Lovrenov ovosezonski prvijenac; Mandžukić i Srna asistenti (VIDEO)

Twitter/Liverpool FC

Tijekom jučerašnjeg dana tri su hrvatska nogometaša doprinijela ostvarivanju rezultata svojih klubova.

Mario Mandžukić bio je asistent u remiju Juventusa na gostovanju kod Atalante, a u asistente se upisao i Darijo Srna u domaćem slavlju Cagliarija protiv Genoe. Dejan Lovren upisao se na listu strijelaca u uvjerljivom slavlju Liverpoola protiv Newcastlea.

Treća asistencija Mandžukića u sezoni

U susretu 18. kola Serie A Atalanta i Juventus su pred 19 787 gledatelja u Bergamu odigrali neriješenih 2-2 (1-1). Momčad Massimilijana Allegrija od 53. je minute igrala s igračem manje zbog drugog žutog kartona kojeg je zaradio Bentacur.

Juve je do vodstva stigao već u 2. minuti autogolom Albanca Berata Djimsitija, no domaći golovima Duvana Zapate (24. i 56. minuta) stižu do rezultatskog preokreta. Ipak, lider prvenstva u 78. minuti stiže do boda nakon što je Cristiano Ronaldo poentirao na asistenciju Mandžukića.

32-godišnjem Hrvatu, koji je na osam postignutih pogodaka u prvenstvu, to je bila treća asistencija u aktualnoj sezoni. U redovima Atalante na travnjaku je do 67. minute bio 23-godišnji veznjak Mario Pašalić.

Treća asistencija za Srnu

Cagliari je, pred 15 777 gledatelja na Sardegna Areni, u 18. kolu Serie A rezultatom 1-0 (1-0) svladao Genou i tako stigao do četvrte prvenstvene pobjede.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je 28-godišnji brazilski napadač Diego Farias u trećoj minuti produžetka prvog poluvremena, a asistencija za pogodak odluke upisuje se Dariju Srni. 36-godišnjem hrvatskom braniču ovo je bila treća asistencija u prvenstvu.

U igru je za Cagliari u 87. minuti ušao Filip Bradarić, dok je Marko Pajač cijeli susret odgledao s domaće klupe za pričuve.

Prvijenac Lovrena u šesnaestoj prvenstvenoj pobjedi Liverpoola

Liverpool je, pred 53 318 gledatelja na Anfieldu, u susretu 19. kola engleske Premier League rezultatom 4-0 (1-0) svladao Newcastle. Prvi pogodak na susretu postigao je 29-godišnji hrvatski stoper Dejan Lovren, kojem je to bio i ovosezonski prvijenac.

Pogodak je Lovren postigao u 11. minuti nakon što se lopta poslije ubačaja iz kuta za Kloppovu momčad odbila do njega, koji je nečuvan s nekih 12 metara lijepim volejem pogodio za 1-0 Liverpoola.

Do kraja susreta u strijelce su se upisivali Salah (kazneni udarac u 47.), Shaqiri (79.) i Fabinho (85.). Liverpoolu je ovo 16. pobjeda u prvenstvu, te su uz tri remija i s ukupno 51 bodom na kontu uvjerljivi lideri lige.