Maribor bez finala kupa, pehar u Ljubljanu ili Domžale? (VIDEO)

Stadion Bonifika u Kopru ugostit će 31. svibnja finale slovenskog kupa, u kojem će snage odmjeriti nogometaši Olimpije i Domžala.

Dok su Domžale i na uzvratnom susretu protiv Krke u Novom Mestu rutinirano slavile s 2:0 i s ukupnih 4:0 bez većih problema trasirali svoj put u veliki finale slovenskog kupa, uzvratni susret drugog polufinalnog para između Maribora i Olimpije prema očekivanjima ponudio je pravu dramu.

Zmajčeki su u prvom susretu u Ljubljani slavili s 2:1 zahvaljujući raspucanom Leonu Benku, koji je našao svoje mjesto u prvoj postavi i na uzvratu u Ljudskom vrtu. Domaći strateg Darko Milanič u susret je krenuo bez najboljeg pojedinca “Vijoličastih” Dare Vršiča, a mjesto u ofenzivnom triu ponudio Marcosu Tavaresu, Milivoju Novakoviću i Luki Zahoviču. Početna ofenziva Maribora ispred više od 10 tisuća gledatelja nije urodila plodom, a Viole su nekoliko puta bučno protestirale zbog sumnjivih sudačkih odluka Damira Skomine. Olimpija se fokusirala na obranu svog gola, a već prva opasna situacija ispred domaćih vrata u 32. minuti donijela je gostima vodstvo, zahvaljujući odličnom udarcu Alexandrua Cretua s ruba kaznenog prostora.

Milanič je u nastavku susreta u igru očekivano ubacio Vršiča, a za eksploziju veselja na tribinama u 72. minuti eurogolom se pobrinuo Dino Hotić. Posljednje minute donijele su završni pritisak domaćina, koji nije urodio plodom, tako da se Olimpija pridružila Domžalama u finalnom susretu.

“Bili smo odlični, dominirali smo od prve minute. Do gostujućeg kaznenog prostora smo odigrali fantastično, a u završnici nam je falilo mirnoće. Olimpija je iz prve šanse zabila pogodak. Gosti su u drugom poluvremenu dobro blokirali naše akcije, tako da nismo dolazili u konkretne šanse za drugi pogodak,” kazao je nakon susreta Milanič, dok je njegov kolega na zeleno – bijeloj klupi Safet Hadžić dodao: “Možda nismo odigrali najbolje, no dobili smo ono što smo tražili.”