoliko sjajnih intervencija u drugom dijelu, a posebno treba istaknuti obranu kada je praktično sam pred njim ostao Sergio Aguero. Pep Guardiola tri je kluba vodio u Ligi prvaka, a ovo mu je bila 100. utakmica u ovom natjecanju. Ovo je bio najefikasniji dvomeč osmine finala Lige prvaka, a palo je čak 12 pogodaka, šest s obje strane, a Monaco se plasirao dalje zbog više pogodaka u gostima.
U drugom susretu dana, odigrana je utakmica bez golova na Vicente Calderonu, što je bilo dovoljno Atletico Madridu za prolazak dalje nakon što su u prvoj utakmici svladali Bayer Leverkusen rezultatom 2-4.

Dobar dio prvog poluvremena protekao je bez većih šansi, prva je viđena u 38. minuti kada je Angel Correa dobio loptu u prostor, dobro pucao, ali je Bernd Leno odlično obranio njegov pokušaj. Samo dvije minute kasnije Atletico je zaprijetio još jednom, sjajno je potegnuo Koke s vrha kaznenog prostora, ali je njemački golman još jednom dobro reagirao i odbio loptu u korner.

Najzanimljivija situacija u drugom dijelu ove je utakmice bila u 68. minuti, kada je u istom napadu tri puta sjajno reagirao slovenski vratar Jan Oblak, koji je najprije zaustavio pokušaj Kampla, a onda i dva puta Kevina Vollanda.

Četvrtfinalisti Lige prvaka: Real Madrid, Bayern Munchen, Barcelona, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester, Monaco i Atletico Madrid.

Ždrijeb četvrtfinala je u petak u Nyonu s početkom od 12 sati.