Liga prvaka: Uvjerljive pobjede Reala i Bayerna (VIDEO)

Nako što su jučer PSG i Benfica u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka ostvarili prednost u duelima s Barcelonom odnosno Borussijom Dortmund večerašnji program nam je ponudio duele Real Madrida i Napolija te Bayerna i Arsenala. I ovi susreti su naposljetku otišli u korist domaćina. Real je slavio sa 3:1 (1:1) dok je Bayern bio bolji rezultatom 5:1 (1:1).

Na Santiago Bernabeu su poveli gosti i to preko Insignea koji je u 8. minuti na asistenciju Hamšika lukavo prevario Navasa.

Kraljevski klub je bio u zaostatku samo 11 minuta kada rezultatski egal udarcem glavom na asistenciju Carvajala donosi Benzema.

Početak drugog dijela pripao je momčadi Zinedinea Zidanea. Prvo u 49. minuti za vodstvo zabija Kroos. Asistenciju je tom prigodom upisao Cristiano Ronaldo kojem je to bilo ukupno 30 dodavanje u ovom natjecanju čime je sustigavši Giggsa postao najuspješniji u ovoj statističkoj kategoriji.

Samo pet minuta poslije vodstvo Reala odličnim udarcem povećava Casemiro.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić je na terenu proveo čitavu utakmicu dok je Mateo Kovačić duel odgledao s klupe za pričuve.

U studenom 2015. godine Bayern je u grupnoj fazi Lige prvaka svladao Arsenal rezultatom 5-1, a isto su ponovili i danas zahvaljujući junaku susreta Thiagu. Momčad Carla Ancelottija u potpunosti je nadigrala Arsenal, tako da prednost od četiri gola razlike pred uzvrat u Londonu za tri tjedna gasi gotovo sve nade ‘topnika’..

Odličan uvod u golijadu kreirao je Arjen Robben, njegov popularni prodor po desnoj strani okrunio je prekrasnim zgoditkom pod samu gredu Ospininog gola.

U 30. minuti u kaznenom prostoru Lewandowski je srušio Koscienlyja, a sudac Mažić je pokazao na bijelu točku. Udarac Alexisa Sancheza je obranio Neuer, ali čileanski reprezentativac pogađa iz druge prilike.

Poljski reprezntativac se za napravljeni kazneni udarac iskupio u 53. minuti kada ponovno pogođa za vodstvo Bayerna. To mu je bio 31. pogodak u 34 utakmice koje je odigrao u aktualnoj sezoni.

Samo tri minute kasnije novi pogodak za domaćine. Ovog puta je precizan bio Thiago nakon odlične akcije i dodavanja Lewandowskog.

U 63. minuti smo vidjeli i drugi pogodak Thiaga na susretu.

Na samom koncu utakmice, u 88. minuti, konačni rezultat na asistenciju Thiaga postavlja Muller. Arsenal je tako postao prva engleska momčad koja je primila 200 golova u Ligi prvaka, a Bayern je u ovom natjecanju upisao i 16 uzastopnu pobjedu na domaćem terenu što je novi rekord.

Španjolski i njemački predstavnik su tako ostvarili veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale najcijenjenijeg klupskog natjecanja.