Marko Šimić s dva pogotka Persiji donio prvi naslov prvaka Indonezije nakon 17 godina (VIDEO)

Twitter/Persija Jakarta

Danas su u Indoneziji odigrani susreti posljednjeg (34.) kola elitnog domaćeg prvenstva. Naslov prvaka države u konačnici je pripao Persiji koja je rezultatom 2-1 (1-0) svladala Mitra Kukar. Oba pogotka za nove prvake države postigao je 30-godišnji Hrvat Marko Šimić.

Do boda prednosti pred posljednje kolo Jakarta je stigla zahvaljujući remiju Makassara u gostima kod trećeplasiranog Bhayangkara (0-0) u prethodnom kolu. Danas je Šimićeva momčad trebala pobjedu nad šesnaestoplasiranom Mitra Kukar kako bi bez obaziranja na rezultat Makassara protiv posljednjeplasiranog PSMS-a bila sigurna u prvi naslov prvaka države nakon 17 godina čekanja.

Makassar je u konačnici svladao PSMS rezultatom 5-1 (4-0), a Persija teže od očekivanog, na prepunom Gelora Bung Karno stadionu, golovima Marka Šimića svladala Kukar rezultatom 2-1.

Prvi pogodak Šimić je postigao u 17. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio tri minute ranije.

2-0 Jakarti i veliku radost za preko 70 tisuća gledatelja Šimić donosi pogotkom u 59. minuti utakmice.

Uzbuđenja do kraja utakmice nije nedostajalo. Gosti su u 71. minuti propustili iz kaznenog udarca smanjiti zaostatak, neprecizan je s bijele točke bio Fernando Rodriguez. Dvije minute prije isteka devedesete na 2-1 ipak smanjuje Herdianto, no ni tri minute sudačke nadoknade nisu bile dovoljne za apsolutnu seznaciju kojom bi naslov prvaka otišao u Makassar.

Marko Šimić sezonu je tako okončao s 18 pogodaka na kontu, a vrijedi istaknuti da je strijelac bio u svakom od posljednja četiri kola (uključujući i ovo posljednje), u kojima je ukupno postigao pet pogodaka.

Persija Jakarta je prvak ujedinjene indonezijske lige (uspostavljena 1994. godine) bila samo jednom – 2001., a dugo očekivanu titulu osvojili su u godini kada klub slavi 90 godina postojanja.